Дізнатися термін служби SSD диска

Сучасні SSD диски, вони ж твердотільні накопичувачі, забезпечують кращу продуктивність, ніж звичайні жорсткі диски HDD. При використанні SSD існує ризик, що він раптово може перестати працювати, коли підходити його термін служби. Якщо HDD з часом починає моторошно скрипіти і видавати помилки, то це означає, що він потребує заміни. До цього всього ми можемо отримувати доступ до даних при зносі HDD на відміну від SSD. SSD можуть виходити з ладу раптово і не давати ніяких характерних ознак, як похрускування у HDD, що він виходить з ладу. З цієї причини потрібно знати в якому стані знаходиться SSD диск, знати його знос і термін служби.

Багато сторонні програми доступні для перевірки працездатності SSD, дадуть вам простий діагноз, що ваш SSD диск в хорошому стані. Сторонні програми для перевірки служби терміну SSD не можуть отримати ідентифікатор SSD диска, який може блокуватися спеціально виробником. З цієї причини, не рекомендую довіряти стороннім додаткам з перевірки здоров'я вашого SSD диска.

Брендові додатки по SSD диску

Коли сторонньому додатку не вдається прочитати важливу інформацію про твердотільному накопичувачі, швидше за все, це пов'язано з тим, що виробник SSD диска заблокував його. На щастя, більшість виробників твердотільних накопичувачів надають власні безкоштовні додатки для перевірки працездатності накопичувача. Це три основні виробники SSD дисків, які мають свої додатки з аналізу твердотільного накопичувача:

  1. Samsung SSD Magician
  2. Kingston SSD manager
  3. Seagate SSD SeaTools

Цими додатками ви можете також спробувати отримати інформацію про сторонніх SSD дисках. Ви повинні бути уважні і не проводити жорстких тестів в додатках не відносяться до даного виробнику SSD диска. Це в більшості випадках порушує гарантію за договором.

Я покажу приклад на Samsung. Завантаживши і встановивши додаток, воно мені показало, що мій SSD-диск Samsung 860 Evo в хорошому стані і записано на нього вже в цілому 5.2 Терабайта.

Samsung SSD Magician

Висновок: За допомогою даних офіційних програм від виробника SSD дисків ви можете оновити прошивку диска, перевірити його на помилки і налаштувати його функціональність. Саме з цієї причини краще використовувати те програмне забезпечення, яке випускає виробник самих SSD дисків. Вам просто потрібно зайти на офіційний сайт і завантажити.