Аналіз помилок Синього Екрану Смерті в Windows

Синій екран смерті (BSOD)  є одним з найнеприємніших проблем, з якою користувач Windows може зіткнутися. Знаючи, як визначити причину збою є одним з найбільш важливих форм діагностики BSOD. Помилка з кодом синього екрану можуть виникнути з різних причин і не проаналізувавши, з чим пов'язана помилка, її складно усунути. Це основні причини для синього екрану смерті BSOD:

 • Конфлікти драйверів  - конфлікти з драйверами виникають, коли два або кілька драйверів не можуть працювати один з одним належним чином. Це також може статися, якщо кілька драйверів встановлені для одного і того ж пристрою без видалення попередньої версії.
 • Конфлікти обладнання  - Некоректне розгін ПК може відразу створити BSOD. Також "синій екран смерті" може виникати, якщо ваші планки RAM неправильно встановлені або якщо частина обладнання починає підходити до зносу.
 • Помилки операційної системи (ОС)  - Регульована система помилка або шкідливі програми, можуть видаляти життєво важливі файли вашої ОС. Істотні відсутні файли можуть привести до згубної помилку, в результаті чого ваш ПК увійде в цикл BSOD, в якому ви отримуєте синій екран кожен раз, коли ваш комп'ютер включається.

Підготовка до аналізу дампа файлу BSOD

Всякий раз, коли відбувається BSOD помилка, Windows вивантажує деяку інформацію про це в файл на вашому ПК, але спроба зрозуміти цей  файл дампа  дуже складна. Одним з полегшених способів розуміння є використання утиліти  BlueScreenView від NirSoft , вільного інструменту, який знаходить ці файли дампа і відображає їх у більш зручній для користувача формі. Перш за все вам варто перевірити настройки для звіту дампа пам'яті в самій системі Windows:

 • Натисніть Win + R і введіть sysdm.cpl

win + r Властивості системи мій комп'ютер


Перейдіть на вкладку Додатково і виберіть знизу Параметри в графі " Завантаження і відновлення ".

Завантаження і відновлення системи Віндовс


Переконайтеся, що у вас активовано установки для запису помилок в журнал.

Налаштування дампа пам'яті для запису в журнал


Тепер завантажуємо програму BlueScreenView, перегорніть в центр на сайті для завантаження файлу. Ви побачите три посилання, як на картинці нижче, виберіть найбільш зручний для вас установник. Якщо хочете русифікувати програму, то нижче в таблиці знайдіть Russian і завантажте файл. У скачав файлу буде файл "BlueScreenView_lng", просто помістіть його в установчу програму в корінь.

завантажити BlueScreenView

Дізнатися коди помилок Синього Екрану Смерті

Запустивши програму, вона вам покаже помилки в файлах і дампи пам'яті. Як бачимо на малюнку нижче у мене вискакує синій екран з помилкою ndis.sys і походу неполадки в файлі ntoskrni.exe. У верхньому стовпці я можу подивитися повний звіт про дампі файлу, і натиснувши по ньому правою кнопкою миші знайти в google інформацію щодо виправлення. Помилка швидше за все пов'язана з встановленої віртуальною машиною, точніше бути з віртуальним мережевим адаптером і антивірусом, який створює помилку синього екрану після сплячого режиму і первинного завантаження системи.

Використання програми BlueScreenView

Як виправити коди помилок Синього Екрану Смерті

Наведу пару способів, що робити і як усунути помилки популярними способами:

 • Коли наприклад в Windows 10 відбувається синій екран смерті, то там буде QR код за яким вас перекине на сайт.
 • На сайті Microsoft вже є база з помилками BSOD і підказують інструменти.
 • Використовуйте віртуального агента Майкрасофт, введіть на початку повідомлення BSOD і дотримуйтесь інструкцій.
 • Microsoft також пропонує запустити складальник дампов пам'яті.
 • Відновіть цілісність системи за допомогою SFC.
 • Безпечний режим допоможе Вам видалити файли, які в звичайному режимі не видаляються. Допомагає при видаленні вірусів і зараженого ПО.
 • Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть код chkdsk.exe / f / r для перевірки і автоматичного виправлення жорсткого диска.
 • Перевірте погані драйвера в системі Windows.
 • Видаліть старі непотрібні драйвера.
 • Перевірте оперативну пам'ять на помилки і справність.
 • Допоможе скидання системи Windows за замовчуванням зі збереженням файлів.