DNS-сервер не відповідає в Windows 10/7

Коли сталися будь-які несправності при використанні інтернету, ви запускаєте діагностику неполадок мережі, яка видає помилку " DNS-сервер не відповідає " або " Неможливо підключитися до пристроєм або ресурсом (основний DNS сервер) ". Що робити в цій ситуації? Ви не можете отримати доступ ні до Skype, ні до сайтів. Давайте для початку розберемо, що таке DNS, щоб легше було вирішити проблему.

DNS сервер не відповідає

Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс DNS-сервер не відповідає

Domain Name System (DNS) - Система доменних імен, яка служить транслятором між ім'ям хоста і IP-адресою, бути точніше, DNS переводить IP адреси в імена. Наприклад, щоб увійти на мій сайт, потрібно написати в адресному рядку ім'я домену mywebpc.ru, а IP адреса цього сайту буде 92.123.212.232. Якби DNS не існував, то ми б вводили IP адреса в адресний рядок браузера, що дуже незручно, згодні? Тому, DNS служить для того, щоб переводити IP-адреси в імена. Це стосується і приватних локальних мереж.

DNS-сервер може не відповідати на комп'ютері або ноутбуці c Windows 10/7 / 8.1, якщо він налаштований автоматично. У більшості випадків, місцеві провайдери видають нестабільний DNS з відстеженням ISP.

По-друге, якщо DNS-сервер не відповідає, то причина може бути в тому, що місцевий провайдер не встиг оновити список DNS адрес. Також, варто врахувати той факт, що DNS адреси зберігаються локально на комп'ютері. Наприклад: ви відвідали мій сайт один раз, і всі дані DNS сайту збереглися у вас на комп'ютері локально. Коли ви вирішили відвідати вдруге, то швидкість підключення буде вище, ніж в перший раз, це і є результат локального зберігання DNS на ПК. Далі я змінив свій IP-адресу сайту або ім'я сайту, і ви не зможете підключитися, так як потрібно приблизно добу, щоб інформація DNS оновилася в інтернеті.

Давайте розберемо, що робити і як виправити, коли DNS-сервер не відповідає під час запуску діагностики неполадок в Windows 10, Windows 7, Windows 8.1. Також розберемо момент, коли ви отримуєте повідомлення про помилку в браузері з телефону Android або IOS, яке може звучати: "Не вдається знайти DNS адресу сервера".

Як виправити, коли DNS-сервер не відповідає

Якщо DNS-сервер не відповідає, то в першу чергу вимкніть комп'ютер або ноутбук, далі вимкніть роутер (модем) і почекайте декілька хвилин. Додайте всі назад і перевірте чи вирішено проблему.

1. Змінити DNS

Натисніть кнопок на клавіатурі Win + R і введіть ncpa.cpl , щоб швидко відрити параметри мережевих адаптерів. Далі натисніть правою кнопкою миші по адаптера через який здійснюєте підключення до інтернету і виберіть " Властивості ". Для настільних комп'ютерів характерний " Ethernet " по дроту, а для ноутбуків " Бездротова мережа " по WiFi. У вкладці " Мережа " виділіть одним натисканням мишки IP версії 4 (TCP / IPv4) і нижче натисніть на кнопку " Властивості ". У новому вікні встановіть значення " Використовувати наступні адреси DNS-серверів " і задайте безпечні DNS адреси від CloudFlare:

  • 1.1.1.1 - Переважний.
  • 1.0.0.1 - Альтернативний.

Встановіть нижче галочку " Підтвердити параметри при виході " і натисніть OK . Якщо помилка все ще з'являється, спробуйте перезавантажити Windows.

Наcтройка служби DNS від CloudFlare в Windows 10

2. Очистити локальний кеш DNS і скинути IP адреса

Якщо вище спосіб не допоміг, то очистимо старі DNS адреси, які зберігаються локально на комп'ютері або ноутбуці, також скинемо IP протокол. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди по черзі, натискаючи Enter після кожної.

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew

Перезавантажте систему, щоб зміни вступили в силу.

ipconfig / flushdns

3. Відключити сторонній Антивірус

Якщо ви використовуєте сторонній антивірус, то вимкніть його на час і перевірте, чи вирішено проблему. У даній проблемі, коли DNS не відповідає, був помічений антивірус AVAST. Просто клацніть правою кнопкою миші в треї по антивірус і виберіть відключити, ви також можете видалити сторонній антивірус, так як стандартний антивірус в Windows 10 добре справляється зі своєю працюй.

відключити аваст

4. Відключити невикористовувані мережеві адаптери

Натисніть Win + R і введіть ncpa.cpl . Вам буде надано список мережевих адаптерів. Вам потрібно відключити всі мережеві адаптери, які не мають відношення до підключення до інтернету. Наприклад, у мене підключений ПК через провід, це мережевий адаптер " Ethernet ", і відключаю всі інші, крім "Ethernet". Якщо ви використовуєте ноутбук, то швидше за все ви підключаєтеся по WiFI до інтернету, і мережевий адаптер потрібно залишити включеним " Бездротові мережі ".

Мережеві адаптери WiFi Ethernet virtual

5. Відключити оптимізацію доставки

У Windows 10 з'явилася нова функція оптимізації доставки, щоб швидко завантажувати оновлення (P2P). Ви можете завантажити оновлення Windows один раз, а потім використовувати свій комп'ютер для поширення поновлення на всі комп'ютери у вашій локальній мережі. Також, ви можете завантажувати оновлення Windows від інших користувачів у вашій мережі. Ця функція може заважати роботі DNS, і її відключення може виправити помилку, коли "DNS-сервер не відповідає".

Щоб відключити функцію доставки, перейдіть в " Параметри "> "Оновлення і безпеку"> " Оптимізація доставки "> справа відключити " Дозволити завантаження з інших комп'ютерів ".

Відключити оптимізацію доставки

Неможливо знайти DNS адресу сервера на телефоні?

Є спеціальний додаток від творців CDN CloudFlare, яке працює з безпечного протоколу. Перейдіть на офіційний //1.1.1.1/ і завантажте для Android або IOS. При запуску програми, просто перетягніть повзунок в режим включено, щоб активувати безпечні і швидкі DNS адреси серверів.

змінити DNS на телефоні