Завантажити d3dcompiler_43.dll і виправити помилку в Windows 10 / 8.1 / 7

Помилка d3dcompiler_43.dll може відображатися при запуску гри або програмного забезпечення. Ця проблема зазвичай виникає через те, що його немає, пошкоджено або недоступний з додатком, якому він необхідний. Ця DLL бібліотека є частиною DirectX Runtime червня 2010 року. Незважаючи на те, що ця стара бібліотека вважається застарілою (в основному вона використовується додатковими файлами DirectX 9 і DirectX 10), багато старі ігри відмовляться запускатися, якщо файл не встановлено належним чином і видасть повідомлення про помилку: " Запуск програми неможливий, так як на комп'ютері відсутня d3dcompiler_43.dll. Спробуйте перевстановити програму "в Windows 10 / 8.1 / 7.

Як виправити помилку d3dcompiler_43.dll при запуску ігор і додатків

Крок 1 . Давайте спочатку перевіримо чи не пошкоджений цей файл в нашій системі Windows. Скористаємося вбудованими інструментами SFC і DISM, які просканує систему на цілісність системних файлів, і якщо знайдуть пошкоджені файли, то відновлять їх. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди по порядку і чекаючи закінчення процесу після кожної:

  1. DISM /Online /Cleanup-image /Restorehealth
  2. sfc /scannow

Перезавантажте ПК і перевірте чи усунуто помилка d3dcompiler 43.dll

Відновлення системних файлів за допомогою CMD DISM

Крок 2 . Я писав, що ця бібліотека є частиною DirectX End-User Runtimes (Червень 2010). З цього потрібно завантажити і встановити додаткові компоненти від Microsoft:

Завантажуйте і встановлюйте по порядку, без перезавантаження ПК після кожного пункту.

  1. Завантажити DirectX для кінцевого користувача.
  2. Скачайте DirectX End-User Runtimes (Червень 2010). (При установці він витягне файли у вказаний вами місце, після цього перейдіть в цю папку і запустіть installer.exe)

Крок 3 . Цей спосіб підійде, якщо у вас немає можливості скачати вище компоненти і ви просто взяли окремо файл d3dcompiler_43.dll на іншому ПК, щоб просто його перемістити до себе. Для цього ви повинні знати куди його копіювати. Ця бібліотека знаходиться за наступним шляхом:

  • Windows \ System32
  • Windows \ SysWOW64 (для 64-розрядних версій Windows)
  • Іноді цей файл може знаходиться в папці самої гри, яка не починається.

Як тільки ви скопіювали файл до себе на ПК в певну папку від ваших потреб системи Windows, то його потрібно зареєструвати. Для цього відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть:

  • regsvr32 d3dcompiler_43.dll

regsvr32 d3dcompiler_43 dll