GPT або MBR - Як дізнатися розмітку диска

Диск повинен бути розмічений за певним стилем, зазвичай це стара розмітка MBR або нова GPT. Коли створюєте установчу флешку Windows 10 за допомогою інструменту MediaCreationTool від Microsoft, то установча флешка буде під установку диска з розміткою GPT і новим UEFI. З цієї причини, багато користувачів не можуть встановити Windopws 10 на старі комп'ютери, де розділи диска розмічені старим стилем MBR і BIOS. Щоб вирішити таку проблему, потрібно конвертувати диск з MBR в GPT або з GPR в MBR, в залежності який стиль в даний момент на диску. Є й інше рішення, це створити настановну флешку через програму rufus під потрібний нам стиль. Нам потрібно знати, який таблицею розділів розмічений диск в даний момент,щоб вжити відповідних заходів в подальших для конвертації диска або створення настановної флешки під поточну таблицю розділів. Розберемо, як дізнатися GPT або MBR розмітка диска на комп'ютері Windows 10, і дізнаємося стиль розділу диска через командний рядок.

Як дізнатися GPT або MBR диск

Крок 1 . Натисніть Win + R і введіть diskmgmt.msc , щоб швидко відкрити управління дисками. Натисніть на " Диск № " правою кнопкою миші і виберіть " Властивості ".

диск властивості управління дисками

Крок 2 . Перейдіть у вкладку " Тома " і в графі " Стиль розділу " буде інформація про розмітку розділів диска. У мене підключені два диска: Диск 1 це SSD з розміткою GPT (GUID), і другий HDD Диск 0 з розміткою MBR.

розмітка диска MBR і GUID

Як дізнатися GPT або MBR диск через командую рядок

У командному рядку введіть такі команди:

  • DiskPart - запуск інструменту diskpart.
  • list disk - виводить список дисків.
  • exit - завершити роботу інструменту diskpart.

Важливо: Зверніть увагу на зірочки *. Видно, що Диск 0 позначений зірочкою в стовпці GPT, це буде означати, що диск MBR . Розмічені GPT диски будуть позначатися зірочкою в порожній колонці як Диск 1 .

дізнатися GPT або MBR диск через CMD