Як оновити і очистити прошивку процесора безпеки TPM

Якщо у вас є ноутбук або ПК з підтримкою TPM, і ви отримуєте повідомлення в Центрі безпеки Windows Defender, в якому повідомляється, що вам необхідно оновити свій процесор безпеки або прошивку TPM, вам слід оновити його за пріоритетом. У цьому керівництві я розповім, як можна очистити TPM і оновити прошивку безпеки TPM .

Що таке TPM в Windows 10?

Trusted Platform Module (TPM) - є спеціалізованим чіпом. TPM зазвичай встановлюється на системну плату комп'ютера і взаємодіє з іншими компонентами системи за допомогою апаратної шини. Він може зберігати ключі шифрування RSA, специфічні для хост-системи та апаратної аутентифікації. Чіп TPM також містить "пару" ключів RSA, звану ключем підтвердження . Пара підтримується всередині чіпа і не може бути доступна за допомогою програмного забезпечення. Коротше кажучи, він може зберігати важливі дані, включаючи відбитки пальців, дані про осіб і т. Д.

Як перевірити чи є TPM на комп'ютері?

Натисніть кнопок Win + R і введіть  tpm.msc.  Модуль TPM може перебувати в одному з наступних станів:  Готовий до використанняГотовий до використання в режимі обмеженої функціональності  і  Не готовий до використання . Щоб скористатися більшістю функцій TPM в Windows 10, модуль TPM повинен бути  готовий до використання .

Важливо: Якщо у вас буде модуль, то ви зможете оновити і очистити TPM саме в цих параметрах справа. З цього ви можете не вдаватися нижче до пунктів. Але якщо щось піде не так, нижче пункти саме для вас.

Примітка: При включенні TPM можуть бути проблеми з bitlocker, вимкніть bitlocker при включенні модуля TPM.

управління довіреною платформним модулем

Як оновити прошивку процесора безпеки TPM

Оновлення для TPM зазвичай містить виправлення для уразливості безпеки, яка може вплинути на безпеку операційної системи. У цьому оновленні буде розглянута вразливість, яку вам необхідно буде завантажити і встановити. Також можливо, що оновлення прошивки відправляються OEM-виробниками, які швидше в порівнянні з Windows Update.

Завантаження і установка оновлень для Windows

Це кращий спосіб оновити ваш TPM. Якщо у вас відключено автоматичні оновлення, то поновіть windows до останньої версії через центр поновлення Windows або встановіть патчі вручну, через каталог micosoft.  

Установка оновлень прошивки OEM-виробниками

Багато OEM-виробники, включаючи Microsoft, пропонують оновлення вбудованого ПО окремо. Якщо оновлення прошивки TPM не було включено до служби Windows Update, то вам доведеться вручну завантажити і застосувати його. Нижче наведено список OEM-виробників, з яких ви можете завантажити оновлення.

  • Microsoft Surface Devices
  • Acer
  • Fujitsu
  • HP Customer Support
  • HP Enterprise Support
  • Lenovo
  • Panasonic
  • Toshiba

Як очистити TPM

Після того як ви встановили оновлення прошивки або через служби Windows Update, або з веб-сайту OEM, вам також буде потрібно очистити TPM. Це важливо для забезпечення безпеки даних. Очищення вашого TPM призведе до скидання вашого процесора безпеки до його налаштувань за замовчуванням.

  • Відкрийте Захисник Windows 10, перейдіть Безпека пристроїв . Далі знайдіть  та усунення несправностей процесора безпеки  і натисніть  Очистити TPM.  Перед завершенням процесу необхідно перезавантажити пристрій.

Очистити TPM за допомогою PowerShell

Є команда, яка скидає модуль Trusted Platform Module в стан за замовчуванням і видаляє значення авторизації власника і все ключі, що зберігаються в модулі TPM. Ця команда використовує значення авторизації власника, що зберігається в реєстрі, замість вказівки значення або використання значення у файлі.

  • Відкрийте PowerShell від імені адміністратора і введіть Clear-Tpm.