Бездіяльність системи (System Idle Process) вантажить процесор

Напевно, багато хто відкривали диспетчер задач і задавалися питанням, чому процес " Бездіяльність системи " або " System Idle Process " вантажить процесор на 96%. Ви запитаєте, а до чого тут цих два? При тому, що це одне і теж. В англійських і ранніх версіях, наприклад Windows 7, цей процес називається "System Idle Process", а в російських версіях з Windows 10, він називається "Бездіяльність системи". System Idle Process - Процес простою системи , який показує відсоток часу, протягом якого ваш процесор простоює. Якщо ви бачите, що він сильно завантажує процесор (зазвичай 98% і 99%), не панікуйте, так і повинно бути. Не потрібно намагатися завершити цей процес, так як система Windows може зависнути наглухо.

швидкодію системи вантажить ЦП

Справа в тому, що відсоток в цій ситуації вважається навпаки. Наприклад, ваша загальне навантаження на процесор дорівнює 10%, то бездіяльність системи буде 90%. Якщо ви запустили кілька програм і навантаження на процесор 30%, то бездіяльність системи буде 70%. Розумієте? В даному випадку 90% це загальний показник вільної навантаження на процесор. Процес працює у фоновому режимі і буде вимірювати обсяг простою, який є в будь-який момент часу. А високий відсоток використання CPU вказує на те, що велика кількість процесорної потужності не використовується.

Потрібно панікувати, коли на ПК нічого не робиться, а System Idle Process вантажиться на 15% або коли ви точно впевнені, що навантаження розподілено неправильно. Наприклад, загальне навантаження на ЦП становить 15%, а бездіяльність системи 96% і регулярно, безперервно, показує цей показник не зменшуючись.

Що робити, якщо бездіяльність системи вантажить процесор?

  1. Видаліть програми, які вам більше не потрібні.
  2. Запустіть перевірку системних файлів, набравши команду sfc / scannow.
  3. Видаліть старі приховані драйвера.
  4. Видаліть просто не потрібні драйвера, якщо вони є від старих пристроїв.
  5. Видаліть зайві програми з автозавантаження.
  6. Скористайтеся антивірусним сканером.