Чи не працює кнопка меню Пуск і Панель завдань в Windows 10

Меню "Пуск" і "Панель задач" в Windows 10 є однією з найбільш значущих функцій операційної системи Microsoft. Адже за допомогою цього меню можна швидко знайти ту чи іншу програму, запустити додаток, редактори, адміністративні функції, а панель завдань дає відмінне юзабіліті для комфортної роботи. Але що робити, якщо меню "Пуск" або "Панель задач" перестає працювати? Якщо ваша кнопка "Пуск" або "Панель задач" в Windows 10 зникла, не реагує на кліки, не працює, не відкривається або ви отримуєте повідомлення "критична помилка", то дотримуйтесь нижче способів, щоб виправити і знайти рішення даної проблеми.

Чи не працює меню пуск в Windows 10

Виправити непрацюючу Панель завдань і меню Пуск в Windows 10

Всякий раз, коли ви отримуєте якусь помилку, пов'язану з різними функціями в Windows, перше, що потрібно зробити (крім перезавантаження комп'ютера) - перевірити пошкоджені файли за допомогою "checker", який автоматично спробує виправити будь-які помилки в системних файлів.

Для цього відкрийте командний рядок від імені адміністратора ( Win + R , введіть cmd ) і в рядку вбийте команду  sfc /scannow. Сканування перевірятиме Windows на наявність пошкоджених файлів, а потім, якщо це можливо, виправити їх.

Перевірка цілісності системних файлів


Якщо нічого не вийшло, то все ще в командному рядку за допомогою інструмента "Управління розгортанням і обслуговуванням", який може відновити пошкодження, яке заважало SFC виконувати свою роботу. У командному рядку введіть:

 • dism /online /cleanup-image /restorehealth

Це запустить інструмент DISM , дочекайтеся закінчення процесу. Потім запустіть назад SFC-сканування (sfc / scannow), щоб виправити будь-які неполадки. Якщо кнопка пуск або панель завдань все ще не працює, то заглибимося в способи вирішення.

Виправлення меню пуск за допомогою командного рядка

1. Засіб відновлення меню Пуск для Windows 10

Microsoft добре знає про проблеми з меню Пуск і панель завдань, і вона випустила засіб усунення неполадок і відновлення troubleshooter, щоб виправити багато поширених проблеми з меню кнопкою пуск в Windows 10. Скачайте спеціальну утиліту  troubleshooter microsoft для виправлення проблем.

2. Перезавантажте провідник Windows

Наступною простий спробою є перезапуск процесу провідника, який не тільки відповідає за меню "Пуск" і "Панель задач" в системі Windows 10. Натисніть кнопок Ctrl + Shift + Esc , щоб відкрити диспетчер задач. У вкладці "процеси" знайдіть процес під ім'ям " провідник " і натисніть перезапустити .

Перезапустити провідник explorer

3. Провести настройку реєстру

Це новий спосіб, який з'явився недавно і допоміг багатьом користувачам виправити помилку, щоб "Пуск" і "Панель задач" в Windows 10 заробили. Для початок, рекомендую створити точку відновлення системи, тому що ми будемо редагувати реєстр.

 • Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У редакторі реєстру перейдіть за наступним шляхом:
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService
 • Далі справа в поле знайдіть параметр Start , натисніть по ньому два рази і задайте значення 4 .
 • Чи не закривайте реєстр і дотримуйтесь нижче вказівкам.

Виправити не працюючий меню пуск в Windows 10 через реєстр


Далі перейдіть в наступне місце реєстру:

 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
 • Справа, якщо у вас немає параметра EnableXamlStartMenu, то натисніть правою кнопкою на порожньому полі і "Створити"> "Параметр DWORD (32 біти)".
 • Назвіть новий параметр EnableXamlStartMenu , потім клацніть по ньому два рази і задайте йому значення 0 .
 • Перезавантажте ПК і перевірте, чи працює і відкривається чи кнопка "Пуск" в Windows 10.

EnableXamlStartMenu 0

4. Відключити дані облікового запису для автоматичного входу

Якщо ви помітили, що "панель завдань" і "пуск" не працюють, коли у вас відбуваються оновлення windows або після перезавантаження комп'ютера, то кілька людей запропонували, що відключення даних облікового запису при завантаженні ПК може бути вирішенням даної проблеми.

 • Перейдіть "Параметри"> "Облікові записи"> "Параметри входу" і відключіть  " Використовувати мої дані для входу ..."

Відключити дані для автоматичного входу

5. Запустіть службу ідентифікації додатків

Ідентифікація додатків в Windows 10 використовується службою під назвою Applocker для визначення того, які програми є і не дозволені для запуску на вашому комп'ютері. Зазвичай ця функція знає що потрібно запускати вашому ПК, але коли є проблема, що кнопка пуск не працює в Windows 10, то можна перевірити службу.

 • Для запуску додатка посвідчення служби, натисніть  Win + R , введіть  services.msc , це дозволить вам відкрити диспетчер пристроїв "Служби".

Служби Windows services.msc


 • Знайдіть службу Посвідчення додатки , натисніть на ній правою кнопкою миші і Запустити . Перезавантажте ваш комп'ютер або ноутбук, після чого кнопка "Пуск" повинна запрацювати.

Запуск служби Applocker

6. Завантаження в безпечному режимі з підтримкою мережі

Багато користувачів повідомили, що завантаження Windows в безпечному режимі за допомогою мережі, а потім завантаження в звичайну Windows, може виправити зламане меню "Пуск" і непрацюючу "Панель задач". Щоб завантажити безпечний режим з Windows 10, натисніть  Win + R , введіть msconfig , потім у вікні "Конфігурація системи" відкрийте вкладку " Завантаження ", встановіть прапорець " Безпечне завантаження ", натисніть " Мережа ", потім " ОК ". Коли завантажитеся в безпечному режимі не забудьте прибрати параметри завантаження, щоб завантажитися назад в нормальному режимі windows.

Завантаження з мережевими драйверами через msconfig

7. Зареєструвати або перевстановити меню Пуск в Windows 10

Ви повинні знаходите в системі, як адміністратор. Далі відкриваємо PowerShell і запускаємо його від імені адміністратора.

PowerShell Запуск від імені адміністратора


Потім введіть нижню команду в вікно PowerShell, скопіювавши її.

 • Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml")}

Перезавантажте комп'ютер.

перевстановити меню пуск з PowerShell

8. Переустановити ваші програми Windows

UWP додатки для Windows, якщо їх багато встановлено, можуть створювати безлад і час очікування, яке призводить до зависання меню пуск і загальмування панелі завдань. Тому в Windows є одна зручна команда, яка дозволяє вам одночасно перевстановити і відновити всі стандартні UWP додатки Windows 10.

 1. Наберіть в "пошуку" PowerShell , клацніть на ньому правою кнопкою миші і запустіть від імені адміністратора .
 2. Введіть в відкрилися вікно наступну команду для перевстановлення всіх додатків windows:
 3. Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
 4. Ви побачите, як будуть завантажені процесів і багато червоного, тривожного тексту. Ігноруйте це, дочекайтеся закінчення процесу і перезавантажте комп'ютер, щоб знову запустити меню "Пуск".

PowerShell виправити меню пуск

9. Драйвери Dropbox, Anti-Virus і AMD Graphics

Користувачі Windows 10 скаржилися на те, що Dropbox заважає роботі меню "Пуск", блокуючи певні файли облікових записів користувачів, які були важливі для його роботи. Dropbox стверджує, що розглянув цю проблему в оновленні, випущеному в минулому році, але якщо у вас є Dropbox, може бути варто видалити, щоб дізнатися, чи зберігається проблема з не працює кнопкою пуск в windows 10.

Деякі служби відеокарт AMD можуть бути підключені до меню пуск. Деякі користувачі повідомили, що відключення їх виправило проблему. З цього можете перевірити, натисніть win + r і введіть  services.msc , далі знайдіть служби пов'язані з відеокартою і відключіть їх на час, щоб перевірити чи вирішено проблему.

Інші користувачі повідомили, що антивірусні програми, такі як Avast, Malwarebytes і різні сторонні додатки для Windows Store викликають проблеми з пуском і панелей завдань в windows 10. Спробуйте видалити їх, щоб виявити винуватця.

10. Створити новий обліковий запис адміністратора

Деякі користувачі вважають, що їх кнопка "Пуск" і "Панель задач" перестає нормально функціонувати після великих оновлень Windows. Якщо ви один з таких користувачів, то перевірене рішення - створити новий обліковий запис адміністратора Windows.

 • Натисніть Ctrl + Shift + Esc , щоб відкрити диспетчер задач.
 • Далі натисніть "Файл"> " Запустити нову задачу ".
 • У вікні, введіть  net user yourname yourpassword /add. (yourname - це ваше буде ім'я облікового запису, а yourpassword - це пароль нового облікового запису).

Створити новий обліковий запис адміністратора

Увійдіть до нового облікового запису. Якщо кнопка пуск працює, то потрібно виконати наступні кроки, щоб перенести свої настройки і додатки на нову створений обліковий запис.

 • Увійдіть в свою стару обліковий запис, потім перейдіть в "Панель управління"> "Система"> "Додаткові параметри системи"> вкладка "Додатково", потім в розділі " Профілі користувачів " натисніть " Параметри ".
 • У вікні профілі користувачів, виберіть нову створений обліковий запис зі списку і натисніть " Копіювати ". (таким чином створяться папки документи, відео, музика тощо). Якщо з яких-небудь причин у вас не вийшло створити профіль, то натисніть знизу на посилання "Облікові записи" і дотримуйтесь інструкцій.

Копіювати профіль користувача