Обраний диск мають стиль розділів GPT

Розглянемо безліч способів про помилки "Установка Windows на даний диск. Обраний диск мають стиль розділів GPT". Раніше була стара система розділу диска MBR і вона вже не могла діяти з новою кількістю даних TR (терабайт). Придумали систему GPT для дисків і була введена вона з новим графічним bisos uefi. Приступимо до представленої проблеми власними, стандартними засобами. Хочу зауважити, що деякі користувачі описували свої дії, що просто заходять в bios і відключають режим UEFI. Все залежить від безлічі факторів, у плоть до архітектури windows, 64 або 32 бітна.

Обраний диск мають стиль розділів GPT

Установка Windows на даний диск. Обраний диск мають стиль розділів GPT

У більшості випадків користувачі створюють неправильно установчу флешку з Windows. Якщо у вас диск розмічений стилем GPT, то і завантажувальний флешку потрібно створювати під стиль GPT. Створіть установчу флешку з Windows за допомогою програми Rufus. Виберіть GPT в графі "Схема розділів", і UEFI . Далі спробуйте встановити Windows на комп'ютер або ноутбук.

установча флешка з GPT

1. Змінити режим завантаження UEFI

У наш час велика частина материнських плат підтримують, як традиційну завантаження, так і UEFI Boot. Користувачі можуть вибрати найбільш підходящу в настйроках bios. Дивіться уважно! bios у всіх різноманітний.

 • Поміняти значення UEFI , замість  CSM в розділі Feature або Setup.
 • У рядку Peripherals перещелкнуть режим SATA:  AHCI  замість IDE.
 • (Цей пункт не є обов'язковим, спробуйте його, якщо не вийшло вище). У рядку Key Management функції Secure Boot, яка розміщена на вкладці BOOT, змінити Other OS замість Windows UEFI Mode.

Якщо ви записуєте з флешки і не виходить за цим способом, то повторно завантажувальний флешку UEFI. Незабутній! Натискаємо f10 для збереження налаштувань.

Установка Windows на даний диск неможлива GPT

2. Видалення розділів при установці windows

Якщо вам не шкода даних і хочете швидко все зробити, то видаліть всі розділи при установці windows, і відформатуйте потім цілком весь жорсткий диск. Після чого створіть заново розділи, які вам потрібні. Таким чином буде задана нова таблиця на жорсткому диску.

 • Видаліть всі дискові розділи.
 • Створіть їх заново.

Відформатуйте (Спосіб зітре всі дані).

3. Перетворення або конвертація диска GPT в MBR

Спосіб зітре всі дані. 

Коли з'явиться помилка, натисніть OK, щоб закрити повідомлення про помилку, і натисніть поєднання клавіш Shift + F10 або Shift + Fn + F10 для ноутбуків , щоб викликати командний рядок. Якщо нічого не виходить, то поверніться на крок назад, до інтерфейсу установки windows і натисніть кнопку Shift + F10, щоб знову запустити cmd.

Shift + F10 запуск CMD пріу тсановке Windows


Вводимо по порядку наступні команди:

 • diskpart - запуск інструменту
 • list disk - вивести список дисків
 • select disk 1 - вибрати диск 1
 • clean - очистити обраний диск
 • convert MBR - конвертувати в MBR

Коли програма diskpart перетворює в формат MBR, ви можете вийти з цієї програми і продовжити установку Windows.

gpt диск windows

4. Застосувати стандартну утиліту управління дисками

Якщо інша ОС доступна на вашому ноутбуці або є можливість створити завантажувальний Life DVD-диск, флешку. Можна буде скористатися стандартною програмою в windows "управління дисками". Можна ще приєднати свій вінчестер HDD до іншого комп'ютера.

 • Для запуску програми натисніть "пуск", клацніть правою кнопкою миші на мій "комп'ютер" або значок на робочому столі, вибираєте в контекстному меню "Управління" і "Управління дисками"
 • Видаляйте всі розділи або томи на диску по одному через правий клік, "видалити том". (Delete Volume)


Коли на диску стає незайняте простір, клацніть на диск і виберіть " перетворити в MBR-диск " (Convert to MBR Disk). Після цих кроків, оригінальний GPT диск буде перетворений в MBR диск, а потім ви можете перейти до установки Windows на цей диск.