Всі версії Windows 10 про які ви повинні знати для порівняння

Microsoft заявила, що Windows 10 є остаточною версією Windows, але ніхто ніколи не говорив, що це буде просто. Після двох років існування, Windows 10 має не менше десяти різних випусків. Кожен з них по суті є одним і тим же, але пропонує дещо різні функції для користувачів з різними потребами. Поряд з постійно змінюваними функціями, це може відстежувати те, що відбувається з Windows 10. Давайте подивимося на кожну версію Windows 10 по черзі і подивимося, чому Microsoft створила таку фрагментовану середу.

Порівняння версій Windows 10

 
Компоненти і функціїHomeProEducationEnterprise
Continuum для телефону++++
Кортан+++
Windows Ink++++
Меню Пуск і живі плитки++++
режим планшета++++
Голос, перо, сенсорне управління і жести++++
Microsoft Edge++++
Управління мобільними пристроями++++
Служба Windows Update++++
Windows Hello++++
Пристрої-компаньйони для Windows Hello++++
шифрування пристроїв++++
надійна завантаження++++
Служба підтвердження працездатності пристрою Windows++++
групова політика+++
Роумінг корпоративних даних за допомогою Azure Active Directory+++
Магазин Windows для бізнесу+++
Обмежений доступ+++
динамічне надання+++
Служба Windows Update для бізнесу+++
Конфігурація загального ПК+++
тест+++
Windows Information Protection+++
BitLocker+++
Приєднання до домену+++
Приєднання до домену Azure Active Directory з єдиним входом в хмарні додатки+++
Internet Explorer в режимі підприємства (EMIE)+++
Віддалений робочий стіл+++
Клієнт Hyper-V++
DirectAccess++
AppLocker++
Керована взаємодія з користувачем++
Microsoft Application Virtualization (App-V)++
Microsoft User Environment Virtualization (UE-V)++
Credential Guard++
Device Guard++
Windows to Go++
BranchCache++

Короткий опис видань

 • Windows 10 Home - це стандартна пропозиція і включає все, що потрібно домашнім користувачам.
 • Windows 10 Pro грунтується на Home і включає додаткові функції для досвідчених користувачів і використання малого бізнесу.
 • Windows 10 S - урізаний конкурент Chromebook, який дозволяє встановлювати додатки для Windows Store.
 • Windows 10 Enterprise  має розширені функції для великомасштабного корпоративного розгортання.
 • Windows 10 Education  - це відгалуження Enterprise з настройками за замовчуванням для конкретного освіти і нижчою ціною для шкіл.
 • Windows 10 Pro Education надається попередньо встановленим на ПК комп'ютерів, які школи можуть набувати зі знижкою і пропонує специфічний для навчання аромат Pro.
 • Windows 10 Mobile - це мобільна операційна система Microsoft, яка не надто популярна.
 • Windows 10 Mobile Enterprise дозволяє підприємствам управляти мобільними пристроями Windows 10 для своїх співробітників.
 • Windows 10 IoT замінює Windows Embedded - легку версію Windows, яку любителі або підприємства можуть встановлювати на невеликих обчислювальних пристроях, а також на роботах і додатках для продажу.
 • Windows 10 Team - це спеціалізована версія Windows 10, яка працює тільки на смарт-дошці Surface Hub.
 • Windows 10 Pro for Workstations для робочих станцій підтримує потужні ПК, які регулярно проводять інтенсивні обчислення

Windows 10 Home

Ми починаємо з базової версії. Якщо ви збираєтеся зайти в магазин і купити новий ноутбук з полки, майже напевно буде Windows 10 Home. Вірний своїй назві, він включає в себе повний досвід роботи з функціями Windows 10, якими буде користуватися середній домашній користувач. Ви знайдете всі основні продукти всередині, включаючи Cortana, Store apps, Xbox і підтримку планшетних і сенсорних функцій. Home Edition не враховує деякі бізнес-орієнтовані функції, які є єдиним іншим виданням в PRO, але ви можете їх купити окремо.

Windows 10 Pro

Windows 10 Pro грунтується на тому, що пропонує Home, але включає в себе більше функцій, призначених для досвідчених користувачів і для бізнесу. Найбільш помітними відмінностями є можливість приєднатися до машини Pro для домену, підтримка шифрування BitLocker і підтримка групової політики для легко мінливих налаштувань в масштабах всієї компанії. Більшість машин в бізнесі використовують версію Pro, тому ІТ-фахівці можуть використовувати ці інструменти в своїх інтересах. Але ентузіасти можуть також отримати вигоду з того, що Pro може запропонувати.

Наприклад, багато хто з налаштувань, які ми обговорюємо в статтях, легше змінити за допомогою редактора групової політики, ніж в реєстрі. Однак не вважаю, що це підходить для більшості домашніх користувачів. Ви можете замінити безкоштовні альтернативи для деяких функцій Pro-only. Наприклад, TeamViewer може замінити Remote Desktop, і ви можете обміняти VeraCrypt на BitLocker. І жоден нормальний користувач Windows в домашніх умовах не повинен приєднуватися до свого комп'ютера в домені.

Windows 10 S

Один з нових випусків в лінійці, Windows 10 S - це згладжена версія операційної системи. Його найбільш відмінна риса полягає в тому, що ви можете встановлювати додатки тільки з магазину Windows Store, тому він не буде працювати з будь-яким традиційним настільним програмним забезпеченням. Microsoft Edge є браузером за замовчуванням, і ви не можете змінити пошукову систему за замовчуванням від Bing.

Windows 10 S доступна тільки на встановлених пристроях, і більшість з них - недорогі. Microsoft націлює Windows 10 S на ринок освіти, оскільки це свого роду конкурент для Chromebook. Хоча ви можете оновити виндовс 10 S до Pro за долари, більшість домашніх користувачів повинні триматися подалі від нього. Поєднання дешевого обладнання та обмежених доступних додатків обмежує можливості вашого пристрою.

Windows 10 Enterprise

Windows 10 Enterprise, що не дивно, призначене для великомасштабного використання бізнесу і продається тільки через корпоративне ліцензування Microsoft. На відміну від Windows 7, немає повної версії Windows 10, яка пропонує повний набір функцій Enterprise для домашніх користувачів. Але це нормально, тому що додаткові можливості Enterprise тільки сяють в Організація підприємства. Найбільша функція - DirectAccess, яка дозволяє віддаленим робочим отримати доступ до внутрішньої мережі своєї компанії за допомогою бездротової технології, подібне VPN, але забезпечує велику безпеку. AppLocker, ще одна відмінна функція, дозволяє адміністраторам блокувати доступ до певних додатків. Це видання також дозволяє компаніям переключитися на довгострокову гілка, щоб уникнути регулярних змін Windows 10,які можуть порушити їх роботу. Enterprise також містить деякі закулісні твики, які полегшують ІТ-фахівцям установку або перенос Windows в масовому порядку по стандартизації. У той час як Pro відмінно підходить для малих підприємств, компанія з тисячами співробітників може заощадити гроші і контролювати їх настройку з виданням Enterprise.

Windows 10 Education

В навчальне видання Windows 10 включені всі корпоративні функції Enterprise. Як пояснює Microsoft, це фактично варіант Windows 10 Enterprise, який надає стандартні параметри для конкретного освіти. У попередніх версіях це включало відключення Cortana за замовчуванням, але вона присутня в поточних збірках. Windows 10 Education також відключає поради та пропозиції, які є тільки рекламними оголошеннями.

Крім цих налаштувань за замовчуванням, єдиним значною зміною для видання Education є те, що він коштує значно менше, ніж версія Enterprise. Це допомагає школам знизити витрати, все ще отримуючи потужну версію Windows, яка дозволяє їм блокувати гри і неприйнятний контент на комп'ютерах, які використовують студенти. Хоча на комп'ютері повинен бути встановлений Windows 10 Pro для поновлення до Enterprise, це не відноситься до видання Education. ПК з Windows 10 Home може перейти на Windows 10 Education, що ще більше скоротить витрати на школи.

Windows 10 Pro Education

Бентежать всі ці назви? Windows 10 Pro Education об'єднує два існуючих назви видань. Все як і в Windows 10 Education, відрізняється лише смаком Windows 10 Pro з декількома налаштуваннями за замовчуванням, характерними для освітніх середовищ. Найбільша різниця між Pro Education і Education полягає в тому, що перший з них попередньо встановлено на нових пристроях, придбаних через програму K-12 зі знижкою. Це означає, що школам не потрібно проходити корпоративне ліцензування Microsoft, щоб купувати готові ПК. Менші школи, яким не вистачає повного ІТ-персоналу або непотрібні корпоративні функції Windows 10 Education, можуть як і раніше здійснювати контроль за допомогою функцій, присутніх в Windows 10 Pro Education.

Обидва видання Windows 10 Education включають в себе додаток "Налаштування шкільних комп'ютерів", яке спрямовує адміністраторів шляхом створення стандартного образу Windows. Вони можуть вибирати такі параметри, як видалення додатків для браузерів, автоматичне підключення комп'ютерів до шкільного домену та налаштування служби Windows Update, щоб уникнути перезапуску в шкільні години. Після виконання цього процесу один раз, ІТ-персонал може розмістити пакет на флеш-накопичувачі і швидко застосувати його до інших машин.

Windows 10 Mobile

Чи знаєте ви, що Windows Phone все ще існує? Зараз він називається Windows 10 Mobile, але це наступна ітерація запуску версії виндовс для вашого смартфона. Це частина плану Microsoft по створенню єдиної уніфікованої операційної системи на кожному пристрої. Він дозволяє вам отримати доступ до тих же нових додатків магазину виндовс Store, які доступні на робочому столі Windows 10, поряд з функцією Continuum, яка дозволяє використовувати ваш телефон, як ПК на великому екрані.

Хоча це поліпшення в порівнянні з Phone 8.1, Windows Mobile як і раніше в значній мірі не має відношення до мобільного сфері, оскільки Android і iOS панують. Завдяки невдалому розгортання і тривалого відсутності надійних додатків Windows 10 Mobile постраждала від обмеженого використання. Але я як і раніше користуюся бюджетної lumia 640 і мене цілком влаштовує, ніж завірусований андройд.

Windows 10 Mobile Enterprise

Корпоративна версія Windows 10 Mobile Enterprise майже така ж, як і споживча. Як і слід було очікувати, він пропонує такі бізнес-функції, як відстрочка і управління оновленнями, контроль телеметрії і потужніші розгортання.

Windows 10 IoT (Internet of Things)

Для попередніх версій Windows, Microsoft надала скорочену версію під назвою Windows Embedded. Наприклад, Windows XP Embedded була і ще надзвичайно популярна для легких пристроїв, як банкомати, касові апарати та годинник. Вбудовані випуски Windows містять тільки основні компоненти, зменшуючи їх площу на машині, при цьому дозволяючи пристрою використовувати переваги Windows. Тепер наступник Windows Embedded відомий як Windows IoT. IoT підключений інтернет-з'єднанням до повсякденних побутових об'єктів. Наприклад популярна серед розумних речей, як колонка alexa з amazon і ця версія Windows служить для того, щоб дозволити любителям і корпоративним користувачам використовувати її. Windows 10 IoT може працювати на популярних невеликих пристроях, у яких немає потужних ресурсів. Microsoft пропонує два варіанти:Windows 10 IoT Core і Windows 10 IoT Enterprise. Core безкоштовно для завантажень, і ви можете встановити його на пристрої, такі як малина Pi. Корпоративний смак еквівалентний Windows 10 Enterprise і, отже, більш потужний. Підприємства можуть встановлювати його на промислових роботах, касових апаратах і інших пристроях IoT.

Windows 10 Team

Сімейство Microsoft Surface включає інтерактивну дошку, відому як Surface Hub. Як і інші смарт-плати, він призначений для використання в бізнесі, тому співробітники можуть співпрацювати і проводити відеоконференції між локаціями. Це пристрій запускає спеціальну версію під назвою Windows 10 Team. Заснована вона на Enterprise, але пропонує кілька відмінностей, оскільки вона спеціально розроблена для гігантської дошки. Призначений для користувача інтерфейс оптимізований для мега сенсорного екрану. Будь-який користувач може підійти і увійти в низкоуровневую обліковий запис користувача без входу. Коли сеанс завершується, система видаляє локальні файли, якщо ви не зберігаєте їх в OneDrive. І як в Windows 10 S, ви не можете встановлювати традиційні настільні додатки. Team є спеціалізованою версією,оскільки вона може бути застосована тільки до одного пристрою. Ви, ймовірно, ніколи не зіткнетеся з цим.

Windows 10 Pro for Workstations

Оскільки 11 випусків було недостатньо, Microsoft недавно оголосила про випуск ще однієї версії Віндовс 10. Цей продукт називається Pro for Workstations, і він призначений для ПК високого класу, які потребують великих робочих навантажень. Нові функції включають стійку файлову систему ReFS (Resilient File System), постійну пам'ять, більш швидкий обмін файлами і розширену апаратну підтримку. По суті, це призводить до безлічі внутрішніх поліпшень, які роблять повсякденну роботу з обчислення інформації протягом усього дня більш плавною. Microsoft пояснює, що ці зміни призведуть до меншого пошкодження даних, більш швидкої передачі даних по мережі і використання ОЗУ до 6 ТБ. Windows 10 Pro для робочих станцій почнеться разом з оновленням Fall Creators Update восени 2017 року. Це видання, швидше за все,бачитиме лише використання в бізнесі.