Що за папка WinSxS в Windows 10/7 і як її очистити

Папка WinSxS (Windows Side By Side) - це сховище компонентів і зустрічається в системах Windows 10, Windows 7, Windows 8 і може досягати розмірів до 20 Гб. Вона розташована по шляху C: \ Windows \ Winsxs і має рівень "системний". Це означає, що Ви нічого не повинні видаляти вручну, стискати і переміщати дані в цій папці для її зменшення. Також не рекомендую використовувати сторонні програми для очищення цієї папки. В папці WinSxS багато файли використовують техніку, звану Hard Linking. Ця функція "жорстких посилань" дозволяє декільком файлам отримувати доступ до одного і того ж місця розташування, не створюючи копії цього місця розташування або даних. І ця головна причина по який ви не повинні нічого видаляти, якщо не хочете порушити роботу системи і запуску програм.

В папці WinSxS зберігаються кілька копій "dll", "exe" та інших файлів, що дозволяє додаткам запускатися в Windows без проблем з сумісністю. Також містить копії файлів оновлення та установки Windows, включаючи файли резервних копій, щоб при кожному збої вихідних файлів можна було легко відновити систему Windows 10 / 8.1 / 7. Наприклад, коли Windows 10 оновлюється, то в системі встановлюється нова версія оновленого компонента, а стара зберігається в папці WinSxS. Це необхідно для забезпечення сумісності додатків і можливості відкату. Згодом папка WinSxS постійно збільшується і це призводить до нестачі місця на системному локальному диску.

розмір і шлях папки WinSxS

Як правильно очистити папку WinSxS в Windows 10/7 / 8.1

1 спосіб . Цей спосіб підійде для Windows 10 і Windows 8.1 . Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть наступну команду, яка зробить аналіз папки WinSxS і дасть рекомендацію по очищенню, в моєму випадку написано "Так".

  • Dism.exe /online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore

аналіз сховища компонентів cmd

Вводимо наступну команду, щоб почати очищення.

  • Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

очистити папку WinSxS за допомогою cmd

Якщо вам здається, що папка WinSxS важить після очищення все одно багато, то вводимо ще команду. Вона допоможе вам видалити всі замінені версії кожного компонента в сховище компонентів.

  • Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

видалити замінені компоненти в папці Winsxs

Тепер ми можемо зменшити обсяг простору, використовуваного пакетом оновлень. Для цього введіть таку команду. У мене не було старих оновлень, у вас може бути також.

  • Dism.exe /online /Cleanup-Image /SPSuperseded

зменшити обсяг оновлень в папці Winsxs

2 спосіб . Цей спосіб підійде для Windows 7 і всіх інших версій. Суть полягає в стандартній очищення диска, яка допоможе вам зменшити розмір папки WinSxS. Натисніть правою кнопкою миші на локальному диску C: \, де встановлена сама система Window 7 і виберіть " властивості ". Далі натисніть " Очищення диска ", виберіть всі галочками і нижче натисніть на кнопку " Очистити системні файли ". У вас з'явиться нове вікно, де по суті вам потрібно видалити старі поновлення Windows, але я рекомендую виділити все галочками і натиснути "OK"

Очищення оновлень Windows

Примітка : У вас в Windows 7 може не бути параметра "Очистити системні файли". Microsoft додала цю функцію з оновленням патча KB2852386. Якщо у вас немає такої функції, то скачайте з офіційного сайту патчі Windows 7 32-bit | Windows 7 64-бітна.