Як перевести, витягти і розпізнати текст по фото

Optical Character Recognition (OCR) - Оптичне розпізнавання символівіснує вже багато років і призначене для читання тексту по фотографії. Це дуже корисно, адже ми не зможемо скопіювати текст з друкованої книги, що сканує документа, JPG картинки або файлу PDF. Є дуже багато ситуацій, коли потрібно швидко розпізнати текст з картинки і перевести його наприклад, з англійської на російську по фото. Це можуть бути меми англійською мовою, які потрібно перекласти на російську і створити свій мемас. Це можуть бути і документи договору оферти на іноземній мові в PDF форматі, які потрібно перекласти російською, щоб зрозуміти про що мова в документі. Існує багато програм на основі OCR і онлайн перекладачів по фото, які пропонують відразу конвертувати формат файлів PDF в DOC або переводити іноземний текст по фото. Я зібрав найзручніші способи, щоб розпізнати текст з картинки jpg, pdf,png форматів і перевести його на іншу мову.

Розпізнати текст з картинки і перевести онлайн

Безумовно OneNote один з кращих продуктів від Microsoft по роботі багатофункціональних записок, який є на всіх комп'ютерах і ноутбуках з Windows 10, і навіть на телефонах IOS і Android. Величезний плюс OneNote в тому, що можна вставити всі відомі формати зображень, в тому числі і PDF, розпізнати текст з картинки і відразу перевести на іншу мову.

Запустіть UWP OneNote і вставте картинку у форматі PDF, JPG або PNG, після чого натисніть по ній правою кнопкою миші і виберіть " Копіювати текст з малюнка ". Далі текст буде скопійований в буфер, після чого ви можете вставити його нижче в OneNote, Word або інше будь-яке місце.

Важливо: Коли ви вставите картинку, потрібно почекати 1 хвилину або більше, щоб алгоритм OCR розпізнав текст з картинки в хмарі, після цього з'явиться рядок в меню "Копіювати текст з малюнка". Ви можете використовувати веб-версію OneNote, щоб розпізнати текст з картинки через телефон. 

onenote копіювати текст з малюнка

Перекласти витягнутий текст з фото, можна виділивши його, натиснувши по ньому правою кнопкою миші і вибрати " Переклад ". З правого боку з'явиться колонка, де вам потрібно буде розтринькати вниз до графи "Мова перекладу", і вибрати там потрібний вам мову. Текст переведеться за допомогою онлайн перекладача microsoft.

Перекладач з фото онлайн OneNote

Розпізнавання і переклад тексту з фото в Google Docs

Google Docs може розпізнати текст з будь-якої картинки формату PDF, JPG, WebP або PNG на комп'ютері або телефоні в онлайн режимі. Видалений текст ми можемо відразу перевести на потрібний нам мову. Завантажуємо файл на Google диск (Мій диск), якщо його немає. Далі натискаємо по файлу правою кнопкою миші і " Відкрити за допомогою "> " Google Документи ".

перетворити PDF файл в текстовий гугол документи

Відкриється редактор документів, де ми можемо поправити витягнутий текст. Щоб перевести документ, натисніть зверху на вкладку " Інструменти "> " Провести документ ".

Редагування і переклад PDF в Google Docs

Розпізнати і перекласти текст PDF в Word онлайн

Якщо ми відразу закинемо PDF формат в Word онлайн (через браузер), то не вийде розпізнати текст з картинки PDF і перевести його. Потрібно для початку додати файл в OneDrive, а потім відкрити його через Word. Переходимо в хмарне сховище OneDrive і відкриваємо файл PDF, якщо його немає, то завантажте його туди, натиснувши зверху "Додати".

Відкрити PDF в OneDrive

Після відкриття в попередньому перегляді, натисніть зверху на " Змінити в класичному додатку ", і в повідомленні " Перетворити ".

перетворити PDF файл в текстовий Word

Далі PDF файл перетворюється в текстовий документ Word, де можна його редагувати. Якщо натиснути на іконку трансліта, то можна перевести документ на іншу мову повністю або потрібну частину.

На жаль в безкоштовної онлайн версії Word я не знайшов функції, як розпізнати текст з картинки JPG формату. Більш ніж упевнений, що ця функція доступна в платних підписках.

Редагування і переклад PDF в Word онлайн

Перекладач з фото онлайн з англійської на російську

Фото перекладач онлайн Яндекса, розпізнає текст по фото за допомогою алгоритмів OCR і відразу переведе його на потрібний вам мову. Прокрутіть вниз по посиланню і вставте туди фото, натиснувши "Вибрати файл". Після завантаження фото, ви можете зверху вибрати потрібний вам мову для перекладу, після чого натисніть " Відкрити в перекладача ". Далі текст буде переведе на вашу фото.

  • //translate.yandex.ru/ocr

Яндекс OCR

Розпізнати текст з картинки за допомогою програми

Photo Scan - додаток UWP, яке можна завантажити з Microsoft Store (магазину Windows). При запуску програми ви можете вставити картинку jpg з буфера, сфоткати відразу картинку з веб-камери, або завантажити з комп'ютера зображення. Далі програма за допомогою алгоритму OCR розпізнає текст по картинці і витягне його в правий стовпчик. Цей текст ви можете скопіювати і вставити в Google або Яндекс онлайн перекладачі.

Photo Scan розпізнати текст з картинки