Чому Ntoskrnl.exe System вантажить ЦП і Пам'ять в Windows 10

Багатьом користувачам цікаво, чому процес Ntoskrnl.exe (system) використовує так багато системних ресурсів в Windows 10. Перш за все, давайте подивимося, що робить цей файл у вашій системі. Ntoskrnl.exe - це виконуваний файл, призначений для ядра ОС Windows NT, який ви можете знайти на вкладці "Відомості в диспетчері завдань". Виконуваний файл є базовою частиною операційної системи і піклується про деякі важливі сервісах, таких як управління процесом, управління пам'яттю і апаратна віртуалізація.

Чому Ntoskrnl.exe використовує багато системних ресурсів в Windows 10?

Якщо ваше запитання полягає в тому, чому Ntoskrnl.exe використовує стільки системних ресурсів в Windows 10, то відповідь проста - це не через свого власного недоліку, але він забезпечує проблеми з іншими компонентами. Виконуваний файл включає диспетчер пам'яті, диспетчер кешей, виконавчий, контрольний монітор безпеки, ядро, планувальник завдань. Це досить хибне уявлення про те, що Ntoskrnl.exe збільшує навантаження на процесор і задіє більше пам'яті. Давайте подивимося, чому.

Ntoskrnl.exe несе відповідальність за зв'язок між згаданими вище процесами. Коли ви відкриваєте додаток, він відправляє інформацію про всі процеси для запуску, а Windows 10 починає стискати дані в пам'яті, на відміну від попередніх версій, де він безпосередньо записував їх на жорсткий диск. Це означає, що Windows 10 схожа на технологію в Linux. Таким чином, Ntoskrnl.exe не має ніякого внеску в збільшення вашої пам'яті або використання ЦП. Іноді пошкоджений файл драйверів або шкідлива програма, починають записувати дані в доступний виконуваний файл простору, тому Ntoskrnl.exe відчуває труднощі між процесами. Переривання, робить ваше використання ЦП більше і більше, пам'ять також починає пожирати більше Мб.

Як виправити високу пам'ять і використання процесора ntoskrnl.exe в Windows 10?

Існують випадки дуже високого використання процесора або пам'яті, і найбільш поширений метод для виправлення цього - закрити або найновіших удосконалень у програмах, які викликають проблему.

1. Запустити перевірку системних файлів

Для такої проблеми, як високий витрата ресурсів через ntoskrnl.exe в Windows 10, пошкодження або відсутність системних файлів можуть бути головною причиною. Запуск інструменту SFC допоможе в цій ситуації.

  • Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть команду sfc / scannow .
  • Сканування і відновлення системних файлів може зайняти длітільнное час, можете випити чашечку кави, після закінчення процесу, перезавантажте комп'ютер.

Перевірка і відновлення файлів

2. Перевірте несправний драйвер і відновите його

Несправний драйвер є основною причиною цієї проблеми, тому уважно перевірте і обновіть, якщо це необхідно.

  • Натисніть кнопок Win + R і введіть  devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв.

Диспетчер пристроїв


  • Натисніть вкладку Вид і виберіть з меню Показати приховані пристрої .


  • Розгорніть пристрою і перевірте їх на наявність жовтого знака оклику . Якщо такий є, то натисніть на ньому правою кнопкою миші і натисніть Оновити .

Оновити драйвер пристрою

3. Очистіть автоматично віртуальну пам'ять при кожному запуску

Рекомендую:  Створіть точку відновлення системи перед процедурою цього способу.

  • Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру.

win + r


  • У реєстрі перейдіть по шляху, (можна скопіювати і вставити в рядок) вказаною нижче. Справа знайдіть  ClearPageFileAtShutDown,  натисніть два рази мишкою по ньому і задайте значення 1 . Перезавантажте комп'ютер або ноутбук.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management

ClearPageFileAtShutDown

4. Налаштування Windows для кращої продуктивності

  • Натисніть Win + R і введіть  sysdm.cpl

win + r Властивості системи мій комп'ютер


  • У вкладці Візуальні ефекти виберіть Забезпечити найкращу швидкодію .

Забезпечити найкращу швидкодію