Як встановити Windows 10 з флешки

Установка Windows 10 на комп'ютер або ноутбук процес тривалий і не складний з яким впоратися навіть початківець користувач. Ви самі зможете встановити Windows 10 з флешки, не вдаючись до допомоги фахівців. У цій покрокової інструкції про те, як правильно зробити чисту установку Windows 10 на комп'ютер або ноутбук, як завантажити оригінальний ISO образ Windows 10 і створити настановну флешку за допомогою офіційної утиліти MediaCreationTool від Microsoft.

Створення настановної флешки Windows 10

Крок 1 . Переходимо на сайт Microsoft і викачуємо спеціальну програму, яка автоматично створить установчу флешку. Натисніть " Завантажити засіб зараз ", після чого почнеться завантаження. Далі вставте флешку в комп'ютер або ноутбук і запустіть скачала утиліту MediaCreationTool.

скачати засіб зараз Microsoft

Крок 2 . Після запуску засобу, дотримуйтесь рекомендацій на екрані, виберіть " Створити інсталяційний носій (флешка, диск або ISO) ", в новому вікні " USB-пристрій флеш-пам'яті ". Далі виберіть флешку, яку ви вставили в USB-порт і натисніть "Далі". Буде запущений автоматичний процес скачування Windows 10 і подальша запис системи на флешку, як установчу.

вибір носія

Завантаження з флешки через BIOS або BootMenu

Щоб комп'ютер або ноутбук при включенні бачив установчу флешку, потрібно поставити її на перше місце як завантажувач. Це можна зробити двома способами: через параметри BIOS або BootMenu. BootMenu - Найпростіший і швидкий спосіб з яким впоратися навіть початківець користувач. Його ми візьмемо за приклад.

Для тих хто хоче в BIOS поставити флешку на перше місце.

Крок 1 . Вставте, якщо витягли, створену установчу флешку з Windows 10 в USB-порт комп'ютера або ноутбука. Перезавантажте ПК і при завантаженні ви побачите, що потрібно натиснути. У моєму випадку BootMenu це клавіша F11 , натискайте її безперервно поки не з'явиться вікно вибору завантажувача. Може знадобитися кілька разів перезавантажити ПК, щоб побачити і запам'ятати кнопку.

У вас може бути інша кнопка, шукайте слово Boot Menu і пов'язану з цим рядком кнопку. Зазвичай це F12, F11, F2 або F8.

bootMenu Asrock

Крок 2 . Коли у вас з'явиться BootMenu вибору завантажувача, то зробіть вибір установчу USB флешку з Windows 10. Після вибору раджу відразу натискати F1 , щоб флешка початку зчитуватися. Ви побачите напис " Press any key to boot from CD ort DVD " і тисніть F1 з інтервалом в 1 секунду. Це потрібно не завжди.

вибір флешки в bootMenu

Установка Windows 10 з флешки на ноутбук або ПК

Далі у вас буде запущено процедура установки системи Windows 10 на комп'ютер або ноутбук.

Крок 1 . Вибираємо мову, розкладку, формат часу і тиснемо "Далі". У новому вікні тиснемо на " Встановити ".

Вибір мови, часу і розкладки

Крок 2 . Коли ви дійшли до активації продукту за допомогою ключа, то у вас є два варіанти: якщо ви тільки що купили ключ, то введіть його в поле. Якщо у вас немає ключа і ви хочете потім активувати систему, або у вас до цього була активована Windows 10, то натисніть " У мене немає ключа продукту ".

Активація Windows при утсановке

Крок 3 . Виберіть відповідну редакцію Windows 10. Цей крок може не з'явиться, якщо ви вище ввели відразу ключ. Він автоматично визначить по ключу редакцію. А ті хто натиснув " У мене немає ключа продукту ", повинні вибрати ту редакцію, яка була активована на комп'ютері або ноутбуці до установки системи. У кого немає ключа, або хотіли придбати його потім, вибирайте будь-яку редакцію Windows 10.

Допоможе вам: порівняти редакції Windows 10.

вибір редакції Windows 10 для установки

Крок 4 . На цьому кроці у вас два варіанти: оновити поточну Windows 10, якщо вона встановлена на ПК або встановити Windows 10 начисто. Зазвичай вибирають другий варіант, щоб встановити систему з нуля начисто. Виберіть " Вибіркова: тільки установка Windows ".

Чистий установка Windows 10

Крок 5-1 . Це важливий крок в розмітці диска. Якщо у вас кілька жорстких або SSD дисків на ПК, то вони будуть пронумеровані як Диск 0, Диск 1 і т.д. У свою чергу Диск 0 або Диск 1 можуть мати кілька локальних розділів. На малюнку нижче видно, що "Тип: Системний" це спеціальний розділ для системних файлів і він більше 100 мб не буває. Він знаходитися на Диску 0, значить і Windows 10 ми повинні встановити на диск 0 в розділ "Основний". Якщо у вас будуть системні файли на диску 0, а Windows 10 на диску 1, то у вас в подальшому будуть проблеми із завантаженням системи. Якщо ви пам'ятаєте на якому диску до цього стояла Windows 10, то встановіть в поточний диск і розділ. Прочитайте крок 5-2.

вибір диска для установки Windows 10

Крок 5-2 . Оптимальним варіантом вважається - видалити повністю диск 0 і створити його заново. Ви повинні розуміти, що вся інформація на диску 0 і його розділах буде видалена . Далі він автоматично розмітить диск і системні потрібні розділи. Таким методом ви позбудетеся від помилок типу GPT, MBR.

Щоб видалити Диск 0, виділіть по черзі всі розділи пов'язані з "диском 0" і натисніть видалити. Далі у вас буде спільний диск з ім'ям " незайняте простір на Диску 0 ". Виділіть її та натисніть нижче " Створити ", вкажіть бажаний розмір диска і "Далі". Будуть створені автоматичні системні розділи та розділ для установки Windows 10 під типом "Основний". (дивіться малюнок вище крок 5-1).

створити розділ для установки Windows 10

Крок 6 . Далі буде запущений процес установки Windows 10. Тут криється один нюанс, по завершенню ваш комп'ютер або ноутбук буде перезавантажений і ви можете потрапити назад в меню установки Windows 10, так як на першому місці стоїть завантажувальний пристрій - флешка. В цьому випадку, просто витягніть флешку з USB порту і перезавантажте комп'ютер або ноутбук заново.

процес установки Windows 10

Крок 7 . Далі виберіть регіон, час, розкладку на ваш розсуд. Виберіть параметр для облікового запису " Для особистого використання ".

налаштувати для особистого використання

Крок 8 . Якщо у вас є підключення до інтернету, то вам буде запропоновано створити обліковий запис Microsoft. Це свого роду створити акаунт на сайті Microsoft, який буде прив'язаний до Windows 10. Якщо ви хочете створити звичайну локальну обліковий запис, то натисніть нижче на " Автономна обліковий запис ".

створення облікового запису при установці Windows 10

Крок 9 . Я натиснув " Автономна обліковий запис " і буду далі спиратися на неї. У новому вікні буде запропоновано створити обліковий запис microsoft, але ви натисніть " Обмежені можливості ", щоб створити автономну. Придумайте ім'я і пароль. Якщо вам непотрібний пароль , то залиште поле порожнім і натисніть "Далі".

Ви в будь-який час можете створити обліковий запис microsoft в параметрах.

автономна обліковий запис

Крок 10 . У цьому пункті я відключаю всі параметри для комп'ютера. Але якщо ви використовуєте планшет або ноутбук, то рекомендую залишити "Пошук пристрої", щоб в разі крадіжки знайти його, і параметр "Місцезнаходження" для показу точної інформації.

вибір параметрів конфіденційності

Крок 11 . Далі почнеться установка потрібних компонентів та стандартних програм UWP. Зачекайте хвилин 10 і у вас з'явиться робочий стіл Windows 10. Установка Windows 10 буде закінчена.

Не вимикайте свій комп'ютер