Диск призначений лише для читання - Як зняти захист з флешки

Іноді бувають випадки, що неможливо відформатувати USB-флешку або SD-карту, перенести або записати на них дані. Система Windows видає повідомлення про помилку " Диск призначений лише для читання. Зніміть захист або скористайтеся іншим диском ". Багато пристроїв йдуть з важелем блокування на самій флешці. Переконайтеся, що сам важіль на SD-карті або флешці встановлений в положення " розблоковано ". На жаль, в деяких випадках, пристрої можуть бути пошкоджені фізично, що призведе до покупки нового. Якщо ви впевнені, що у вас все в порядку: розблоковано важіль, пристрій не піддавалася фізичним ударам, тоді розглянемо способи реанімування накопичувачів і постараємося зняти захист від запису з флешки і SD-карт пам'яті.

Як зняти захист від запису з SD-карти, флешки або диска

Помилка, коли SD карта, флешка або диск захищені від запису, може бути технічна і нічого вже не допоможе. Але буває багато випадків, коли шкідливе ПО може змінити параметри в реєстрі і заблокувати тим самим форматування флешки. Також скористаємося спеціальними утилітами від виробників флешок, які допоможуть виправити помилку, якщо вона є звичайним програмним збоєм.

Примітка: Якщо є фізичний блокіратор від форматування, то насамперед перевірте важіль на флешці або SD карті пам'яті, швидше за все він заблокований.

кнопка блокування на SD карті

1. За допомогою реєстру

Натисніть кнопок Win + R і введіть regedit , щоб увійти в редактор реєстру.

Вхід в редактор реєстру regedit


Перейдіть по шляху:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

Якщо у вас немає параметра  StorageDevicePolicies , то створіть розділ з ім'ям StorageDevicePolicies, натиснувши правою кнопкою миші на папці Contorl . Якщо ж є значення, то дивіться нижче, які параметри повинні бути.

Створення розділу StorageDevicePolicies


Перейдіть в створену папку StorageDevicePolicies, виділіть її, і з право натисніть на порожньому полі правою кнопкою миші і Створити > Параметр DWORD (32 біти) . Напишіть новому параметру ім'я WriteProtect , далі натисніть по ньому два рази мишкою, щоб відкрити властивості, і надайте значення 0 . Перезавантажте ПК і перевірте, чи видає вам помилку, що диск захищений від запису. Якщо даний метод не допоміг, то рухаємося далі.

Створення параметра DWORD_WriteProtect

2. За допомогою CMD

Вставте флшеку або SD-карту пам'яті в USB-порт комп'ютера і запустіть командний рядок від імені адміністратора.

Запуск cmd з правами адміністратора win 10

Введіть наступні команди:

 • diskpart - запуск інструменту по роботі з дисками.
 • list disk - показує які диски підключені до комп'ютера. Флешка в моєму випадку розташовується Диск 1 розмірів 7640 Мбайт.
 • select disk 1 - де 1 це номер диска, який показаний вище. Диск 1 в моєму випадку ця флешка.
 • attributes disk clear readonly - очищаємо атрибути флешки.
 • clean - очищаємо флешку.
 • create partition primary - створюємо розділ.
 • format fs = fat32 - форматіруем в FAT32. (Ви можете поміняти fat32 на ntfs , якщо використовуєте флешку тільки на системах windows.)

Відключити захист від запису флешки

3. За допомогою групової політики

Натисніть win + r і наберіть в рядку  gpedit.msc .

Вхід в групову політику


Перейдіть за наступними шляхами: Конфігурація комп'ютера > Адміністративні шаблони > Система > Доступ до знімних запам'ятовуючим пристроям . З право знайдіть пункти " Знімні диски " і відключіть , натиснувши два рази по потрібному рядку - запис, читання, виконання, якщо включено.

Групова політика знімні диски

4. За допомогою програм

Брендові виробники флешок випускають спеціальні програми. Деякі програми можуть допомогти вам зняти захист від запису, коли диск захищений.

 1. Transcend JetFlash Online Recovery
 2. Silicon Power Flash Drive Recovery Software
 3. Kingston Format Utility
 4. SD Memory Card Formatter