Disk Boot Failure Insert System Disk and Press Enter - Що робити?

При включенні комп'ютера з операційною системою Windows 10/7 / 8.1 ви можете зіткнутися з помилкою " Disk Boot Failure Insert System Disk and Press Enter ", що означає неможливість завантажитися з HDD або SSD диска. Дана помилка може виникати через неправильно виставленого пріоритету завантаження в BIOS, слабке харчування, додавання другого SSD диска, биті сектора на диску, провід Sata або слот M.2 нещільно закріплені.

Disk Boot Failure Insert System Disk and Press Enter

1. Витяг USB пристроїв

Якщо до комп'ютера або ноутбука підключено багато USB пристроїв як флешка або принтер, то зніміть їх, перезавантажте комп'ютер. У більшості випадків флешки не дає правильно завантажитися диску, оскільки швидше за все в BIOS виставлена ​​завантаження з флешки, а не самого жорсткого диска. Також це може бути недолік потужності блоки, так як він витрачає свої вати на підключені пристрої. Якщо ви усунули проблему витяганням флешки, то нижче спосіб допоможе вам виставити пріоритет завантаження диска на перше, щоб в подальшому помилка не з'являлася.

2. Змінити порядок завантаження в BIOS

Поширена причина появи помилки Disk Boot Failure - це неправильна виставлена конфігурація завантаження в BIOS. Для того, щоб перевірити і змінити пріоритет завантаження, натискайте безперервно кнопку DEL або F2 відразу при включенні комп'ютера або ноутбука.

Так як BIOS у кожного виробника материнської плати різний, я опишу зразкові дії. Ви можете скористатися Google картинками, вбивши туди модель материнської плати. Наприклад, " Як виставити завантаження в BIOS Lenovo ".

В BIOS переходимо у вкладу Boot і знаходимо рядок " Boot Device Priority ". Параметр також може називатися по іншому " Hard Disk Device Priority " або " Boot Option ". Натискаємо на нього і в наступному вікні виставляємо на (1st Boot Device) перше місце HDD або SSD диск на якому Windows і натискаємо F10 , щоб зберегти виставлені параметри.

Пріоритет завантаження HDD в BIOS

3. Скидання BIOS за замовчуванням

Параметри BIOS можна повернути за замовчуванням, їли ви їх міняли і не пам'ятаєте, що змінили. Зайдіть в BIOS натиснувши при включенні комп'ютера Del або F2 . В BIOS перейдіть у вкладку EXIT і виберіть Load Setup Defaults , після чого натисніть F10 для збереження змін.

Примітка: Іноді скидання параметрів BIOS за замовчуванням не допомагає, ви можете дістати піташку з материнської плати на 3 хвилини, щоб скинути параметри BIOS.

 Скидання на заводські настройки BIOS

4. Відключення пристроїв

Відключення DVD приводу може виправити помилку "Disk Boot Failure" при включенні комп'ютера. Вимкніть комп'ютер, з розетки в тому числі, відкрийте кришку з леовго боки корпусу ПК. Далі відключіть всі дроти від DVD приводу, після чого перезавантажте систему. Це стосується і Floppy диска, якщо він у вас є.

Примітка : Якщо у ви недавно встановили якесь нове обладнання, як другий SSD, то вимкніть його.

Відключити DVD привід

5. Провід до HDD або SSD

Помилка "Disk Boot Failure" може з'явиться, коли провід не щільно приєднаний до с лотам материнської плати або самого диска. Перевірте, чи щільно приєднані дроти між материнською платою і HDD диском. Спробуйте всунути провід в інше гніздо на материнській платі . Це стосується і M2 SSD дисків, які можуть бути нещільно встромлені.

Провід до HDD і материнської плати

6. Виправити Windows

Створіть установчу флешку з Windows 10 на іншому комп'ютері або ноутбуці і почніть установку. Коли дійдете до пункту установки, то натисніть знизу на " Відновлення системи ". Далі вас перекине в додаткові параметри завантаження.

Відновлення системи при установки Windows 10

У додаткових параметрів завантаження виберіть " Відновлення при завантаженні ". Далі буде проведений автоматичний пошук несправностей, як пошкодження завантажувального запису, і відновлення при виявленні. Якщо помилка " Disk Boot Failure Insert System Disk and Press Enter » не усунулася, то зайдіть назад і запустіть командний рядок .

Відновлення при завантаженні

У командному рядку введіть команду chkdsk C: /f /r. Ви повинні розуміти, що фактично розділ на якому Windows може бути і не "C:". Якщо у вас не виходить ввести команду, то спробуйте ввести chkdsk /f /r. Ця команда відновить биті сектора на диску, якщо вони є.

chkdsk C: / f / r

7. Додаткові поради

  1. Якщо ви виставили частоту процесора або RAM в BIOS, то поверніть всі параметри за замовчуванням. Розгін заліза викликає безліч помилок.
  2. Якщо комп'ютер вимикається при роботі, а потім показує помилку, то потрібно перевірити блок живлення. Бракує потужності або він вийшов з ладу.
  3. В BIOS знайдіть параметр "integrated peripherals"> "onchip IDE device"> "onchip serial ATA"> виставте його на auto.
  4. Якщо у вас підключений Floppy диск, то вимкніть його в BIOS.
  5. Якщо батарейка на материнській платі розряджена, то пріоритет завантаженні буде скидатися кожен раз при виключенні ПК.
  6.  Замініть провід живлення до жорсткого диска. Є білий 4 контактний, замінити потрібно на SATA.
  7. Замініть SATA провід, який підключає материнську плату і HDD або SSD диск.