Як відформатувати жорсткий диск

Windows 10 пропонує кілька способів форматування розділу або жорсткого диска. Ви можете зробити цю операцію або з Провідника, управління дисками або командного рядка через БІОС. У цій статті вирішив зібрати все 3 способи разом.

Важливо: Форматування диска або розділу призведе до видалення всіх даних, збережених на цьому диску або розділі. Тому, перед форматуванням диска або розділу обов'язково збережіть потрібні Вам дані на іншому диску або зовнішньому USB-накопичувачі.

Відформатуйте жорсткий диск з провідника Windows

Крок 1 . Відкрийте " Цей комп'ютер ", виберіть потрібний локальний диск, який Ви хочете відформатувати і натисніть на ньому правою кнопкою миші, далі з меню виберіть " Форматувати ".

Форматування диска з провідника

Крок 2 . Виберіть файлову систему для диска зі списку " Файлова система ", переконайтеся, що спосіб обраний " Швидке" , а потім натисніть кнопку " Почати ".

Властивості при форматуванні

Форматування диска або розділу за допомогою управління дисками

Крок 1 . Відкрийте вбудований інструмент управління дисками, клацнувши правою кнопкою миші на кнопці "Пуск" і вибравши опцію " Управління дисками" . Або просто натисніть поєднання клавіш Win + X і виберіть з меню.

Вхід в Управління дисками

Крок 2.  Клацніть правою кнопкою миші на диск або розділ, який ви хочете відформатувати, і натисніть кнопку " Форматувати ".

Форматувати розділ з управління дисками

Крок 3 . Відкриється нове діалогове вікно в якому виберіть файлову систему (рекомендую NTFS) і поставте галочку " Швидке форматування ".

Властивості при форматуванні через управління дисками

Форматування диска і розділу через БІОС за допомогою CMD

Якщо Ви не можете відформатувати через провідник, управління дисками або просто хочете відформатувати жорсткий диск при завантаженні системи через БІОС за допомогою командного рядка, то розберемо такої спосіб. При завантаженні системи вам потрібно потрапити в " додаткові параметри " завантаження. Є два способи: через робочий стіл і при завантаженні ПК.

Через робочий стіл.

Відкрийте " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Відновлення "> і виберіть праворуч у графі " Особливі варіанти завантаження"  перезавантажити зараз. Далі ви потрапите в "Додаткові параметри Windows 10", де вам потрібно запустити cmd ( дивіться крок 1 ).

При завантаження ПК .

 • Натисніть багато раз поспіль кнопку перезавантаження на самому комп'ютері, щоб спровокувати помилку і викликати меню діагностики процесу.
 • Увімкніть комп'ютер, дочекайтеся поки він завантажитися максимально до помилки. Далі натисніть і утримуйте кнопку живлення на комп'ютері для повного виключення. Повторіть процедуру 3 рази, на 4 раз у вас повинно з'явиться меню відновлення.

Крок 1 . Як тільки ви потрапили в додаткові параметри завантаження, перейдіть з налагодження " Пошук і усунення несправностей "> " Додаткові параметри"> "Командний рядок".

середовище відновлення командний рядок

1) Форматування розділу . Тепер відформатуємо певний розділ диска, а нижче покажу, як форматнуть повністю диск, якщо на компі їх багато. Вводимо команди по порядку в чорне вікно командного рядка і натискаємо після кожної Enter.

 1. Diskpart - Запуск інструменту для роботи з дисками.
 2. List Volume- Список розділів на жорсткому диску. Ви повинні знати, який вам потрібно форматувати і запам'ятайте його букву, в моєму випадку G.
 3. Select Volume G - Вибираємо розділ, який потрібно відформатувати.
 4. Format fs=ntfs Quick - Команда форматує вибраний розділ, і перетворює файлову систему NTFS, якщо Вам потрібно FAT32, то просто замініть.

Форматування розділу через CMD

2) Форматування диска . Якщо у вас на компі більше двох жорстких дисків і Вам потрібно відформатувати цілком жорсткий диск , то вводите команди по порядку, натискаючи Enter після кожної.

 • diskpart - запуск інструменту для роботи з дисками.
 • list disk - список жорстких дисків підключених до комп'ютера.
 • Знайдіть диск, який хочете відформатувати і запам'ятайте номер. У моєму випадку номер диска цифра " 1 ".
 • select disk 1- вибору диска. Не забудьте замінити "1" на ваш фактичний номер диска.
 • clean - очищення вибраного диска.
 • create partition primary - зробити диск основним.
 • format fs=ntfs quick - форматування диска з файловою системою NTFS.
 • Ось і все, введіть  exit для виходу утиліти diskpart з командного рядка.

Форматування жорсткого диска через CMD