Cmos checksum error defaults loaded - Що це і як виправити?

При включенні комп'ютера або ноутбука під управлінням Windows 10, користувач може зіткнутися з помилкою Cmos checksum error - Defaults loaded . CMOS - це чіп на материнській платі, який перевіряє конфігурацію вашого обладнання при включенні ПК і зберігає всю інформацію пов'язану з BIOS. Сам BIOS і його змінені параметри як дата і час або частота процесора, зберігаються в динамічної пам'яті CMOS RAM. Чіп CMOS харчується від круглої батареї, яка розташована на материнській платі, і якщо вона розряджена, то в чіпі CMOS RAM не зможе збережеться інформація про параметри BIOS, що і призведе до помилки контрольної суми. Наприклад, ви включили комп'ютер, далі CMOS перевіряє обладнання та свою динамічну пам'ять в якій визначити спеціальні BIOS, якщо цифри не збігаються, то з'явиться помилка "Cmos checksum error - defaults loaded ". Давайте розберемо, що робити і як виправити помилку" Cmos checksum "при включенні комп'ютера або ноутбука.

Порада: Коли ви бачите помилку, натисніть F1 або F2, щоб Windows запустилася.

Cmos checksum error defaults loaded

1. Виставити дату і час

Зайдіть в BIOS і зверніть увагу на дату і час, якщо вони не відповідають сьогоднішньому, то виставте правильно. Цей параметр знаходиться відразу у вкладці "Main". Коли виставите правильну дату і час, то натисніть F10 для збереження параметрів і виходу.

Дата і час в BIOS

2. Скидання BIOS

В BIOS перейдіть у вкладку " EXIT " і виберіть параметр " Load Setup Defaults ", тим самим ви скинете параметри BIOS за замовчуванням. Не забудьте натиснути F10 для збереження параметрів.

Скидання на заводські настройки BIOS

3. Батарейка CMOS

Якщо ви виставили дату і час, а вона збивається, як Ви виключили і включенні комп'ютера, то батарейка розряджена і CMOS не може зберегти дані. Замініть плоску батарейку на материнській платі.

Піташка CMOS

4. Клеми батарейки CMOS

Бувають випадки, коли батарейка нещільно прилягає до клем або вона поставлена ​​не правильно. Варто подивитися нижню клему (мінус), яка з часом гнеться вниз, і може не діставати до мінуса самої піташкі. Якщо батарейка обмотана і підключається до материнської плати через 2-pin роз'єм, що варто перевірити, чи щільно вона приєднана.

5. Оновити BIOS

Якщо на сайті виробника материнської плати є більш нова версія BIOS, то його варто оновити. Кожен виробник як Asus, Lenovo або Asrock пропонують по різному оновлювати BIOS. В цьому випадку, вам потрібно дивитися документацію запропоновану виробником материнської плати.

  • Ви можете звернутися до мого керівництва, де я оновлював свій БІОС від Asrock.

6. Витягти обладнання

Відключіть усі пристрої як миша, клавіатура, принтер з USB-портів комп'ютера і перезавантажте комп'ютер. Деякі китайські RGB клавіатури були помічені в помилку "Cmos checksum".

7. Оперативна пам'ять

Спробуйте поміняти місцями панки оперативної пам'яті. Також, спробуйте в самому BIOS збільшити частоту пам'яті або зменшити. Не забуваємо натиснути F10 для збереження параметрів.

частота пам'яті в BIOS

8. Материнська плата

Самим сумним кінцем помилки "Cmos checksum" може бути вихід з ладу самої материнської плати. У цій ситуації вам варто звернутися до фахівця в сервісний центр.