Потрібно включити захист системи на цьому диску

При спробі відновити систему Windows 10/7 / 8.1 методом відкоту до більш пізньої точки відновлення ви можете зіткнутися з помилкою " Потрібно включити захист системи на цьому диску ". Помилка з'являється в статусі обраного диска і не дає відновити систему. У більшості випадків це відбувається через те, що функція захисту системи не включена, і її потрібно активувати вручну або служба захисту системи не працює і її необхідно перезапустити.

Потрібно включити захист системи на цьому диску

Виправити: Потрібно включити захист системи на цьому диску

Помилка " Потрібно включити захист системи на цьому диску " може бути при відновленні системи через робочий стіл або при завантаженні комп'ютера при спробі відновити систему через параметр відновлення. З цієї причини розберемо два способи, як включити захист системи на диску: через командний рядок і poweshell.

1. Як включити захист системи на диску через командний рядок

Якщо ви не можете завантажитися на робочий стіл і намагаєтеся відновити систему при запуску комп'ютера через додаткові параметри завантаження, то запустіть командний рядок і введіть:

  • cd %systemroot%\system32\config
  • ren SYSTEM system.001
  • ren SOFTWARE software.001
  • rstrui.exe /offline:C:\windows=active

Якщо не допомогло і ви не можете завантажитися на робочий стіл, то виконайте спосіб 3.

включити захист системи на диску через командний рядок

2. Включити захист системи за допомогою PowerShell

Якщо ви можете завантажитися на робочий стіл, то PowerShel є оптимальним рішенням. Натисніть кнопок на клавіатурі Win + X і виберіть PowerShell (адміністратор) , після чого введіть наступні команду по порядку, натискаючи Enter після кожної:

  • enable-computerrestore -drive "c:\"
  • vssadmin resize shadowstorage /on=c: /for=c: /maxsize=5%
  • checkpoint-computer -description "Done"

перезавантажте комп'ютер

Включити захист системи диска за допомогою PowerShell

Після перезавантаження ПК, натисніть поєднання клавіш Win + R і введіть sysdm.cpl . Перейдіть у вкладку " Захист системи " і ви побачите статус навпаки диска "Включено або Відключено". Якщо захист включена на тому диску на якому вам необхідно, то все в порядку. Якщо захист відключена на потрібному вам диску, то виділіть цей диск одним натисканням мишки і виберіть нижче " Налаштувати ". У новому вікні встановіть значення " Увімкнути захист систему ".

Включити захист системи на іншому диску

3. Запуск служби

Залежно можете ви потрапити на робочий стіл чи ні, я запропоную універсальний метод по перезапуску служби тіньового копіювання тому. Введіть в командний рядок дві команди по черзі.

  • net stop vss
  • net start vss

Перезавантажте ПК і спробуйте відновити систему.

Перезапуск служби тіньового копірвоанія томи