Файл підкачки в Windows 10

Файл pagefile.sys в Windows 10, Windows 7 - є файлом підкачки , іншими словами це віртуальна фізична оперативна пам'ять на диску. Навіщо потрібен файл підкачки? Файл підкачки діє як віртуальна пам'ять на жорсткому диску, коли вашою основною ОЗУ не вистачає ресурсів. Наприклад, при переході від однієї програми до іншої, яка використовується не часто, ви побачите невелику затримку, перш ніж програма розгорнеться до свого інтерфейсу. Під час цієї затримки, Windows фактично переміщує процеси цієї програми з файлу підкачки pagefile.sys в ОЗУ (оперативну пам'ять), оскільки пам'ять на жорсткому диску недостатньо швидка, щоб дозволити вам працювати з програмою.

У Windows 10 існує новий файл swapfile.sys . Це другий файл підкачки , але він не основний і служить для віртуальної пам'яті UWP додатків і інтерфейсу системи, зокрема меню пуск. Сам файл swapfile.sys не займає багато місця на диску, за нього не варто переживати.

Повинен ля видалити або відключити файл підкачки?

Відповідь : НІ . Коли ви відкриваєте програму, вона використовує частину оперативної пам'яті. Коли ви відкриваєте все більше і більше програм, ОЗУ починає заповнюватися. Коли оперативна пам'ять переповнюється, ви не зможете відкрити більше програм і вони просто почнуть виснути або вилітати. Зрештою, це може привести до нестабільності системи і "синього екрану смерті". Якщо у вас навіть 16 ГБ ОЗУ і більше, то ви напевно скажіть, що файл підкачки не потрібен. Це не так, настане той момент, коли і 16 ГБ можуть заповнитися, досить відкрити лише 15 вагомих вкладок в браузері Chrome і грати при цьому в гру.

Не варто ризикувати, файл підкачки повинен бути в будь-якому випадку, навіть мінімальним, щоб архівувати системні файли. Microsoft відмінно збалансувала функцію файлу підкачки, що означає, що він автоматично відмінно працює. І якщо у вас багато ОЗУ, то файл pagefile.sys не буде багато важити в вашій системі, так як їй вистачає оперативної пам'яті.

pagefile.sys багато важить, чи можу я перемістити його?

Відповідь: Так, можете . Справа в тому, що не у всіх користувачів багато місця на локальному диску HDD або особливо SSD, де розташована Windows. Наприклад, я використовую SSD чисто для системи Windows, а інші файли зберігаю на HDD. Якщо у вас мало місця на SSD, то кращим рішенням буде перенести файл підкачки на HDD. Але врахуйте той факт, що файл підкачки буде працювати повільніше, ніж на SSD. З цієї причини, вам легше купити диск з великим простором.

Якщо ж у вас тільки один HDD, то для створення правильного файлу підкачки найкраще створити окремий локальний диск FAT32 на якому буде тільки файл підкачки, і туди нічого більше не пхати: ні фільми, ні музику. Рекомендую створити розділ розміром 10-20 Гб. Коли у мене був один HDD, то по тестах це було швидше, та як FAT32 більш оптимальний для таких розмірів в HDD. Це стосується і SSD, але на SSD ви не побачите різницю, так як вони і так швидкі.

Які розміри оптимальні для файлу підкачки

Оптимальні розміри віртуальної пам'яті в windows 10, 7, 8, XP складно прорахувати. Все залежить від безлічі факторів: яка система - windows 10 або XP, 32-бітна або 64-бітна, який пік дампа при навантаженні на систему, скільки помилок сторінок в секунду і багато ще яких параметрів, які потрібно сидіти, дивитися і обчислювати. Якщо ви запускаєте будь-яку гру або програму, і вам видає помилку, що " Недостатньо пам'яті ", то логічним буде збільшити розмір файлу підкачки. Існує формула, яка вам допоможе:

  • Початковий розмір береться з графи "Рекомендується". У моєму випадку це 1915 Мб. Дивіться нижче скріншот.
  • На ПК коштує чотири планки по 1 ГБ (1024 Мб), виходить 4096 МБ. Далі, 4096 Мб x 1.5 = 6,144 МБ - Це максимальний розмір файлу підкачки.

Не рекомендую вимикати файл підкачки в windows 10, 7, 8 і XP. При запуску товстих програм, якщо відкрити їх штук 9, то при перемиканні між ними, виникнуть помилки і складності в системі.

Як задати розмір файлу підкачки в windows 10/7

Натисніть Win + R і введіть sysdm.cpl , щоб відкрити властивості системи. Далі перейдіть у вкладку " Додатково " і натисніть " Параметри " в графі швидкодію. У новому вікні перейдіть у вкладку " Додатково " і нижче натисніть на " Змінити ".

змінити файл підкачки

Далі у вас відкриється вікно віртуальної пам'яті, де попередньо зніміть галочку " Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки ", щоб була можливість задати будь-які розміри файлу підкачки.

віртуальна пам'ять