Пропав значок гучності з панелі завдань Windows 10

Коли ви переглядаєте будь-якої відеоролик і намагаєтеся збільшити звук через панель задач Windows 10, то можете виявити, що значок гучності пропав. Кращим обхідним шляхом, коли немає іконки гучності на панелі завдань, є збільшення звуку за допомогою кнопок на клавіатурі. Давайте розберемо, що робити і як виправити, коли пропав значок гучності звуку з панелі завдань Winodws 10.

1. Перевірка відображення системного значка гучності

Відкрийте " Параметри "> " Персоналізація "> " Панель задач "> з правого боку нам потрібні два пункти "про тображаемие значки в панелі завдань " і " вмикати або вимикати системних значків ".

Включення і відображення значків в Windows 10

Насамперед заходимо в нижній параметр " включення і відключення системних значків ". Знаходимо системний значок "Гучність" і включаємо його, якщо він вимкнений. Повертаємося на крок назад і заходимо в параметр "про тображаемие значки в панелі завдань ", в якому включаємо відображення значка "Гучність" в області панелі завдань, якщо вона вимкнена.

Щоб телефон відображав значка гучності Windows 10

2. Перезапуск провідника і системного трея

Іноді досить просто перезапустити провідник, але зробимо це трохи по іншому, додавши черговість запуску процесу, який відповідає за системний трей. Особливо цей метод можна застосовувати, якщо значок гучності пропав після будь-яких оновлень Windows 10. Натисніть кнопок на клавіатурі Ctrl + Shift + Esc , щоб відкрити диспетчер задач.

Знайдіть у вкладці процеси " Провідник ", натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть " Зняти завдання ". Ярлики на робочому столі і відкриті вікна зникнуть, не лякайтеся.

Зняти процес explorer в Windows 10

Далі натисніть зверху в лівому кутку на вкладку " Файл " і виберіть " Запустити нову задачу ". У вікно пошуку напишіть systray.exe і натисніть OK, потім запустіть ще одну нову задачу explorer.exe і натисніть OK.

Важливо: Якщо не допомогло, то зніміть повторно завдання "провідник", і запустіть нову задачу explorer.exe, минаючи і не запускаючи systray.exe.

запуск процесу systray.exe

3. Великий розмір вікон

Іноді перемикання розміру вікон та інших елементів можуть викликати різні збої як відсутність значка гучності на панелі завдань в Windows 10. Відкрийте " Параметри "> " Система "> " Дисплей "> праворуч знайдіть " Масштаб і розмаху " і встановіть значення 100%. Якщо в даний момент коштує 100%, то перемкніть на інший і поверніть назад значення 100%.

масштаб і розмітка

4. Значок гучності через групові політики

Натисніть Win + R і введіть gpedit.msc , щоб відкрити редактор групових політик. У редакторі перейдіть " Конфігурація користувача "> " Адміністративні шаблони "> " Меню Пуск і панель завдань "> праворуч знайдіть " Видалити значок регулятора гучності " і натисніть по ньому два рази мишкою. У новому вікні переконайтеся, що стоїть " Не налаштовано " або " Відключено ". Перезавантажте комп'ютер або ноутбук.

видалити значок регулятора гучності

5. Використовувати реєстр для активації значка гучності

Натисніть кнопок на клавіатурі Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify
  • Натисніть правою кнопкою миші по TrayNotify і виберіть "Експортувати". Збережіть на робочий стіл.
  • Далі видаліть з правого боку IconStreams і PastIconsStream.

Якщо щось пішло не так, то ми створили резервну копію реєстру TrayNotify, який збережений на робочому столі. Просто запустіть .reg файл, щоб старі значення повернулися.

Видалити IconStreams і PastIconsStream

6. Перевірка необхідних служб

Якщо значок гучності пропав в Windows 10, то логічно перевірити служби пов'язані зі звуком. Для цього натисніть клавіші Win + R і введіть services.msc , щоб відкрити служби. Знайдіть служби, які описані нижче, і перевірте: Тип запуску автоматично , служба працює. Перезавантажте ПК, і перевірте чи з'явився значок гучності.

  • Windows Audio
  • Windows Audio Endpoint Builder

Залежно від телефону, може не бути служби Audio Endpoint Builder. Не панікуйте, перевірте ті, які у вас є. 

Windows Audio

7. Оновити драйвер звуку

Зниклий значок звуку може бути через застарілі драйверів звуку. Натисніть Win + R на клавіатурі і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв. Знайдіть і розгорніть графу " Звукові, ігрові та відеотехніка ". Далі натисніть правою кнопкою миші по всіх пристроях і виберіть " Оновити драйвер ".

У деяких випадках, потрібно видалити пристрій, перезавантажити ПК, і оновити драйвер.

оновити драйвер звуку

8. Додавання значень до реєстру через CMD

Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди по порядку:

  • reg add "HKCU\Control Panel\Desktop" /v "HungAppTimeout" /t REG_SZ /d "10000" /f
  • reg add "HKCU\Control Panel\Desktop" /v "WaitToKillAppTimeout" /t REG_SZ /d "20000" /f

додати до реєстру HungAppTimeout і WaitToKillAppTimeout

HungAppTimeout - перша команда задасть значення в реєстрі для визначення, скільки секунд Windows очікує, перш ніж додаток перестає відповідати на запити. Одним словом, якщо windows вважає додаток завислим в 10 секунд (10000), то буде представлена можливість попереднього виключення. Ми задали 10 000, за замовчуванням стоїть 5 000.

WaitToKillAppTimeout - друга команда задасть значення в реєстрі, коли при відключенні ПК, система Windows дає відкритим додатків 20 секунд (20000), щоб очистити і зберегти їх дані, перш ніж запропонувати закрити їх.