Пропав звук на ноутбуці або на Комп'ютері - Що робити?

Звук має важливе значення в системі windows точно таке, як і для користувача. Все, що пов'язано з ноутбуком або комп'ютером, звук в Windows 10 - будь він інтегрований або на окремій звукової карти, схильний не працювати. Протягом багатьох років мені приносили знайомі ноутбуки для лагодження і великої проблемою було, коли звук на ноутбуці перестає працювати. Чому? Що робити? Як виправити? Є ряд можливих причин, які ми розглянемо, коли звук пропав на ноутбуці або не працює на комп'ютері.

Що робити, коли пропав звук на ноутбуці і не працює на ПК з Windows 10?

1. Використання пристрою відтворення

Давайте спочатку виберемо очевидні речі. Якщо ви регулярно перемикаєтеся між навушниками, цифровими аудіо виходами і стандартними гучномовцями, є ймовірність, що ви вибрали звук за замовчуванням для вашого ноутбука і не повернули його в зворотне стан або Windows вибрав його автоматично.

  • Клацніть право кнопкою миші на значок звуку в треї, біля годинника, і виберіть Пристрої відтворення .

Звук пристрою відтворення


Натисніть правою кнопкою миші на пристрої якому хочете виводити звук. Якщо ви хочете вихід звуку з колонок, то включите його, щоб він був зеленим, якщо він відключений. Багато монітори мають вбудовані динаміки. Натисніть на монітор правою кнопкою миші і включіть, якщо хочете звук з монітора. Якщо з незрозумілих причин у вас немає пристроїв, які вам потрібні, виберіть пункти Показати відключені пристрої і Показати від'єднані . Якщо звук не заробив на ноутбуці, то рухаємося далі.

Зміна параметрів пристроїв відтворення

2. Оновлення звукових драйверів

Якщо звук пропав на ноутбуці, то драйвери можуть бути винні. Відкрийте "Диспетчер пристроїв" натиснувши Win + R і вбивши команду  devmgmt.msc . У самому диспетчері відкрийте Аудіоввід і аудіо виходи , далі побачите Динаміки , натисніть правою кнопкою миші на значку динаміки і Оновити драйвер . Якщо не допомогло, то натисніть на значку "Динаміки" правою кнопкою миші і виберіть властивості . Далі можете спробувати Видалити пристрій драйвера, і перезавантажити комп'ютер.

Раджу прочитати: Як видалити приховані драйвера в Windows.

Оновити звуковий драйвер

3. Оновлення та перевстановлення звукових контролерів

Якщо звук пропав на ноутбуці і не працює на компі, то в тому ж диспетчері пристроїв перейдіть Звукові, ігрові та відео пристрої . Видаліть всі звукові пристрої, вони після перезавантаження встановляться самі і дотримуйтесь пункту нижче.

Видалення старих аудіо пристроїв


Якщо у вас є пристрій під назвою  IDT High Definition Audio CODEC , то відновите його вручну, виконавши наступні кроки:

  • Натисніть правою кнопкою миші на  IDT High Definition Audio CODEC і натисніть оновити драйвер .
  • У вікні виберіть Виконати пошук на цьому комп'ютері .
  • У такий вікні виберіть Вибрати драйвер зі списку доступних драйверів на комп'ютері .
  • Виберіть  High Definition Audio зі списку і натисніть "Далі". Може знадобитися перезавантажити систему.

Definition Audio CODEC

4. Проблеми з Realtek HD Audio Manager

Цей інструмент управління звуком поставляється в комплекті з багатьма ноутбуками та комп'ютерами, що використовують звукові драйвери Realtek. Відкрийте Realtek Sound Manager, в системному треї повинен бути значок і відключіть аудіо порти "Передньої панелі". Вам потрібно відключити автовизначення виходів, які розташовані на системному блоці спереду. Зазвичай з цією програмою можна вирішити проблему, коли звук пропав на комп'ютері.

Відключення передній панелі Realtek audio

або 

Вимкніть їх вручну в самому комп'ютері. Подивіться куди йде дріт від передньої аудіо панелі і просто витягніть фішку з материнської плати. (Крайній випадок, підходить для перевірки не підгоріла чи сама мат. Плата на звук).

Відключення передній панелі роз'ємів в комп'ютері

5. Відключення звукових Ефектів

Нова функція може бути додана з наміром зробити комп'ютер або ноутбук краще, але чомусь, робить гірше. Призначена для оптимізації звуку для кожного обладнання. Якщо пропав звук на ноутбуці, то перейдіть в пристрої відтворення , натиснувши в треї правою кнопкою миші на значку звуку. Виберіть, де у вас повинен бути звук, зазвичай це динаміки та натисніть правою кнопкою миші> властивості .

властивості динаміків


  • Перейдіть у вкладку enhancements  (поліпшення) і відключіть галочкою всі звукові ефекти.

Відключити всіх звукові ефекти

6. Усунення неполадок зі звуком

Якщо вище методи не допомогли і звук як і раніше не працює, то запустіть діагностику. У Windows 10 дуже допрацьована система усунення неполадок з пристроями, що дозволяє виявити проблеми в самої системи. Натисніть на значок звуку в треї правою кнопкою миші і усунення несправностей зі звуком .

Пошук та усунення несправностей зі звуком