Як включити або відключити обліковий запис користувача в Windows 10

Windows 10, як і більш ранні версії Windows, підтримує створення декількох облікових записів користувачів. Ви можете створити локальні облікові записи користувачів, а також облікові записи Microsoft для входу в Windows 10. Багато створили кілька профілів, щоб інші могли використовувати їх комп'ютер. Можливо ви створили інший профіль, щоб ваша сім'я використала ваш комп'ютер. Якщо на вашому комп'ютері є кілька облікових записів користувачів, іноді вам може знадобитися відключити або заблокувати обліковий запис користувача на вашому комп'ютері або ноутбуці, щоб обмежити доступ користувача до його облікового запису або заборонити використання комп'ютера, ноутбука.

Ви завжди можете видалити обліковий запис користувача, заблокувати, включити або відключити на короткий період. Наприклад ви можете заблокувати або відключити обліковий запис своєї дитини під час іспитів, щоб він не грав в ігри на ПК. Коли користувач спробує увійти в заблоковану локальну обліковий запис, він отримає повідомлення "Ваш обліковий запис була відключена. Зверніться до свого системного адміністратора". Якщо це обліковий запис Microsoft, користувач отримає невірну помилку пароля, навіть якщо він вводить правильний пароль. Розберемо нижче керівництво, як відключити, включити і заблокувати обліковий запис користувача в Windows 10.

Включення і відключення облікового запису користувача в Windows 10 Pro

Примітка:  Цей метод застосовується тільки до версій Windows 10 Pro і вище. Якщо ви перебуваєте в редакції Home, то дотримуйтесь нижче способом.

  • Натисніть Win + R і введіть  compmgmt.msc  для входу в управління комп'ютером.

Швидкий вхід в управління комп'ютером


  • У вікні управління комп'ютером перейдіть по шляху " Локальні користувачі та групи "> " Користувачі ".
  • Справа виберіть ту парну запис користувача, яку хочете відключити.
  • Натисніть по ній два рази і в вікні,, у вкладці "загальні" поставте галочку " Відключити обліковий запис ".

Відключити обліковий запис користувача Windows 10

Включення і відключення облікового запису користувача в Windows 10 Home

Користувачі Windows 10 Home можуть використовувати командний рядок для включення або відключення облікового запису користувача.

  • Натисніть "пошук", близько кнопки пуск і наберіть cmd або командний рядок , натисніть правою кнопкою миші і запустіть від імені адміністратора.

CMD з правами адміністратора


  • Щоб відключити обліковий запис, введіть в командний рядок команду  net user name / active: no , де name фактичне ім'я облікового запису.

Відключити обліковий запис через CMD

  • Щоб включити назад обліковий запис, введіть  net user name / active: yes .

Включити обліковий запис через CMD