Video RAM: Як збільшити виділену відеопам'ять в Windows 10

Пам'ять комп'ютера грає життєво важливу роль в швидкому доступі до програм і програм. Комп'ютерна пам'ять або оперативна пам'ять використовуються системним процесором для зберігання даних. Це енергозалежна пам'ять на материнській платі, яка зберігає операційну систему і програми для швидкого доступу. Ваш системний процесор безперервно завантажує дані з жорсткого диска в ОЗУ перед виконанням. Але іноді вам може знадобитися буфер для високої якості відео, відео редакторів, 3D-структур і нової гри на вашому ПК.

Що таке VRAM

Додатки та програми з інтенсивною графікою використовують великий простір системної пам'яті для візуалізації графічних даних з високою якістю, кольором, чіткістю і визначенням. У цих випадках ваша система може потрапити в брак оперативної пам'яті і боротися за буферизацию високоінтенсивних графічних програм, так як ваша відеокарта розділяє системну пам'ять. Якщо вам не потрібно буферизувати високоякісні відео додатки, ваш ПК працює нормально з ОЗУ. В іншому випадку для буферизації високоякісного візуального відображення на монітор вам знадобиться спеціальний тип пам'яті, званий  Video RAM (VRAM) .

Відеопам'ять призначена для спеціальної обробки відео високої інтенсивності швидше, ніж оперативна пам'ять системи. Графічні карти або графічний процесор використовують відеопам'ять (VRAM), вбудовану в неї для зберігання зображень і відео даних. VRAM також називається віртуальною оперативною пам'яттю і використовується як пам'ять GPU для легкої обробки графічних додатків, ігор, складних текстур і 3D-графіки.

В останніх ігор і відео, може знадобитися відтворення відео з роздільною здатністю 1080p або 4k, яке вимагає великої кількості VRAM. Крім того, VRAM обробляє більше пікселів для зображень з більш високою роздільною здатністю, щоб відображати їх краще. При цьому сучасні ігри вимагають більш докладної деталізації і точних системних вимог для їх запуску на вашому моніторі, а наявність недостатньої кількості VRAM призведе до великому навантаженні графічного процесора.

Якщо у вас недостатньо VRAM, ви не зможете запускати сучасні ігри. В такому випадку вам буде потрібно графічна карта з великими характеристиками, щоб легко завантажувати складні текстури з зображеннями з високою роздільною здатністю.

Перевірити кількість VRAM на відеокарті

Крок 1 . Відкрийте " Параметри "> " Система "> " Дисплей " і праворуч виберіть " Додаткові параметри дисплея ".

Розширені можливості пошуку дисплея

Крок 2 . У новому вікні виберіть " Властивості відеоадаптера для дисплея ".

Властивості відеоадаптера для дисплея

Крок 3 . У новому вікні ви побачите тип адаптера, що використовується у вашій системі, і іншу графічну інформацію на вкладці " Адаптер ". Запам'ятайте її або зробіть скріншот, щоб порівняти пам'ять після збільшення.

відеоадаптер

Як збільшити Video RAM з BIOS

Це рекомендований метод перерозподілу VRAM. Однак це не працює на всіх материнських платах, і вам не дозволяється перерозподіляти пам'ять на вашому ПК самостійно. Тим не менш, ви можете спробувати змінити настройки BIOS і перевірити, чи є у вас достатньо прав для зміни обсягу виділеної відеопам'яті на вашому ПК.

Крок 1 . Перезавантажте ПК, ноутбук і увійдіть в BIOS, натискаючи - F2 або клавішу Del під час завантаження. Можете подивитися, як зайти в BIOS від різних виробників материнських плат. В BIOS вам потрібно перейти Advanced>  video / Graphics settings  або  VGA Share Memory Size або UMA Frame Buffer Size або Share Memory  і вибрати значення. Нижче на малюнках я навів два приклади, перший - це мій UEFI Asrock на ПК, а другий - це старий ноутбук BENQ зі звичайним BIOS.

Ви повинні розуміти, що параметри BIOS у всіх різні, і іноді в БІОС є додаткові параметри, які за умовчанням не показують всіх параметрів. Скористайтеся Google або Yandex "пошук за картинками", вбивши туди модель материнської плати.

Asrock BIOS UEFI включити Video RAM

BIOS включити Video RAM

Крок 2 . Як тільки ви вибрали значення, яке вам потрібно, обов'язково збережіть параметри БІОС, натиснувши F10.