CHKDSK - Перевірка диска на помилки в Windows 10/7

Check Disk Utility  або  chkdsk.exe  є інструментом в Windows 10, який досліджує пошкодження на дисках. Цей інструмент включається автоматично, коли комп'ютер стикається з раптовим відключенням або виявляє зіпсовану файлову систему. У небагатьох випадках цей інструмент рекомендується запустити, але в інших випадках, Windows сама запускає його, в залежності від характеру помилок. CHKDSK сканує обсяг диска і перевіряє, що цілісність файлової системи не була скомпрометована - і якщо вона виявляє будь-які логічні помилки, вона виправляє їх. Давайте розберемо, як використовувати інструмент CHKDSK для перевірки і відновлення жорсткого диска в Windows 10/8/7.

Перевірка помилок і відновлення битих секторів на диску

Що саме перевіряє цей інструмент? Все дуже просто, він перевіряє в 5 етапів: перевірка базової структури файлової системи, перевірка зв'язків імен файлу, перевірка дескрипторів безпеки, пошук пошкоджених кластерів в даних користувача файлів, пошук пошкоджених і вільних кластерів.  Формат задаються команд в командному рядку схожий на chkdsk [Диск:] [параметри]  і має вигляд  chkdsk c: / f / r / x Зверніть увагу, що зазначений локальний диск C :, якщо вам потрібно перевірити повністю жорсткий диск, то приберіть C: і команда буде виглядати наступним чином  chkdsk / f / r / x. Якщо вам потрібно перевірити і відновити флешку, то вкажіть букву тому замість C :. Давайте заглибимося докладніше в розширені параметри, які дуже сильно можуть допомогти виправити помилки на жорсткому диску.

  • Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть команду chkdsk C: / f / r / x для сканування жорсткого диска на помилки і натисніть Enter.
  1. C - Локальний диск або тому, що ви хочете перевірити. Якщо ви хочете перевірити цілком жорсткий диск на помилки, то просто задайте команду  chkdsk / f / r / x
  2. / f - Виправляє помилки, які він виявить.
  3. / r - Шукає пошкоджені сектора і відновлює їх.
  4. / x - Виконує відключення томи перед його перевіркою, якщо це необхідно.
  5. Я навів більш значущі команди відразу в одну, але ви можете подивитися додаткові команди набравши в командному рядку  chkdsk /? .

CHKDSK перевірка і відновлення жорсткого диска