Як підписати PDF документ електронним підписом

Коли я укладав контракт з Яндекс Дистрибуцією, то мені прислали поштою PDF контракт, який потрібно було підписати. Я задався питанням, як поставити підпис в PDF документі і відправити його назад. Адже потрібно було роздрукувати файл на принтері, поставити ручкою підпис, відсканувати і надіслати PDF файл назад з підписом. Дуже багато маніпуляцій потрібно було виконати, і до всього цього, у мене не було ні принтера, ні сканера. Я вирішив проблему за 1 хвилину і поставив електронний підпис з легкістю, без всіх зайвих маніпуляцій з принтером та сканером.

Перш ніж приступити до способом, як поставити електронний підпис в PDF документі, ви повинні розуміти, що електронний підпис і цифровий підпис - це різні юридично підпису.

  • Електронним підписом можна підписати будь-який документ в інтернеті за допомогою сенсорного екрану, стилуса або мишки від ПК, якщо друга сторона приймає такий вигляд підписів.
  • Цифровий підпис (ЕЦП), підписується тільки за допомогою захисного ключа з криптографією. Зазвичай це захищені USB флешки.

Як поставити підпис в електронному документі

1. Через браузер Edge

Крок 1 . Натисніть правою кнопкою мишки по PDF файлу і виберіть відкрити за допомогою браузера Microsoft Edge. Також, можна просто перетягнути файл мишкою у вікно браузера Edge.

відкрити PDF в microsoft edge

Крок 2 . У браузері Edge з'являється зверху бар, в якому натисніть на іконку олівця "Намалювати". Виберіть колір, товщину лінії, якщо потрібно, і підпишіть контракт в PDF форматі. Натисніть на іконку дискети зверху справа, щоб зберегти зміни, які будуть перезаписані в поточний файл.

Порада: Потренируйтесь, поставте підпис раз 10, перш ніж зберегти документ. Підпис можна стерти, якщо вона не вийшло.

електронний підпис в браузері Microsoft Edge

2. Через OneNote

Цей спосіб хороший, якщо вам прислали PDF контракт для підпису на іноземній мові. PDF файл можна відразу перевести в One Note і підписати, після прочитання.

Крок 1 . Напишіть в пошуку Windows 10 "OneNote" і запустіть додаток. Перетягніть файл PDF в вікно OneNote і виберіть " Вставити як роздруківку ".

Вставити як роздруківку файл в OneNote

Крок 2 . Якщо вам потрібно витягти і перекласти текст з PDF прямо в OneNote, щоб зрозуміти сенс контракту, то зверніться до цього керівництву. Далі важливий момент, OneNote не зберігається повноцінно PDF файл, але є обхідний маневр.

  1. Ви повинні видалити час і заголовок в самому верху.
  2. Виділити все PDF ліcти і підтягніть їх вгору, вище риски заголовка.

Збереження PDF в OneNote

Крок 3 . Далі підпишіть документ натиснувши зверху на вкладку " Малювання " і вибравши колір і товщину пера. Після підпису, щоб зберегти PDF файл, натисніть на три крапки в правому верхньому кутку і " Друк ".

Електронний підпис в OneNote windows10

Крок 4 . Якщо у вас перший лист починається не так як в самому файлі PDF, то перетягніть ще трохи вище заголовка (дивіться Крок 2). Якщо вас все влаштовує, то натисніть " Друкувати ". Виберіть місце для збереження PDF файлу, зачекайте трохи і ви його зможете відкрити за вказаною шляху збереження.

збереження PDF файлу в OneNote через принтер

3. Через Adobe Acrobat Reader

Якщо у вас не система Windows 10, а наприклад MacOS, Windows 7 або телефон на Android, IOS, то ви можете скористатися програмою Adobe Acrobat Reader, за допомогою якої можна зробити електронний підпис.

Крок 1 . Перейдіть на офіційний сайт Adobe і натисніть скачати. Сайт автоматично визначить вашу систему і надасть потрібний файл для неї. Відкрийте PDF файл в програмі і натисніть праворуч в колонці " Заповнити та підписати ". Зверху з'явиться бар, де потрібно натиснути на " Підписати ".

електронний підпис Adobe Acrobat Reader

Крок 2 . У вікні, намалюйте свій підпис, щоб вона входила в рамки полів і натисніть " Застосувати ". Далі ви можете додати підпис в зручне для вас місце PDF документа. Щоб зберегти, натисніть на іконку у вигляді дискети і збережіть PDF формат в потрібне вам місце.

Намалювати підпис в Adobe Acrobat Reader