Захисник Windows: Включити сканування на мережевих дисках

Вбудований антивірус Захисник Windows від Microsoft не може сканувати за замовчуванням підключення мережеві диски і папки. Якщо ви запустите швидке або повне сканування і у вас буде підключена мережа з дисками, то він пропустить цю область для перевірки. Він не сканує мережеві диски при скануванню за розкладом, тобто при включенні комп'ютера. З цього, якщо ви працюєте в мережевому середовищі, то в цілях безпеки буде логічним включити цю функцію. Справа в тому, що ніякої кнопки в самому захисника Windows немає, щоб активувати цю функцію, щоб сканувати мережеве простір. Давайте розберемо, як включити перевірку мережевих дисків для вбудованого в Windows 10 антивіруса від Microsoft.

1. Включити сканування мережевих дисків через PowerShell

Це найшвидший спосіб, щоб включити функцію перевірки мережевих дисків. Запустіть PowerShell від імені адміністратора і введіть наступну команду:

  • Set-MpPreference -DisableScanningMappedNetworkDrivesForFullScan 0 - Увімкнути
  • Set-MpPreference -DisableScanningMappedNetworkDrivesForFullScan 1 - Відключити

Дозволити перевірку мережевих дисків

2. Включити сканування мережевих дисків через Групові політики

Натисніть Win + R і введіть gpedit.msc , щоб відкрити редактор групових політик. Перейдіть " Конфігурація комп'ютера "> " Адміністративні шаблони "> " Компоненти Windows "> " Антивірусна програма Захисник Windows "> " Перевірка "> з правого боку знайдіть політику " Виконувати повну перевірку на підключених мережевих дисках " і натисніть по ній два рази. У новому вікні виберіть Включено і натисніть OK .

Виконувати перевірку на мережевих дисках

3. Включити сканування мережевих дисків через Реєстр

Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть за наступним шляхом:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender
  • Натисніть правою кнопкою миші на папці Windows Defender і створити Розділ . Назвіть його Scan .
  • Виділіть папку Scan і з правого боку натисніть правою кнопкою миші на порожньому полі. Створіть параметр Dword 32 біта з ім'ям DisableScanningMappedNetworkDrivesForFullScan і надайте йому значення 0 . Значення 1 відключить перевірку мережевих дисків.

DisableScanningMappedNetworkDrivesForFullScan