Чи не працює Bluetooth в Windows 10

Bluetooth - бездротова технологія, яка дозволяє з'єднати периферійні пристрої як миша, клавіатура, навушники або телефон, разом, для взаємодії або передачі даних. Іноді бувають проблеми при підключенні і сполученні пристроїв по Bluetooth. Давайте розберемо найпоширеніші рішення, коли Bluetooth не працює в Windows 10.

1. Запуск засобу усунення неполадок Bluetooth

Відкрийте " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Усунення неполадок "> праворуч знайдіть Bluetooth і запустіть.

Пошук та усунення несправностей Bluetooth

2. Оновити драйвер Bluetooth

Натисніть кнопок Win + X і виберіть " Диспетчер пристроїв ". У списку знайдіть і розгорніть графу Bluetooth, далі натисніть правою кнопкою миші по влаштуванню і виберіть " Оновити драйвер ". Проробіть це з кожним пунктом Bluetooth. Якщо не допомогло, то видаліть всі Bluetooth пристрою і перезавантажте ПК. Після перезавантаження система автоматично перевстановить драйвери. Якщо цього не відбудеться, то зайдіть назад в диспетчер пристроїв і обновіть.

оновити драйвер Bluetooth

3. Перевірка служби

Натисніть кнопок Win + R і введіть services.msc , щоб відкрити служби Windows. Знайдіть в писку " Служба підтримки Bluetooth " і переконайтеся, що вона працює (виконується). Якщо вона не працює, то натисніть по ній правою кнопкою миші і виберіть " Запустити ", якщо ж служба працює, то виберіть " перезапустити ". Перезавантажте комп'ютер, якщо служба була відключена і ви її запустили.

служба підтримки Bluetooth

4. Змінити параметр енергозбереження

Якщо ваша бездротова миша або клавіатура Bluetooth весь час відключається і підключається заново, то справа в режимі енергозбереження. Натисніть Win + X і виберіть " Диспетчер пристроїв ", далі знайдіть і розгорніть графу Bluetooth. У розгорнутому списку знайдіть радіомодуль Bluetooth (Generic Bluetooth adapter) і натисніть по ньому правою кнопкою миші, після чого виберіть " Властивості ". У новому вікні перейдіть у вкладку " Управління електроживленням " і зніміть галочку " Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії ".

відключити електроживлення Bluetooth

5. Видимість системи

Відкрийте " Параметри "> " Пристрої "> " Bluetooth і інші пристрої "> праворуч знайдіть " Інші параметри Bluetooth ". У новому вікні встановіть галочку " Дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей ПК ".

Зробити систему видимої для Bluetooth

6. Видалення пристроїв Bluetooth

Якщо ви підключаєте Bluetooth-пристрій, який не використовували довгий час, то його потрібно видалити і додати заново. Також, старі які не використовуються Bluetooth-пристрої можуть заважати сполучати поточний. Відкрийте " Параметри "> " Пристрої "> " Bluetooth і інші пристрої "> справа видаліть всі існуючі підключення, після чого створіть нове.

Не знімайте "USB Device" , так як це пристрої, які підключені по USB порту по дроту.

видалити пристрій Bluetooth

7. Інший USB порт

Якщо ви використовуєте Bluetooth адаптер, який підключається через USB до комп'ютера, то може бути так, що сам USB порт не працює. Спробуйте підключити USB-Bluetooth в інший порт комп'ютера.

8. Включення Bluetooth на ноутбуках

Напевно багато хто не знає, що на деяких ноутбуках є фізичні комбінації кнопок для включення Bluetooth. Нижче на картинці, щоб задіяти сам адаптер Bluetooth потрібно натиснути поєднання клавіш Fn + F3 . На різних ноутбуках різні комбінації, але кнопка Fn є завжди. Ви просто дивіться на іконки, яка кнопка позначає зв'язок. Також, це може бути окрема кнопка на ноутбуці з боку або близько тачпада.

включення Bluetooth на клавіатурі ноутбука