IDP.generic - Що це за вірус і чи повинен я його видалити?

При використанні стороннього антивірусного продукту як Avast або AVG, користувачі можуть виявити, що антивірус знаходить шкідливий файл і задає йому ім'я як IDP.generic. Таке ім'я присвоюється шпигунським ПО, які можуть вкрасти ваші дані. Також, це може бути і хибне спрацьовування. Наприклад, в грі Point Blank є чит, який Інжект файл гри, щоб проходити крізь текстури. Природно, файл гри змінюється і модифікується, але антивірус його може помітити як IDP.generic, але він безпечний. Це стосується і ігор, які викачуються з торрентів, так як там є змінені файли для обходу захисту гри, і антивірус буде лаятися і може видавати ім'я загрози як IDP.generic. Якщо в першому випадку ми впевнені, що самі змінили файл гри, то в другому з торрентом, велике питання,так як там може бути спеціально вшитий вірус творцем ріпаку.

Що робити, якщо антивірус виявив IDP.generic?

Як вже говорилося вище, загроза IDP.generic може бути і помилкова, але перевірити цей факт варто. Що можна зробити?

  1. Скачайте антивірусний сканер і проскануйте систему. Рекомендую Zemana, так як це хмарний сканер з усіма популярними двигунами як Касперський, Bitdefender і т.п.
  2. Завантажте шкідливий файл на VirusTotal і популярні антивіруси перевірять його. Якщо більшість антивірусів будуть лаятися на цей файл як шкідливий, то це вірус, і вам його потрібно видалити.