Системні переривання вантажать процесор в Windows 10

У диспетчері завдань Windows 10 ви можете виявити, що процес Системні переривання сильно вантажить процесор, іноді до 100%. Немає точного визначення, що може бути винуватців високої навантаження, так як цей процес всього лише посередник, який підкидає ЦП отримані інструкції, а процесор зупиняє поточну роботу і починає їх обробляти. З цієї причини і відбувається завантаження ЦП, яку найчастіше можна помітити в слабо частотних процесорах.

Що таке системні переривання? Наприклад, є директор ЖКГ (процесор), в ЖКГ сидить диспетчер (системні переривання), який приймає заявки від людей (обладнання, програми). Коли народ починає масового скаржитися і залишає заявки диспетчеру, який в свою чергу відправляє їх директору, то директор зупиняє поточні роботи і починає обробляти заявки.

Нормальним навантаженням на ЦП, процесом системні переривання, вважається до 5%, якщо більше, то є проблеми. Ніколи не відключайте процес "Системні переривання" вручну, це може порушити ще більше роботу вашої системи. Давайте розберемо способи, як виправити, коли системні переривання вантажать процесор в Windows 10.

Важливо : Відкрийте диспетчер задач Ctrl + Shift + Esc. Він повинен бути завжди відкритий, і ви повинні завжди моніторити процес "Системні переривання", після кожного зробленого способу або певної дії.

Системні переривання вантажать процесор в диспетчері завдань

1. Оновлення драйверів

Натисніть Win + X і виберіть " Диспетчер пристроїв ". У диспетчері пристроїв, якщо у вас є обладнання з жовтим знаком оклику, значить потрібно оновити для нього драйвер. Також, рекомендую оновити драйвера до останніх версій відеокарти і процесора, навіть, якщо немає знаку оклику.

знак оклику диспетчер пристроїв

2. Відключити звукові ефекти

Натисніть правою кнопкою миші на іконку динаміка в треї біля годинника і виберіть " Звуки ". Виберіть динаміки і натисніть знизу на кнопку " Властивості ". У новому вікні перейдіть у вкладку " Покращення " (Enhancemrnts) і встановіть галочку на відключення всіх звукових ефектів. Також, якщо у є вкладка " Просторовий звук ", то перейдіть в неї і відключіть.

відключити звукові ефекти і пространтсенний

3. Відключення Magic Packet

У Windows 10 є функція мережі Magic Packet, яка дозволяє виводити комп'ютер або ноутбук із сплячого режиму при передачі даних. Magic Packet може бути винуватцем системних переривань і навантаження на ПК.

У диспетчері пристроїв розгорніть графу " Мережеві адаптери " і виберіть той адаптери, через який здійснюєте підключення до інтернету (Ethernet і WiFi). Натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть "Властивості". У новому вікні перейдіть у вкладку " Додатково " і знайдіть в писку параметр Magic Packet і праворуч виберіть значення Відключено . Перезавантажте систему і перевірте системні переривання.

Відключити Magic Packet

4. Відключення USB-контролерів

Насамперед, якщо до ноутбука або ПК підключені флешки, зовнішні диски, принтер, то вимкніть всю з USB портів, і перевірте в диспетчері завдань, вантажить чи процесор системні переривання. Зачекайте хвилини 2. Якщо вантажить, то заходимо назад в диспетчер пристроїв і розгортаємо графу " Контролери USB ". Відключаємо всі USB пристрої, які можна відключити, після чого перезавантажуємо ПК і дивимося, чи вирішена проблема.

Примітка : У меню може і не бути "Відключити пристрій", це зроблено, щоб ви не відключили діючу миша і клавіатуру, але ви повинні підготуватися до цього заздалегідь і придумати альтернативний спосіб для повторного включення або визначити миша і клавіатуру і не відключати їх.

Відключення USB контролерів Windows 10

5. Антивірусний сканер

Деякий шкідливе ПО як Майнер, можуть створювати навантаження на процесор системними перериваннями. Рекомендую скористатися сканером як Dr Web. Також, якщо використовуєте сторонній антивірус, то вимкніть його на час і подивіться в диспетчері завдань, вирішило це проблему з перериваннями.

6. Відключення пристроїв

Відключимо по прядку пристрої, які можуть бути найбільш імовірними винуватцями навантаж на процесор системними перериваннями. Не рекомендую проробляти даний спосіб, якщо слабо розбираєтеся. У диспетчері пристроїв відключайте Не важливо для роботи ПК пристрою і дивіться кожен раз в диспетчер задач навантаження на ЦП. Найбільш явні винуватці:

 • Мережеві адаптери
 • модеми
 • звукові пристрої
 • черги друку
 • Будь-які додаткові карти як ТВ-тюнер, адаптери ISDN або DSL.

Важливо : не вимикайте важливі системне обладнання, яке потрібно для стабільної роботи Windows 10.

 • комп'ютер
 • процесори
 • системні пристрої
 • контролери IDE
 • монітори
 • контролери запам'ятовуючих пристроїв
 • дискові пристрої

Додайте всі назад, якщо ви не змогли виявити винуватця і слідуємо нижче способу.

7. Виявити затримки DPC

Постараємося виявити винуватця за допомогою програми LatencyMon. Переходь на сайт і викачуємо утиліту //www.resplendence.com/downloads

завантажити LatencyMon

Далі запускаємо програму і тиснемо Play. Переходимо у вкладку Drivers і чекаємо, щоб зібралося більше даних з кількістю затримок. Далі потрібно впорядкувати DPS count, натисніть по цьому слову. Драйвери з великою кількістю DPC, потенційно можуть викликати велику кількість переривань. За процесу можна знайти в Google, до якого драйверу він ставитися, або пишіть в коменти я підкажу.

Виявити затримки DPC count

висновок:

Пам'ятайте, що системні переривання можуть вантажити процесор в Windows 10 не тільки через погані драйверів або програмного збою. У ноутбуках ця проблема може бути з-за батареї або поганого зарядного пристрою. Також, це може бути погане обладнання як оперативна пам'ять, яка потребує заміни.