Дізнатися, які програми використовують GPU в Windows 10

Однією з найбільш прихованих функцій, в недавньому оновленні Windows 10, є можливість перевірити, які програми використовують ваш графічний процесор (GPU). Якщо ви коли-небудь відкривали диспетчер задач, то напевно дивилися на використання вашого ЦП, щоб дізнатися, які програми найбільш вантажать ЦП. В останні оновлення додана аналогічна функція, але для графічних процесорів GPU. Це допомагає зрозуміти, наскільки інтенсивним є ваше програмне забезпечення та ігри на вашому графічному процесорі, не завантажуючи програмне забезпечення сторонніх розробників. Є і ще одна цікава функція, яка допомагає розвантажити ваш ЦП на GPU. Рекомендую почитати, як вибрати інший GPU для різних додатків в Windows 10.

Чому у мене немає GPU в диспетчері завдань?

На жаль, не всі відеокарти зможуть надати системі Windows статистику, необхідну для читання графічного процесора. Щоб переконатися, ви можете швидко використовувати інструмент діагностики DirectX для перевірки цієї технології.

  1. Натисніть " Пуск " і в пошуку напишіть  dxdiag для запуску засобу діагностики DirectX.
  2. Перейдіть у вкладку " Екран",  праворуч в графі " драйвери " у вас повинна бути модель WDDM більше 2.0 версії для використання GPU графи в диспетчері завдань.

модель драйвера WDDM

Включити графу GPU в диспетчері завдань

Щоб побачити використання графічного процесора для кожної програми, вам потрібно відкрити диспетчер задач.

  • Натисніть кнопок Ctrl + Shift + Esc , щоб відкрити диспетчер задач.
  • Натисніть правою кнопкою миші в диспетчері завдань на поле пусте " Ім'я" і відзначте з меню, що випадає GPU. Ви також можете зазначити Ядро графічного процесора , щоб бачити, які програми використовують його.
  • Тепер в диспетчері завдань, праворуч видно графа GPU і ядро ​​графічного процесора.

Включити ядро ​​GPU

Перегляд загальної продуктивності графічного процесора

Ви можете відстежувати загальне використання GPU, щоб стежити за ним при великих навантаженнях і аналізувати. В цьому випадку ви можете побачити все, що вам потрібно, на вкладці " Продуктивність ", вибравши графічний процесор.

Продуктивність графічного процесора


Кожен елемент графічного процесора розбивається на окремі графіки, щоб дати вам ще більше інформації про те, як використовується ваш GPU. Якщо ви хочете змінити відображаються графіки, ви можете клацнути маленьку стрілку поруч з назвою кожного завдання. На цьому екрані також відображається версія вашого драйвера і дата, що є хорошою альтернативою використанню DXDiag або диспетчера пристроїв.

Додаткові графіки GPU