Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe) - Вантажить систему Windows 10

Ви помітили в диспетчері завдань, що Antimalware Service Executable або MsMpEng.exe вантажить сильно систему Windows 10, а точніше процесор? Давайте розберемо, що це за процес або служба. Antimalware Service Executable - це виконуваний файл служби захисту від шкідливих програм, скорочене ім'я MsMpEng. Цей процес, є службою Windows Defender. Може бути дві причини, коли служба споживає багато ресурсів вашого ПК:

  1. Може бути через функції реального часу, яка постійно сканує файли, з'єднання та інші пов'язані програми.
  2. Може бути через функції повного сканування, коли ПК виходить зі сплячого режиму, або коли він підключається до мережі, або ж, коли сканірвоаніе заплановано.

Antimalware Service Executable вантажить ЦП на 100

MsMpEng.exe вантажить ЦП на 100

Варто відзначити той факт, що коли відбувається повне сканування файлів на вашому ПК, то Захисник Windows буде споживати багато ресурсів - це стосується і сторонніх антивірусів, тільки там буде процес називатися по іншому. Вам не варто переживати, а просто потрібно дочекатися закінчення повного сканування захисника, і тоді процес Antimalware Service Executable НЕ буде споживати вантажити процесор до 100%. Наприклад, якщо ви підключите USB-флешку на якій багато файлів, то він буде сканувати цей пристрій на наявність загроз, просто дочекайтеся закінчення процесу або витягніть флешку. Проте, якщо ви витягли все USB пристрою, і впевнені, що захисник Windows нічого не сканує, а процес Antimalware Service Executable або MsMpEng.exe вантажить ЦП до 100%, то розберемо деякі моменти, щоб виправити високе навантаження на систему.

1. Відновити пошкоджені системні файли

Пошкоджені системні файли можуть бути причиною завантаження вашої системи службою Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe). Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть дві команди по черзі, чекаючи закінчення процесу після кожної:

  1. sfc /scannow
  2. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Відновлення системних файлів за допомогою CMD DISM

2. Сканування системи на шкідливе ПЗ

Скористаємося сканером, щоб виявити шкідливе ПЗ, яке може змушувати вантажити процес Antimalware Service Executable. Сканувати свою систему двома по черзі антивірусними сканерами Dr.Web CureIt і Zemana AntiMalware.

3. Видалення поганих оновлень

Іноді Захисник Windows отримує невірні оновлення визначень, в результаті чого певні файли ідентифікуються як віруси. Тому потрібно спробувати видалити ці оновлення. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть нижче команди, щоб видалити оновлення Windows:

  1. "%PROGRAMFILES%\Windows Defender\MPCMDRUN.exe" -RemoveDefinitions -All
  2. "%PROGRAMFILES%\Windows Defender\MPCMDRUN.exe" -SignatureUpdate

Якщо у вас помилка як у мене, то не переживайте, просто нема чого видаляти до відкату версії.

Видалити поновлення захисника Windows через CMD

4. Додати виконуваний файл в виключення

Якщо додати процес MsMpEng.exe в список виключень захисника, то це зменшить навантаження на ЦП, пам'ять і диск. Відкрийте захисник Windows і перейдіть " Захист від вірусів і загроз "> справа " Управління настройками "> " Додавання і видалення винятків "> " Додати виключення " і виберіть " Процес ". Скопіюйте або напишіть ім'я процесу MsMpEng.exe і натисніть " додати ".

Якщо навантаження не зменшилася, то спробуйте додати цілу папку в винятки C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows Defender \ Platform

Додати MsMpEng в виключення

5. Відключення Захисника Windows

Відкрийте параметри захисника Windows і вимкніть всі функції безпеки. Перейдіть " Захист від вірусів і загроз "> справа " Управління настройками " і вимкніть усі параметри , які там є, після чого, почекайте пару хвилин і подивіться, вантажить чи процес Antimalware Service Executable вашу систему, зокрема процесор. Якщо проблема вирішена і ви вирішили встановити інший сторонній антивірусний продукт, який буде споживати менше ресурсів, то потрібно повністю відключити вбудований захисник Windows. Перейдіть нижче до керівництва.

Відключити повністю захисник Windows. Використовуйте способи через Групові політики або Редактор реєстру.

Відключити антивірус windows