Як виправити ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR в браузері

При відвідувань веб-сайтів через браузер Chrome або Яндекс, ви можете зіткнутися з повідомленням про помилку " Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання " з поясненням " сайт відправив недійсний відповідь " і вказує кодом ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR . Помилка також може супроводжувати іншим повідомленням " Помилка SSL " пояснює " Неможливо створити безпечне з'єднання з сервером ... " і кодом " error 107 (net :: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR)". Це зроблено, щоб користувачі могли відвідувати в інтернеті безпечні сайти, власникам сайтів необхідно інтегрувати на сервер надійні сертифікати SSL (Secure Sockets Layer). Якщо веб-сайт не має надійної SSL-сертифікації, ви можете зіткнутися з помилкою в браузері.

У більшості випадків помилка пов'язана з сервером на якому знаходиться сам веб-сайт. Справа в тому, що браузери почали попереджати, що сайт знаходитися на небезпечному протоколі http, і власник сайту нехтує безпекою користувачів. Може бути так, що на сайті просто злетів SSL сертифікат, і власник сайту не встиг його підправити. Варто враховувати і той момент, що бувають проблеми, коли SSL сертифікат перевипускається і іноді бувають попереджають помилки для користувачів з безпекою SSL. Як уже сказано вище, помилка не з вашої вини. Якщо сайт працював нормально без помилки ERR SSL PROTOCOL ERROR, то зайдіть пізніше, може через день або 2.

помилка ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Виправити помилку ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR в Chrome або Yandex браузері

В першу чергу, подивіться на адресний рядок браузера, якщо адреса починається на http і не має іконку замка, то цей сайт небезпечний, і ви повинні покинути його з метою своєї безпеки. Якщо сайт починається на http s і має іконку замка (це безпечний сайт), і ви отримуєте помилку ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR, то спробуємо виправити цю проблему.

безпечне з'єднання на сайті

1. Видалити файл Hosts

Файл hosts є на кожній версії Windows, і він являє собою текстовий файл, який містить зіставлення доменних імен і IP-адрес. Іноді вірусне ПО може змінювати цей файл, тим самим викликаючи різні помилки. Видалення цього файлу, може виправити помилку ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR.

Натисніть Win + R і введіть шлях C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc , щоб швидко перейти до місця розташування файлу hosts. Натисніть зверху на вкладку " Вид " і встановіть галочку на " Розширення імен файлів ". Тепер видаліть файл hosts, який не має на кінці розширень як .ics і т.п. Перезавантажте ПК і перевірте, чи усунуто помилка.

Якщо не виходить видалити файл Hosts, то це докладний посібник, як змінити і відновити його за замовчуванням

файл hosts видалити

2. Очистити стану SSL

Коли ви підключаєтеся до сайту, ваш ПК запитує у веб-сайту сертифікат, який перевіряється на безпеку. Після завершення перевірки йде з'єднання з сайтом, якщо SSL безпечний. Весь цей процес займає багато часу, і сертифікати веь-сайтів зберігаються на вашому комп'ютері локально, щоб при другому підключенні до сайту прискорити цей процес. Ці локальні файли можуть бути пошкоджені, тим самим викликати різні помилки з SSL.

Натисніть Win + R і введіть inetcpl.cpl , щоб швидко відкрити властивості інтернету. Перейдіть у вкладку " Зміст " і натисніть " Очистити SSL ". Натисніть OK, а потім перезапустіть браузер.

Очистити SSL

3. Відключити QUIC Protocol

QUIC Protocol встановити з'єднання між двома кінцевими точками через UDP. Якщо на одному з них будуть проблеми, то з'явиться код помилки ERR SSL PROTOCOL ERROR в браузері.

Відкрийте свій браузер і введіть в адресний рядок chrome: // flags / . Далі напишіть в пошуку Experimental QUIC protocol і праворуч відключіть Disabled . Перезапустіть браузер і перевірте чи вирішена проблема.

 відключити Experimental QUIC protocol

4. Налаштування дати і часу

Неправильна дата і час можуть бути причиною помилки ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR в будь-яких браузерах. Перейдіть " Параметри "> " Час і Мова "> " Дата і Час " і встановіть правильний час, дату і регіон, якщо вони не правильні.

дата і час Windows 10

5. Додаткові поради

  1. Вимкніть сторонній антивірус і перевірте помилку. Проблема була помічена в NOD32.
  2. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою на всіх своїх комп'ютерах в одній мережі, то перезавантаження роутерів, може вирішити проблему.
  3. Проскануйте систему Windows антивірусним сканером як Zemana або Dr.Web.
  4. Вимкніть всі розширення в браузері, запустіть браузер і перевірте. (в адресний рядок chrome: // extensions / для швидкого переходу).