A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart Що робити?

Якщо при завантаженні вашої системи Windows, ви часто отримуєте помилку -  A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart (сталася помилка читання диска, натисніть Ctrl + Alt + Del, щоб перезапустити), то розглянемо кілька рішень цієї проблеми. Перше, що вам потрібно зробити, це натиснути зазначені кнопки і подивитися. Якщо при перезавантаженні, система повертає вас до того ж екрану з помилкою і це відбувається в циклі, і супроводжується це все дивним шумом, що виходить від жорсткого диска, то швидше за все це апаратна помилка.

Помилка A disk read error occurred Що робити?

Причин помилки може бути багато, але ми можемо звузити їх до трьох основних:

 1. Неправильна конфігурація MBR. Найбільш поширеними причинами неправильної настройки MBR є помилки запису на диску і вірусні атаки. В значній мірі це вирішило проблему шляхом усунення неполадок на рівні програмного забезпечення без заміни нового жорсткого диска.
 2. Невірно налаштована таблиця розділів: якщо таблиця розділів не настроєна правильно, ця проблема може бути вирішена на рівні програмного забезпечення.
 3. Проблема може бути пов'язана з самим фізичним жорстким диском.

1. Запуск перевірки диска з командного рядка

Оскільки комп'ютер не завантажується, вам необхідно усунути проблему за допомогою додаткових опцій діагностики. Існує багато способів, як потрапити в додаткові параметри  windows.

 1. Перше що потрібно зробити це перезавантажити комп'ютер або ноутбук швидко кілька разів, щоб спровокувати діагностику.
 2. Вимкніть та увімкніть комп'ютер 3-4 рази за допомогою кнопки на системному блоці, коли завантаження дійде до помилки.
 3. Створіть диск відновлення або установчу windows на іншому ПК, якщо є. Це допоможе вам зайти 100 відсотків в додаткові системні настройки.

Запуск командного рядка при установки Windows 10

Коли ви зайшли в настройки, запустіть командний рядок і введіть наступну команду:

chkdsk C: / f / x / r

C - це локальний диск, де розташована система windows. Запуститься діагностика, при якій будуть виявлені і автоматично виправлені помилки на жорсткому диску. Якщо інструмент не зміг впоратися зі своєю працюй або він не видав ніяких помилок, і помилка " A disk read error occurred " все рівно з'являється, то рухаємося далі.

Розширена перевірка жорсткого диска

2. Відновити головний завантажувальний запис

Оскільки попередній випадок зазнав невдачі, проблема може бути пов'язана з основними завантажувальними записами (MBR). Час від часу, основний завантажувальний запис може бути пошкоджена. Це серйозна проблема і її можна виправити. Вам потрібно буде відновити головний завантажувальний запис (MBR).

 • Запустіть назад командний рядок в додаткових параметрах, як описано вже вище. І введіть наступні команди один за іншим:

bootrec / RebuildBcd

bootrec / fixMbr

bootrec / fixboot

Bootrec cmd

Вийдіть і перезавантажте систему. У деяких випадках, вам може знадобитися задати програмний код завантажувальних секторів, що забезпечують завантаження. Введіть для цього нижче команду.

bootsect / nt60 SYS or bootsect / nt60 ALL

3. Оновлення BIOS системи

Оновлення BIOS може привести до помилок, якщо дії виконані невірно. У той же час відомо, що оновлення БІОС допомагає вирішити багато помилок з комп'ютером і помилка "A disk read error occurred" одна з них. Що вам буде потрібно?

Дізнатися версію BIOS трьома шляхами.

 1. Зайдіть в параметри bios при завантаженні, натискаючи F2 або DEL і пошукайте версію вашого биоса і якомога більше інформації.
 2. Якщо є можливість завантажитися на робочий стіл, то ви можете дізнатися версію BIOS. Можна створити диск відновлення windows і завантажитися в безпечному режимі, ще можна буде зробити системну флешку Linux.
 3. Запустити командний рядок, як описано вище в додаткових настройках при завантаженні, і спробувати ввести команди: msinfo32.exe , systeminfo .

Знайти файли оновлення BIOS.

Далі відвідайте сайт виробника, щоб завантажити оновлення BIOS, наприклад, якщо у вас є ноутбук Dell або материнська плата на комп'ютері Asrock, то відвідайте офіційні сайти. На офіційних сайтах ви знайдете документацію, інструкцію по оновленню BIOS. Процедура оновлення виконується двома шляхами:

 1. Це оновлення за допомогою спеціальної програми від офіційних виробників.
 2. Створення настановної флешки з офіційно скачаними прошивками.

4. Перевірка обладнання

Потрібно обов'язково перевірити жорсткий диск підключивши його до іншого комп'ютера з системою windows і перевірити, запуститися він без помилки "A disk read error occurred".

 1. Вийміть жорсткий диск і підключіть його до будь-якої іншої системи. Перевірте, чи можете ви отримати доступ до файлів і папок. Якщо система зчитує жорсткий диск, сканувати його за допомогою засобів відновлення і виконайте перевірку на віруси.
 2. Якщо у вас є підстави вважати, що жорсткий диск добре працює при підключенні до іншої системи, ви можете подумати про заміну кабелів жорсткого диска або навіть портів підключення.
 3. Якщо у вас є 2 модуля RAM в системі, спробуйте поміняти їх місцями в різні слоти. Витріть пил з цих мікросхем на всякий випадок.
 4. У разі перегріву і диму обладнання, негайно зверніться до технічного фахівця для ремонту.