CTF завантажувач або ctfmon.exe - Що це за процес в windows 10

Коли ви відкриваєте диспетчер задач в Windows, то можете виявити процес ctfmon.exe або CTF-завантажувач , який в свою чергу може вантажити вашу систему: процесор, диск або пам'ять. Процес ctfmon.exe пов'язаний з завантажувачем CTF (Collaborative Translation Framework) і використовується для рукописного введення і розпізнавання мови. Наприклад, коли ви включите сенсорну клавіатуру або сенсорну ручку Windows LNK в Windows 10/7/8, то в диспетчері буде відображатися процес ctfmon.exe, який відповідає за альтернативний введення тексту. Це стосується і розпізнавання мови. Також, CTF-завантажувач відповідає за активацію мовної панелі Microsoft Office і сторонніх додатків в яких є введення альтернативних даних.

Процес ctfmon.exe завжди запускається у фоновому режимі і працює при необхідності. Він не заважає нормальній роботі системи і не є вірусом, так як цей файл, є офіційним файлом компанії Microsoft і знаходиться в Windows по шляху C: \ Windows \ System32 .

Як перевірити чи є ctfmon.exe вірусом?

Деякий шкідливе ПО може маскуватися під ім'я цього процесу і видати себе за справжній процес. У цій ситуації, якщо ctfmon.exe заражений вірусом, то він може вантажити вашу систему, зокрема процесор або пам'ять. Ви можете перевірити, є ctfmon.exe вірусом визначивши його місцезнаходження.

Відкрийте диспетчер задач, натиснувши Ctrl + Shift + Esc, і знайдіть CTF-завантажувач , він же ctfmon.exe . Натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть " Відкрити розташування файлу ". Якщо вам перекине автоматично по шляху C: \ Windows \ System32 , то це не вірус. Якщо вас перекине в інше місце, то це шкідливе ПЗ. У цій ситуації раджу скористатися антивірусним сканером Zemana.

дізнатися де знаходиться ctfmon.exe

Як відключити роботу CTF-завантажувач, щоб процес ctfmon.exe не працював

Більшості користувачів цей процес не потрібен і його можна відключити, відключивши службу сенсорної клавіатури і панель рукописного введення. Для цього натисніть поєднання клавіш Win + R і введіть services.msc , щоб відкрити служби. У списку знайдіть " Служба сенсорної клавіатури і панелі рукописного введення ", натисніть по ній два рази мишкою і в графі тип запуску виберіть " Відключено ", після чого натисніть застосувати.

Примітка: Якщо в подальших ви захочете використовувати альтернативний введення тексту, то включіть службу назад. Якщо у вас будуть з'являтися помилки пов'язані з процесом ctfmon.exe , то включіть службу назад.

Відключити Служба сенсорної клавіатури і панелі рукописного введення