Як відключити і включити зарезервоване сховище в Windows 10

Зарезервоване сховище в Windows 10 - функція, призначена для виділення частини доступного простору на диску для оновлень і щоб уникнути проблем через брак місця. Ця функція стала доступна з версії 1903 і включається за замовчуванням після чистої установки. Користувачі просто позбавляються 8 гігабайт додаткового місця на своєму комп'ютері або ноутбуці. Особливо цю функцію не люблять ті користувачі, які використовують малооб'ємні SSD диски.

зарезервоване сховище Windows 10

Починаючи з версії 2004 року в Windows 10 вводяться нові команди DISM, які дозволяють визначити стан, відключити або включити функцію зарезервованого сховища в Windows 10. До версії 2004 можна було відключити резервне сховище в системі, але це робилася через реєстр, що є небезпечним, особливо для новаків. Погодьтеся, ввести всього-лише одну команду в cmd, куди простіше і зручніше, щоб відключити Reserved Storage, ніж колупати реєстр. Розберемо, як відключити або включити функцію зарезервованого сховища в Windows 10 за допомогою команд DISM, і за допомогою редактора реєстру.

Відключити або Увімкнути зарезервоване сховище за допомогою DISM

Зверніть увагу, що команди DISM працюватимуть починаючи з версії 2004. Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди:

  • dism /Online /Get-ReservedStorageState - перевіряє стан.
  • dism /Online /Set-ReservedStorageState /State:Disabled - відключити.
  • dism /Online /Set-ReservedStorageState /State:Enabled - увімкнути.

DISM cmd Reserved Storage off on

Відключити або Увімкнути зарезервоване сховище через реєстр

Так як вище команди будуть доступні в Windows 10 з версії 2004, то зарезервоване сховище можна відключити або включити за допомогою редактора реєстру. Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб швидко відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ReserveManager
  • Справа знайдіть значення ShippedWithReserves , натисніть по ньому два рази і задайте значення 0 .
  • Перезавантажте ПК і зарезервоване сховище буде відключено в Windows 10.
  • Якщо захочете включити назад зарезервоване сховище, то просто замініть значення з 0 на 1 .

Reserved Storage off on regedit