Виправити код помилки 0xc0000001 в Windows 10

Під час користування Windows 10 ви можете раптово зіткнутися з помилкою 0xc0000001 на синьому екрані. Помилка також може з'являтися при завантаженні комп'ютера. Сам код помилки 0xc0000001 пов'язаний, коли пристрою або програмного забезпечення не вдається отримати доступ до пам'яті або за потрібне системних файлів для правильної роботи і виконання операцій. Помилка дуже масштабна і причин її появи дуже багато, але є і основні винуватці цієї проблеми. У більшості випадків помилка 0xc0000001 BSOD з'являється через пошкоджених системних файлів, пам'яті, SAM (Security Account Manager) або підключення нового обладнання. У цій інструкції я покажу методи, щоб виправити код помилки 0xc0000001 в Windows 10 на синьому екрані.

Як виправити помилку 0xc0000001 в Windows 10

Що нам потрібно для виправлення помилки 0xc0000001? Запустити командний рядок будь-якими способами. Зробити це можна через безпечний режим або додаткові параметри завантаження.

Зазвичай в Windows 10 коли комп'ютер завантажується 3 рази до помилки, то на 4 раз він автоматично завантажитися в додаткові параметри завантаження, що нам і потрібно. У параметрах можна запустити безпечний режим або командний рядок. Ви можете вручну перезавантажувати ПК 4 рази, доходячи до появи помилки, поки не потрапите в ці параметри.

Є і та категорія користувачів, які не можуть запустити "Додаткові параметри при завантаженні". В цьому випадку вам потрібно створити настановну флешку Windows 10 і зайти через неї в ці параметри натиснувши "Відновлення системи".

Відновлення системи при установки Windows 10

Як тільки ви потрапили в додаткові параметри, насамперед спробуйте " Відновлення при завантаженні ". Якщо це не допомогло, зверніть увагу на картинку нижче. Видно, що є командний рядок . Її ми і будемо використовувати нижче для вирішення проблеми. Ви повинні її запустити, щоб приступити до 1 способу.

Відновлення при завантаженні

1. Відновлення системних файлів і перевірка диска

Запустіть командую рядок і введіть команди по порядку, чекаючи закінчення процесу після кожної:

  • chkdsk /f /r /x - перевірка диска на помилки.
  • sfc /scannow - перевірка системних файлів.

Примітка:

  1. Якщо будуть проблеми c chkdsk , то спробуйте вказати точну диск на якому Windows.chkdsk C: /f
  2. Якщо у вас з sfc будуть проблеми, то спробуйте командуsfc /scannow /offbootdir=С:\ /offwindir=C:\Windows

sfc при включенні пк

2. Помилки пам'яті і планка RAM

Запустіть командний рядок і введіть mdsched, щоб запустити діагностики оперативної пам'яті. Дотримуйтесь інструкцій на екрані. Деякі користувачі також повідомляли, що помилка 0xc0000001 з'являється після того, як поміняли планку RAM на ПК. Спробуйте переставити місцями модулі пам'яті в інші слоти.

Запуск перевірки ОЗУ через CMD

3. Скопіюйте файл SAM з папки відновлення

Security Account Manager (SAM) - Диспетчер облікових записів безпеки. Якщо цілісність вашого файлу SAM порушена, може виникнути код помилки 0xc0000001. Таким чином, отримання нової копії файлу SAM з папки відновлення може вирішити цю помилку.

Важливо: Для цього потрібна установча флешка Windows 10, зайти через неї в параметри завантаження і запустити командний рядок.

  • copy C:\Windows\Repair\Sam C:\Windows\System32\Config

4. Відновлення системи

Windows 10 за замовчуванням має включену функцію по точках відновлення. Ви можете відкотити систему назад на пару днів в робочий стан, коли помилка ще не з'являлася. " Пошук і усунення несправностей "> " Додаткові параметри "> " Відновлення системи ".

Відновлення системи за допомогою точки відновлення

5. Скидання Windows 10 за замовчуванням

Якщо вище способи не допомогли виправити помилку 0xc0000001 на синьому екрані, то можна скинути систему Windows 10 за замовчуванням. " Пошук і усунення несправностей "> " Повернути комп'ютер в початковий стан ". У вас буде вибір зберегти або видалити особисті файли. Особисті файли мається на увазі ті, які на робочому столі і папках як документи, фото і т.п. Виберіть, що для вас краще: " Зберегти мої файли " або " Видалити все ".

повернути ПК в початковий стан