Цифрові сертифікати: Як подивитися і видалити їх в Windows 10

Цифрові сертифікати - це невеликі файли, які містять ряд особистої і приватної інформації, як наші дані, облікові дані для доступу і т. П. Цифрові сертифікати використовується для ідентифікації нас через Інтернет, щоб ми могли підтвердити свою особистість і виконувати всі види запитів і Інтернет -Менеджмент. Коли ми встановлюємо сертифікат в Windows 10, він встановлюється в захищеному розділі операційної системи, і коли додаток потребуватиме будь-якому сертифікаті, то воно буде запитувати доступ до нього, щоб використовувати його.

Одним з найбільш поширених застосувань цих сертифікатів є їх використання в Google Chrome. Наприклад, на державних сайтів для особистого доступу до баз даних потрібен сертифікат. Цей сертифікат вам видає держ. сайт і його потрібно буде встановити. Без нього ви не зможете отримати доступ до бази, функцій, або навіть до самого сайту. Багато додатків встановлюють власні сертифікати для внесення змін в обладнання. Вони служать для забезпечення того, щоб додаток було законним і надійним. Вони також використовуються для підпису трафіку, яким обмінюються сервери. Навіть Windows має свої власні кореневі сертифікати, які забезпечують нормальну роботу операційної системи, і такі функції, як служби Windows Update, можна безпечно використовувати.

Як подивитися встановлені цифрові сертифікати в Windows 10

1 . Подивимося сертифікати для обладнання, згенерували Microsoft і іншими розробниками для правильного функціонування комп'ютера. Вони доступні для всіх користувачів.

Натисніть клавіші Win + R і введіть certlm.msc , щоб відкрити сертифікати.

Відкрити встановлені сертифікати Windows 10

Далі ви побачите сертифікати і різні категорії. Залежно від призначення кожного сертифіката вони будуть зберігатися в тому чи іншому каталозі.

Сертифікати Windows 10

2 . Якщо ви хочете переглянути особисті сертифікати, які доступні тільки активного користувача на цього облікового запису, то натисніть Win + R і введіть certmgr.msc , щоб відкрити цей персональний менеджер сертифікатів. Ми знайдемо всі особисті сертифікати, які є ексклюзивними для нашого користувача. Зокрема, в папці "Приватне" ми знайдемо всі це.

Сертифікати для поточного користувача

Як видалити сертифікат в Windows 10

Якщо вам потрібно видалити будь-якої сертифікат, що я не рекомендую, то просто знайдіть його і натисніть на ньому правою кнопкою миші, після чого "Видалити". Іноді буває так, що сертифікати стають криво або пошкоджуються, в цьому випадку потрібно буде видалити і заново встановити.

видалити сертифікат в Windows 10