Як завантажити Вікіпедію на комп'ютер або телефон

Wikipedia - дуже популярна в світовому масштабі онлайн енциклопедія існуюча практично на всіх мовах світу. Це величезний онлайн проект в історії, який дає освітні знання абсолютно безкоштовно. Статті в Вікіпедії оновлюються і допрацьовуються кожен день, і читання через інтернет, досить буде більш актуальним. Багато користувачів задаються питанням, як завантажити Вікіпедію на комп'ютер або телофн, щоб читати її офлайн без інтернету. Учитель в школі може захотіти скачати Вікіпедію на флешку і взяти її з собою в школу, щоб учні черпали знання від світових експертів і професіоналів. Може бути так, що в селі немає інтернету, а освіту потрібно вашим дітям, і тут на допомогу прийде скачаними wikipedia. Та й просто, скачати вікіпідею на телефон, щоб її читати в будь-якій обстановці,будь-то переліт на літаку або недосяжність інтернету.

Як завантажити Вікіпедію на комп'ютер

Вікіпедія підтримує стислі дампи всієї своєї бази даних щомісяця оновлюючи. Використання стандартних дамп-файлів Вікіпедії складається з двох частин, щоб вийшло повна копія. Також, потрібна спеціальна програма на комп'ютері, яка буде розуміти спеціальний формат. До недавнього часу це були XOWA і WikiTaxi, але тепер з'явився Kiwix , який пропонує читати скачала Вікіпедії. Kiwix перетворив автономні дампи файлів wikipedia в свої спеціальні формати "zim", і вносить відповідні зміни їх.

  • Перейдіть в ZIM архів Kiwix.
  • Натисніть Ctrl + F на клавіатурі і введіть RU в правому верхньому куті.
  • Далі знаходимо російську мову wikipedia_ru_all_maxi.zim і викачуємо.
  • На даний момент російськомовна вікіпедія становить 28 GB.

Завантажити ZIM вікіпедії російською

Далі викачуємо програму Kiwix для Windows і запускаємо її. Якщо у вас MacOS, то скачайте в Mac App Store. Далі натискаємо в правому верхньому куті на іконку у вигляді папки, і вибираємо скачаний нами файл з zim архіву. Таким чином ви можете переглядати всю скачала википедию російською мовою без інтернету на комп'ютері.

Kiwix 2.0 for Windows

Варто зазначити, що програма може сама шукати окремі архіви, якщо ви введете в пошук ключове слово. Наприклад, я ввів "комп'ютер" і мені буде запропоновано завантажити безпосередньо zim формат, щоб в подальшому його використовувати для офлайн читання в програмі. Дуже хороший спосіб завантажувати вкікіпедю за категоріями або ключовим критеріям.

пошук ZIM в прілоденіі Kiwix 2.0 for Windows

Додатково: Kiwix є розширення для браузера Cgrome, яке дозволить вам відкрити скачаний ZIM архів і читати вікіпедію прямо в браузері без інтернету.

Як завантажити Вікіпедії на телефон

Додаток Kiwix для телефону Android і IOS. Коли у вас на початку є інтернет, то ви повинні завантажити википедию на телефон, щоб в подальшому можна було читати її без використання інтернету.

  • Kiwix для Android
  • Kiwix для IOS

скачати википедию на телефон

Якщо ви хочете читати окремі статті в Вкікпіедіі без інтернету, то можете завантажити офіційний додаток. При запуску програми, натисніть на закладку правому нижньому кутку і певна статися збережеться на телефоні, що в подальшому дозволить її читати без інтернету.

  • для Android
  • для IOS

читати вікіпедію офлайн на телефоні