Як дізнатися пропускну швидкість мережевої карти на комп'ютері

Коли вибираємо тарифний план у інтернет провайдера ми зазвичай спираємося на швидкість інтернету, яку провайдер в цьому тарифному плані може надати. Як правило, комп'ютер підключається до інтернету через обладнання як мережева карта, і ця карта має свої специфікації і можливості. Погодьтеся, якщо мережевий адаптер буде пропускати максимум 50 Мбіт / c, то тарифний план в 100 Мбіт / c буде втрачати сенс. Постає питання, як дізнатися швидкість мережевої карти на комп'ютері або ноутбуці на Windows 10.

Дізнатися швидкість мережевої карти в Windows 10

В першу чергу внесу пояснення з приводу мережевих адаптерів. Комп'ютер або ноутбук може підключатися до Інтернету через адаптер Ethernet (по дроту) або бездротову мережу (WiFi).

Натисніть кнопок Win + R і введіть  ncpa.cpl , щоб відкрити мережеві адаптери. Залежно, через який адаптер ви підключені в даний момент, натисніть по ньому два рази мишкою, щоб відкрити властивості мережевої карти.

мережеві адаптери Ethernet і WiFi

У властивостях ви виявите графу як Швидкість , яка і буде пропускної для цієї мережевої карти. У мене є дві мережеві карти: Ethernet по дроту і бездротова мережа по WiFi. На зображенні нижче видно, що пропускна швидкість WiFi у мене 270 Мбіт / c, а Ethernet 100 Мбіт / c.

Швидкість мережевих адаптерів Ethernet і WiFi

Примітка : Неможливо збільшити швидкість мережевої карти. Якщо у вас тарифний план видає більше швидкості інтернету, ніж пропускна швидкість мережевої карти, то вам варто замінити мережеву карту на більш потужну.