Виправити помилку WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR в Windows 10

Користувачі часто стикаються з ситуацією, коли екран перетворюється в синій колір, і машина перезапускается або різко відключається. На синьому екрані ви бачите помилку з ім'ям  Whea Uncorrectable Error в Windows 10. Іноді може бути вказаний код помилки 0x00000124 . Ця помилка вказує на те, що Windows зіткнулася з несправністю обладнання. У цій статті представлені різні рішення цієї проблеми, давайте розберемо, як виправити помилку Whea, але для початок виявимо причини.

Причини помилки Whea Uncorrectable Error в Windows 10:

  1. Низька напруга CPU.
  2. Пошкоджене обладнання, таке як жорсткий диск і оперативна пам'ять.
  3. Конфлікт драйвера.
  4. Розгін системи, може викликати таку помилку через тепла.

BSOD Whea Uncorrectable Error

Як виправити помилку WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR в Windows 10

1. Перевірити наявність оновлень

Натисніть кнопок Win + I, щоб відкрити " Параметри " і виберіть " Оновлення і безпеку ". Зліва виділіть графу " Центр оновлення Windows ", далі праворуч натисніть на " Перевірка наявності оновлень ".

2. Відключити розгін з BIOS

Відключення розгону в вашому BIOS - це ефективний спосіб, який може виправити WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR в Windows 10. Вам потрібно увійти в БІОС і відключити розгін. Існує багато видів БІОС і у них у всіх різне розташування і назва налаштувань. З цього Вам буде простіше загугли марку BIOS в google-картинках, і подивитися, де відключається розгін.

  1. Звичайні параметри, в які потрібно перейти в Біосе, це   Performance  > і відключити  Overclocking . Збережіть налаштування і перезавантажте ПК.
  2. Якщо ви не розібралися, як відключити розгін в BIOS, то найкращим варіантом буде скинути BIOS на "заводські настройки". Дивіться, нижче на картинках я навів приклад, як скинути параметри UEFI і BIOS за замовчуванням.

UEFI

Скинути БІОС UEFI за замовчуванням

BIOS

скинути БІОС

3. Увійдіть в безпечний режим і перевірте наявність драйверів

Крок 1 . Перше, що потрібно зробити, це завантажитися в безпечному режимі. Зверніться до повного керівництву, як зайти в безпечний режим Windows 10.

Крок 2 . Після того, як Ви завантажилися в безпечному режимі, натисніть Win + R і напишіть devmgmt.msc , щоб запустити " Диспетчер пристроїв ".

Диспетчер пристроїв

Крок 3 . У списку драйверів, один за іншим , клацніть правою кнопкою миші на драйвері і в контекстному меню натисніть " Оновити драйвер ". Після натискання на "оновити драйвер" з'явиться вікно, в якому виберіть " Автоматичний пошук оновлених пристроїв ". Після виконаної роботи, перезавантажте ПК і перевірте чи усунуто помилка WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR з кодом 0x00000124 в Windows 10.Оновити звуковий драйвер

4. Перевірка апаратних проблем

Крок 1 . Наберіть в пошуку "Командний рядок" або "cmd", натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть " запуск від імені адміністратора ".

CMD з правами адміністратора

Крок 2 . Далі ми скористаємося інструментом Check Disk Utility для перевірки і відновлення жорсткого диска. Задайте в командний рядок команду  chkdsk C: /f /r /x, де "C:" - це локальний диск з встановленою системою Windows. Процес може зайняти значний час, після чого перезавантажте ПК.

CHKDSK перевірка і відновлення жорсткого диска

5. Запустіть діагностику пам'яті Windows

Крок 1 . Натисніть кнопок Win + R і введіть  mdsched.exe , щоб запустити діагностику оперативної пам'яті.

Діагностика ОЗУ mdsched exe


Крок 2. Далі виберіть "Виконати перезавантаження і перевірку". Ваш ПК перезавантажиться і буде діагностувати ОЗУ на помилки, якщо інструмент виявить будь-які помилки, то він повідомить про це. Дивіться повне керівництво по діагностиці RAM і визначення помилок. Сподіваюся Ви виправили синій екран з помилкою Whea Uncorrectable Error в Windows 10.

діагностика оЗУ