Код помилки 80004001 при запуску Windows 10

Ви зіткнулися з кодом помилки 80004001 на синьому екрані в Windows 10? Існують різні причини цього BSOD, такі як раптова відмова харчування системи, несправний драйвер, пошкоджені системні файли і багато іншого. Іноді також може виникнути проблема з наявністю стороннього антивірусного програмного забезпечення, недавно встановленої програми або додаткового обладнання. Зазвичай такі коди помилок не дозволяють увійти на робочий стіл. Отже, щоб виправити це, вам потрібно увійти в безпечний режим, а потім виконати кілька рішень. Давайте розберемо, як виправити помилку 80004001 на синьому екрані при запуску системи Windows 10.

Синій екран з кодом помилки 80004001 в Windows 10

Крок 1 . Якщо ви можете увійти в безпечний режим при існуючій завантаженні, то відмінно, але ми розберемо, якщо навіть не можемо запустити безпечний режим при запуску. Для цього Вам потрібно установча флешка Windows 10. Далі почніть установку системи і коли дійдете до пункту установки, натисніть " Відновлення системи ".

Відновлення системи при установки Windows 10

Крок 2 . Далі Вас перекине в додаткові параметри завантаження. Перейдіть за параметрами " Пошук і усунення несправностей "> " Додаткові параметри "> " Параметри завантаження "> " Перезавантажити "> і натисніть " F4" , щоб завантажитися в безпечному режимі. Як тільки ви завантажитеся в цьому режимі, то дотримуйтесь нижче рішень.

Безпечний режим в середовищі відновлення

Повне керівництво, як увійти в безпечний режим Window 10 багатьма способами.

Виконати перевірку системних файлів

Виконайте перевірку системних файлів SFC. Цей інструмент сканує весь комп'ютер і відновлює пошкоджені файли. Для цього запутсіте командний рядок від імені адміністратора і введіть команду sfc /scannow. Процес може зайняти тривалий час, дочекайтеся закінчення і перезавантажте ПК. Далі перевірте чи усунуто помилка.

Перевірка і відновлення файлів

Повне керівництво, як правильно відновити системні файли.

Пошук проблемного драйвера

Проблемний драйвер може нести відповідальність за помилку 80004001 BSOD. Для цього натисніть поєднання клавіш Win + X і виберіть " Диспетчер пристроїв ". У списку, якщо у вас є пристрої зі знаком оклику, то натисніть на цьому пристрої правою кнопкою миші і виберіть "Оновити драйвер ". Далі дотримуйтесь рекомендацій на екрані, після чого перезавантажте комп'ютер у звичайному режимі, щоб перевірити чи вирішено проблему.

Оновити неправильні драйвера

Повне керівництво, як оновити драйвери пристроїв в Windows 10.

оновлення Windows

Застаріла версія операційної системи Windows 10 може також нести відповідальність за різні помилки, які також включають код 80004001. Для цього відкрийте " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Центр оновлення Windows " і на правій панелі натисніть на " Перевірка оновлень ". Якщо оновлення доступні, то вони будуть завантажуватися і встановлюватися автоматично.

Важливо: У вас повинно бути підключення до інтернету, тобто Ви повинні запустити безпечний режим з підтримкою мережі.

Перевірка наявності оновлень windows 10

відключити антивірус

Використання стороннього антивіруса створює багато проблем в системі Windows 10, і повідомлення про помилку 80004001 може бути однією з них. Краще за все з'ясувати, чи є ваш антивірус винуватцем чи ні. Ви можете відключити на час, а краще видалити сторонній антивірус і подивитися, усуває це помилку. Вбудований захисник Windows 10, відмінно захистить вас від різних загроз. Видалити антивірус можна через панель управління> видалення програм.

Відновити систему з точки

Недавні зміни на комп'ютері можуть привести до помилки 80004001. (Наприклад, встановили якусь несумісну програму, драйвер і т.п.). Тому найкращим способом було б використовувати раніше створену "точку відновлення системи" і усунути цю неприємну проблему. Ця утиліта видаляє недавно встановлені програми і відновлює ПК до попереднього часу, наприклад, вчорашнього.

Крок 1 . Відкрийте "панель управління", далі в пошуку праворуч, у верхньому куті, наберіть " Відновлення ". Далі з показаного списку виберіть аплет " Відновлення ".

Відновлення за допомогою панелі керування

Крок 2 . У новому вікні натисніть на " Запуск відновлення системи ". Далі Вам будуть запропоновані точки збереження системи з датами, виберіть відповідну для вас дату і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Запуск відновлення системи

Повне керівництво по створенню і відновленню точок в Windows 10.

Відновити дані конфігурації завантаження

Пошкоджені завантажувальні дані конфігурації або важливі файли можуть бути видалені, що може привести до виникнення помилки коду 80004001 на синьому екрані. Потрібно перевстановити дані конфігурації завантаження і можливо це вирішить проблему.

Крок 1 . Робимо так, як описано вище, заходимо через установчу флешку Windows 10, натискаємо "Відновлення системи" і переходимо по параметрам " Усунення неполадок " > " Додаткові параметри " > " Командний рядок ".

середовище відновлення командний рядок

Крок 2 . У чорне вікно командного рядка задаємо наступні команди  bootrec /rebuildbcd. Далі можуть бути два сценарії, які можуть з'явитися:

  1. Якщо на екрані з'явиться повідомлення " Total identified Windows installations: 0 " (Всього ідентифікованих установок Windows: 0), то пропустіть цей крок 3.
  2. Якщо в результаті з'явиться " Total identified Windows installations: 1 " (Всього ідентифікованих установок Windows: 1), натисніть  Y  і натисніть " Введення"  для перезавантаження ПК.

Крок 3 . Тепер в командному рядку введіть команди і натискайте Enter після кожної. Після зробленого, завантажте ПК в звичайному режимі і перевірте чи усунуто помилка 80004001 при запуску Windows 10.

  • bcdedit /export c:bcdbackup
  • attrib c:bootbcd -h -r -s
  • ren c:bootbcd bcd.old
  • bootrec /rebuildbcd

Виправити пошкоджену головний завантажувальний запис

Якщо вищевказаний процес нічого не робить, і проблема з кодом помилки 80004001 як і раніше доступна, проблема виникає через пошкоджену головного завантажувального запису. У MBR (MBR) - чудовий інструмент, який дозволяє зберегти дані конфігурації та інформацію про завантаження на вашому внутрішньому жорсткому диску. Якщо його немає, можуть виникнути проблеми з іншого помилкою, пов'язаною з Windows, яка також включає помилку BSOD.

Крок 1 . Завантажуємося, як і вище через установчу флешку і запускаємо командний рядок. Далі водимо команду  chkdsk /rі чекаємо закінчення процесу. Після цього вводимо нижче команди одну за одною, натискаючи Enter після кожної. Після чого перезапустіть комп'ютер і запустіть її в звичайному режимі.

  • bootrec /RebuildBcd
  • bootrec /fixMbr
  • bootrec /fixboot

відновити MBR

Детальний керівництво, як відновити головний завантажувальний запис (MBR) в Windows 10/8/7

Скидання ПК

Перейдіть " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Відновлення "> праворуч натисніть " Почати ". Дотримуйтесь інструкції на екрані і не забудьте вибрати варіант:  зберегти мої файли , якщо вони вам потрібні або  видалити всі .

Скидання windows 10 в початковий стан

Видалити певний патч поновлення

Якщо всі описані вище способи не допомогли усунути поточну помилку, ви повинні видалити останнє оновлення. Дотримуйтесь цього керівництву з другого пункту " Як видалити певний Патч поновлення для Windows 10 ".