Vulkan Run Time Libraries - Що це за програма в Windows 10?

Час від часу ви прокручуєте список програм, переглядаєте встановлені додатки, робочі процеси в диспетчері завдань, і напевно натикалися на невідому вам програму, процес. Однією з таких програм з якою ви зіткнетеся це  Vulkan Run Time Libraries. Давайте з'ясуємо, що це таке, мета програми і що ви повинні з цим робити. Наперед скажу, що це не вірус і не програма від казино "Вулкан".

Vulkan Run Time Libraries - це новітній API (інтерфейс прикладного програмування) використовується для комп'ютерної графіки. API це просто набір інструментів, які програмісти можуть використовувати для створення нових додатків, ігор.

Для чого потрібен Vulkan?

Vulkan схожий на старі графічні API, такі як Open Graphics Library (OpenGL) і DirectX від Microsoft. Однак розробники Vulkan побудували його, щоб забезпечити кращу продуктивність і більш збалансоване використання процесора (CPU) і графічного (GPU) процесора на вашому комп'ютері. Він побудований навколо сучасних завдань високої інтенсивності, які можуть обробляти сучасні процесори. Коли OpenGL і DirectX були новими, обчислювальне устаткування не володіло такою ж потужністю, як сьогодні - вони були створені з використанням одноядерних процесорів. Vulkan більш ефективний на сучасних багатоядерних процесорах.

Vulkan є крос-платформних API, що дозволяє йому працювати на Android і Linux. На відміну від DirectX, який працює тільки на Windows і Xbox. Все це означає, що Vulkan - це свого роду новий стандарт для останніх 3D-ігор. Але це не означає, що старі API-інтерфейси марні! Багато ігор все ще використовують їх, і вони все одно отримують оновлення.

Vulkan знаходиться на моєму комп'ютері?

Ви можете легко перевірити, чи є у вас бібліотеки Vulkan Run Time Libraries, встановлені на вашому комп'ютері або ноутбуці.

У Windows 10 відкрийте " Всі параметри "> " Додатки "> " Додатку і Можливості ". Якщо ви бачите запис Vulkan Run Time Libraries 1.0.54.0 або іншу версію, значить він встановлений вже в вашій системі Windows 10.

Vulkan Run Time Libraries 1.0.54.0


У Windows 7 зайдіть в " Панель управління"> "Програми та засоби" або "Видалення програм" . Прокрутіть сторінку вниз, щоб знайти запис.

програма Vulkan


Ще можна просто зайти на локальний системний диск, де встановлена ​​сама windows, за наступним шляхом C: \ Program Files (x86) \ VulkanRT. Вона може бути в папці і без (x86).

папка Vulcan RT

Як Vulkan потрапив на мій комп'ютер?

Якщо ви не пам'ятаєте установку Vulkan, то не переживайте. Коли ви оновили або встановили новітні драйвера відеокарти, то Vulkan Run Time Libraries встановиться автоматично. Обидві графічні карти  NVIDIA  і AMD тепер включають в себе Vulkan з оновленням драйверів. Оскільки Vulkan був випущений тільки на початку 2016 року, старі відеокарти можуть його не підтримувати.

Які ігри підтримує Vulkan?

Оскільки Vulkan - це новий API, ви не знайдете сотні ігор, які його підтримують. Проте це не означає, що ігри не використовують його. Повний список ігор, ви можете подивитися в Вікіпедії. (На російській списку не знайшов).

  • The Talos Principle (2014 року): ця чудова гра-головоломка від першої особи була першою підтримує "Вулкан".
  • Dota 2 (2013): популярна компанія Valve MOBA представила підтримку Vulkan, незабаром після виходу API.
  • Wolfenstein II: The New Colossus (2017): цей шутер від першої особи відрізняється тільки підтримкою Vulkan на ПК, а не старими API.

Крім цих ігор, емулятори підтримують Vulkan , такі як Dolphin (який емулює Nintendo GameCube) і  ігрові движки , такі як Source 2, Unity і CryEngine. Таким чином, ми можемо очікувати більше ігор за допомогою Vulkan в майбутньому.

Чи повинен я видалити Vulcan?

Якщо у вас встановлений Vulkan на вашому комп'ютері, то ви швидше за все геймер або любитель пограти в ігри. Оскільки він завантажується тільки з новітніми драйверами відеокарти. Ви не отримаєте Vulkan при використанні вбудованої відеокарти з інтегрованою графікою.

Ви обов'язково повинні залишити і не видаляти Vulkan з комп'ютера. Оскільки це новітній графічний API, без допомоги якого ви не зможете запускати більше нові ігри. Крім того, немає можливості встановити окремо програму Vulkan Run Time Libraries.  Якщо ви видалите її, і вирішили потім знову встановити, то вам доведеться перевстановити графічні драйвери відеокарт. Наявність цієї бібліотеки на вашому комп'ютері не приведе ні до яких поломок. Він займає мало місця, не відволікає вас різними повідомленнями і не є вірусом, як багато хто думає.

Vulkan - це цвях графіки

Тепер ви знаєте, що таке Vulkan Run Time Libraries, чому вони знаходяться на вашому комп'ютері і що вони роблять для вас. Будь-комп'ютерний геймер повинен мати цей набір бібліотек в своїй системі, щоб останні гри йшли гладко. Ви повинні отримувати оновлення для Vulkan, коли ви оновлюєте свої графічні драйвери, тому вам нема про що турбуватися.

Офіційний сайт: //vulkan.lunarg.com/