SFC і DISM: Перевірка і відновлення системних файлів в Windows

Всякий раз, коли щось йде не так з комп'ютером або ноутбуком, є ряд інструментів для усунення неполадок, які ви можете виконати, щоб спробувати усунути проблему. У Windows 10/8/7 є кілька вбудованих команд, які можна використовувати для перевірки та відновлення пошкоджених системних файлів, які з часом викликають проблеми при зміні. Одним із способів усунення неполадок, пов'язаних з Windows, є перевірка системи і відновлення системних файлів. Це може допомогти у всіх типах проблем, таких як повільна система, синій екран смерті, раптові збої харчування і збої системи.

Розглянемо, як запустити засіб перевірки системних файлів в Windows за допомогою командного рядка CMD і PowerShell , таких команд як  sfc / scannow і інструменту DISM . Хочу зауважити, що для поновлення Anniversary Update Windows 10, буде краще використовувати методи саме з PowerShell.

Перевірка і відновлення системних файлів через CMD

Засіб перевірки системних файлів сканує ваш комп'ютер на предмет будь-якого пошкодження або змін в системних файлах, які в іншому випадку могли б перешкодити нормальній роботі вашого ПК. Звідти він замінює файл правильною версією, щоб забезпечити безперебійну роботу. За допомогою командного рядка можна спробувати сканувати і відновити системні файли пізніх операційних систем, як Windows 10/8/7 / Vista. Розберемо дві команди  sfc / scannow і DISM за допомогою CMD.

1. Використання інструменту System File Checker (SFC)

Запустіть командний рядок (CMD) від імені адміністратора. Натисніть "пошук" і напишіть просто "cmd" або "командний рядок", далі по ній правою кнопкою миші і запуск від імені адміністратора.


Задайте команду  sfc / scannow  і дочекайтеся закінчення процесу.

CMD sfc / scannow


Примітка : Після сканування вашої системи буде виданий один з трьох результатів:

  • Помилок системних файлів не буде.
  • Будуть помилки системних файлів і Windows відновить їх автоматично.
  • Windows виявила помилки, але не може відновити деякі з них.

Якщо у вас показує варіант 3, що помилка виявлена ​​і система не може відновити, то завантажитеся в безпечному режимі і виконайте заново процедуру. Раджу відключити шифрування EFS і Bitlocker, якщо на момент перевірки вони є. Нічого не вийшло? Рухаємося нижче.

sfc / scannow виявило помилку і не може відновити

2. Використання інструменту Deployment Image and Service Management (DISM)

Якщо вищевказане не працює в безпечному режимі, є один останній спосіб перевірити пошкодження в системних файлах і виправити їх. Використовуємо інструмент Deployment Image and Service Management (DISM). Команда працює з системами Windows 8 / 8.1 / 10. Відкрийте назад командний рядок від імені адміністратора і використовуйте наступну команду:

DISM / ONLINE / CLEANUP-IMAGE / RESTOREHEALTH

Процес може зайняти тривалий час із зависанням процентної шкали. Закінчивши роботу, перезавантажте комп'ютер і запустіть назад sfc / scannow, щоб переконатися, що помилок немає або помилка пропала.

Відновлення системних файлів за допомогою CMD DISM

Перевірка і відновлення системних файлів через PowerShell

Ми будемо використовувати Windows PowerShell, щоб показати, як використовувати службу обслуговування і управління  DISM  для сканування і виправлення пошкоджених системних файлів в Windows 10. Цей спосіб буде більш ефективний для поновлення Anniversary windows 10, ніж командний рядок.

1. Використання інструменту System File Checker (SFC)

Запустіть  PowerShell від імені адміністратора. Натисніть "пошук" і наберіть windows powershell, після натисніть правою кнопкою миші і виберіть від імені адміністратора.

Запуск PowerShell від імені адміністратора для DISM


Задайте в вікні PowerShell команду  sfc / scannow . Якщо сканування виявить будь-які проблеми, Windows спробує їх виправити. Якщо Windows не зможе їх виправити, він попередить вас, що необхідні подальші дослідження і дії. Рухайтеся нижче, якщо виявлені помилки.

Відновлення системних файлів PowerShell

2. Використання інструменту Deployment Image and Service Management (DISM)

Сканування DISM виявляє пошкоджені системні файли і Windows спробує виправити їх, і дасть вам звіт про хід роботи в кінці. Якщо Windows не зможе знайти файли, необхідні для відновлення пошкоджених системних файлів, вам також буде надана інформація про те, що робити далі, з посиланням на веб-сайт Microsoft і варіанти усунення неполадок. Задайте нижче команду в вікно PowerShell.

DISM / ONLINE / CLEANUP-IMAGE / RESTOREHEALTH

Якщо DISM все виправив або не виявив помилки, то перезавантажте ноутбук, комп'ютер і запустіть для перевірки назад  sfc / scannow .

Відновлення системи за допомогою PowerShell