Виправити No boot disk has been detected or the disk has failed

При включенні комп'ютера або ноутбука з системою Windows 10 ви можете зіткнутися з помилкою " No boot disk has been detected or the disk has failed ", що означає, завантажувальний диск невиявлений або вийшов з ладу. Справа в тому, коли комп'ютер включається, він шукає потрібну йому інформацію про завантаження системи на HDD або SSD диску. Якщо, при включенні комп'ютера, початкова інформація не зважала диска, то ви отримаєте повідомлення про помилку, що завантажувальний диск невиявлений або пошкоджений. Дана помилка може бути і неправильне підключення HDD або SSD диска, неправильно вказано порядок завантаження в BIOS, биті сектора на диску, механічний вихід з ладу самого диска, пошкоджений сам завантажувач, або деякі системні файли пошкоджені. Давайте розберемо, як виправити помилку "No boot disk has been detected or the disk has failed "під час запуску Windows 10.

1. Перевірте під'єднання HDD / SSD до ПК

Малодосвідчених, може знадобитися фахівець у вигляді сусіда. Вимкніть комп'ютер, і дістаньте акумулятор, якщо це ноутбук. Відкрийте корпус комп'ютера і від'єднайте всі дроти, які пов'язують жорсткий диск HDD або твердотільний SSD з комп'ютером. У разі ноутбука, там немає проводів, і диск з'єднується цілком в порт. Від'єднайте його акуратно. Далі продміть порти від пилу, і підключіть все назад, переконавшись, що дроти в порти стали щільно. Увімкніть комп'ютер і перевірте, чи вирішено проблему.

Зверніть увагу на самі порти й проведення, в деяких випадках може бути відкол краю порту або наконечника дроти, що призведе до даної помилку.

підключення диска до материнської плати

2. Перевірте пріоритет завантаження

Помилка при завантаженні " No boot disk has been detected or the disk has failed " може бути через те, що комп'ютер намагається завантажитися з іншого джерела, який заданий в BIOS в пріоритеті. При включенні комп'ютера, відразу тисніть кнопку DEL , щоб увійти в параметри BIOS.

Виробники метерінскіх плат пропонують різні кнопки для входу в BIOS.

Коли ви потрапите в параметри BIOS, потрібно перейти в "Boot" і виставити там на перше місце диск, на якому Windows 10. Якщо ви не можете цього зробити, так як BIOS у всіх різний, і параметри розташовані по різному, то загугли в Google картинках " Як поставити на 1 місце завантаження з диск " з ноутбука Lenovo або Asrock.

виставити першим завантажувальний утсройство в UEFI

3. Відновлення диска і перевірка SMART

Нам потрібно запустити командний рядок, але зробити цього ми не зможемо, тому що не можемо завантажитися на робочий стіл. Є обхідний шлях, але для цього вам потрібно створити настановну флешку з Windows 10 і почати установку. Коли дійдете до пункту " Встановити ", тиснемо знизу на " Відновлення системи ", щоб перейти в додаткові параметри завантаження і відновлення.

Як встановити Windows 10 з USB-флешки на комп'ютер

Відновлення системи при установки Windows 10

У додаткових параметрах параметрах виберіть насамперед "Пошук і усунення несправностей"> "Додаткові параметри"> " Відновлення при завантаженні ".

Відновлення при завантаженні

Якщо питання залишається невирішеним, то зайдіть назад через флешку в додаткові параметри і запустіть командний рядок.

середовище відновлення командний рядок

У командному рядку введіть команду нижче, яка перевірить стан SMART. Якщо в графі Status буде показано "Caution" або "Pred Fail", то ваш диск виходить з ладу. Якщо статус буде "OK", то з диском все нормально і рухаємося до наступного рішення. Чи не закривайте командний рядок.

  • wmic diskdrive get model,status

перевірка стану SMART на диску

Запускаємо назад командний рядок, якщо закрили, і вводимо дві команди нижче по порядку:

  1. sfc /scannow
  2. chkdsk c: /r

Перевірка і відновлення файлів

Якщо SFC (перша) видасть помилку при відновленні або використанні, то введіть нижче команду

  • sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=c:\windows

Замініть букву "C" на свої розташування. Щоб дізнатися які у вас в даний момент диски і флешка, наберіть у командному рядку notepad і натисніть Enter . Далі виберіть вкладку " файл "> " відкрити ".

  • offbootdir=C:\ - розділ, що містить папку WinSxS.
  • offwindir=C:\Windows - розділ зі встановленою ОС.

визначити диски notepad

4. Відновити BCD і відновити MBR

Якщо на диску пошкоджений завантажувальний сектор, то в цьому випадку потрібно спробувати відновити мікро-код. Запустіть командний рядок і введіть команду нижче, щоб оновити код:

  • bootsect /nt60 ALL

bootsect nt60 ALL

Якщо після вищезазначеної команди помилка " No boot disk has been detected or the disk has failed " з'являється, то потрібно повністю відновити завантажувальний запис. Це докладний посібник допоможе вам зрозуміти, як відновити завантажувач в Windows 10.