Прибрати замок на папках і файлах в Windows 10

Деякі користувачі задаються питанням, що за замок знаходиться на файлі або папці, і як його прибрати? Замок позначає, що даний файл або папка зашифровані за допомогою EFS. Ви могли ненавмисно зашифрувати, і забути про це, або ж, хтось інший спеціально зашифрував дані. Encrypting File System (EFS) шифрує дані спираючись на обліковий запис користувача. Давайте розберемо, як прибрати замок з папок і файлів в Windows 10.

замок на файлах і папці

Як прибрати замок з папок і файлів в Windows 10

Натисніть правою кнопкою миші по теці або файлу і виберіть " Властивості ". Перейдіть у вкладку " Загальні " і нижче натисніть на кнопку " Інші ... ". У новому вікні зніміть галочку з пункту " Шифрувати вміст для захисту даних ", після чого натисніть OK і застосувати.

прибрати замок з папки

Якщо у вас на робочому столі все папки і файли під замком, то потрібно відключити EFS для папки робочого столу. Для цього натисніть поєднання клавіш Win + R і введіть % userprofile% . Натисніть правою кнопкою миші по папці " Робочий стіл " і виберіть " Властивості ". У кладці "Загальні" натисніть знизу на "Інші ..", після чого в новому вікні приберіть галочку " Шифрувати вміст для захисту даних ".

прибрати замок з папок і файлів