Як видалити драйвер принтера з системи Windows 10/7 / 8.1

Якщо ви користуєтеся ноутбуком, то напевно ви мобільний користувач і підключали до нього багато принтерів, які з часом можуть видавати різні помилки через плутанину драйверів. Це відноситься і до ПК користувачам, які зустрічають різні проблеми з принтером, зокрема, неможливість встановити драйвер, не виходить видалити старий або віддалений принтер продовжує з'являтися.

Справа в тому, що якщо просто видалити принтер через параметри Windows 10, Windows 8 або панель керування Windows 7, то він піти, а сам драйвер залишиться, і може створювати проблеми. В іншій ситуації, коли ви видалили драйвер і принтер, а він з'являється знову, то в більшості випадків це пов'язано з чергою друку. Припустимо, ви відправили пару документів на друк і видалили принтер, але в системі збереглася інформація про незавершену друку і він з'явиться знову. Вам просто потрібно видалити всі з черги друку. Давайте розберемо способи, як правильно видалити драйвер принтера HP, Canon, Epson в Windows 10/7 / 8.1.

Як повністю видалити драйвер принтера

Перед тим, як приступити. Вимкніть принтер від ПК і перезавантажте комп'ютер.

Крок 1 . Перше, що ви повинні зробити це видалити всі програми пов'язані з принтером, будь то HP, Canon або Epson. Для цього відкрийте " Панель управління "> " Видалення програм "> знайдіть в списку програми, які можуть мати відношення до принтерів. Зазвичай вони і називаються за моделями HP, Canon, Epson.

Якщо використовуєте систему Windows 10, то можуть бути UWP додатки для принтера, які не будуть відображатися в "видаленні програм", як у мене на малюнку нижче. В цьому випадку відкрийте " Всі параметри "> " Додатки "> " додатка і можливості "> знайдіть в списку програми, які можуть бути пов'язані з вашим принтером і видаліть їх.

видалення програм пов'язані з принтером

Крок 2 . Відкрийте " Панель управління "> " Обладнання і звук "> " Пристрої та принтери "> виберіть потрібний принтер, натисніть по ньому правою кнопкою миші і " Видалити пристрій ". Перезавантажте ПК і драйвер принтера піти.

видалити принтер в панелі управління

Крок 3 . Якщо якимось чином Крок 2 для вас не працює, то звернемося до диспетчера пристроїв. Натисніть Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити його. Далі знайдіть на екрані та розведіть графу пов'язану з принтером, в Windows 10 це "Черги друку". Натисніть правою кнопкою миші по потрібному принтеру і " Видалити пристрою ". Не забудьте встановити галочку в новому вікні " Видалити програми драйверів для цього пристрою ", якщо попросить.

Невикористаний, старий драйвер принтера може порушувати роботу новому. Натисніть на вкладку "Вид" і встановіть галочку " Показати приховані пристрої ". Вони будуть відображатися прозорим кольором, видаліть їх все. Перезавантажте ПК.

старі драйвера принтера

Крок 4 . Якщо вище нічого вам не допомагає, то цей радикальний спосіб повинен допомогти. Натисніть кнопок Win + R,  введіть printui / s / t2 і натисніть Enter. У вкладці " Драйвери " знайдіть принтер який хочете видалити разом з драйвером і виберіть " Видалити ". У новому вікні поставте крапку на "Видалити драйвер і пакет драйвера". Перезавантажте ПК.

видалити драйвер принтера через сервер друку

Крок 5 . Іноді значення в реєстрі, після видалення драйверів принтера, можуть залишитися і видавати помилки. Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть за наступним шляхом:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Printer
  • Перезавантажте ПК.

Видалити принтер з реєстру