Runtime Broker - Що це за процес в Windows 10

Коли ви відкриваєте диспетчер задач, то цікавилися питанням, що за процес Runtime Broker? Чому він сильно вантажить процесор, пам'ять або диск? Як виправити високе навантаження на систему від процесу RuntimeBroker.exe? Давайте розберемо все це.

RuntimeBroker.exe - це процес вашої безпеки, і він працює тільки тоді, коли ви запускаєте UWP додатки, які завантажуєте і встановлюєте з магазину Windows 10 (microsoft store). Цей процес ви можете і не побачити в диспетчері завдань, якщо не запущена будь-яка програма. Однак, Runtime Broker може залишитися в диспетчері завдань навіть тоді, коли ви закрили програму і не використовуєте його. З цієї причини у вас може бути багато процесів в диспетчері завдань, які фактично не виконують в цей момент свою функцію і вантажать в основному пам'ять. Runtime Broker не є вірусом, це системний файл, який знаходиться в каталозі System32. Цей процес контролює доступ до Windows API і гарантує вашу безпеку в додатках, а точніше, Runtime Broker перевіряє всі дозволи на доступ додатки до камери,мікрофона і іншим датчикам.

Давайте розберемо основи, що ви повинні зробити в першу чергу. В основному процес RuntimeBroker.exe вантажить ваш процесор, пам'ять або диск з-за самих додатків, які в свою чергу можуть бути не справні чи вони знаходяться в стадії оновлення. Якщо додатки оновлюються, то вам потрібно дочекатися закінчення процесу і навантаження на вашу систему повинна знизитися. В іншій ситуації, коли у вас не запущено додаток, то процес залишається функціонувати без потреби. У цьому ситуації перезавантажте ПК або відкрийте диспетчер задач і завершите всі процеси Runtime Broker. Також, видаліть всі зайві додатки, які ви не використовуєте. Якщо ви знаєте, яка програма вантажить процес Runtime Broker, то ви можете просто перевстановити його, оновити або виправити в параметрах. Також навантаження помічена,коли додатки використовують живі плитки на початковому екрані меню пуск, вимкніть живі плитки.

У підсумку, ви повинні зробити:

  1. Дочекатися закінчення оновлення програм.
  2. Завершити всі процеси Runtime Broker в диспетчері завдань.
  3. Оновити або перевстановити додаток.
  4. Відключити живі плитки на початковому екрані.
  5. Видалити непотрібні програми.
  6. Оновлення Windows 10 / 8.1 до останньої версії.

Якщо вище методи не допомогли, то приступимо до радикальних способів.

RuntimeBroker.exe зняти задачу

1. Відключити фоновий режим роботи додатків

Відключення роботи у фоновому режимі може бути вирішенням проблеми завантаження системи процесом RuntimeBroker. Вимкніть і подивіться, чи працює цей спосіб. Відкрийте "Параметри"> "Конфіденційність"> "Фонові додатки" і вимкніть всі програми.

Відключити роботу фонових додатків

2. Вимкнути сповіщення

Повідомлення можуть бути причиною навантаження на вашу систему. Відкрийте "Параметри"> "Система"> "Відомості та дії"> справа перетяните повзунок в положення Виключено для всіх додатків. Це відключить всі повідомлення, які вам надсилає Windows 10.

Вимкнути сповіщення в Windows 10

3. Відключити Runtime Broker через реєстр

Пам'ятайте, це може бути тимчасовим рішенням, так як при відключенні Runtime Broker у вас не будуть запускатися додатки з магазину Windows, але тим самим у вас і не буде цього процесу в диспетчері завдань, який вантажить вашу систему.

Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TimeBrokerSvc
  • Справа знайдіть Strat , натисніть по ньому два рази і задайте значення 4 .
  • Перезавантажте ПК.

4 - для відключення, 3 для ручного і 2 для автоматичного.

відключити RuntimeBroker