Як виправити VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR в Windows 10

Помилка BSOD VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR на синьому екрані може супроводжуватися кодами як 0x00000113, 0xD80310B0, x05F6C614D, 0x680B871E або 0x96D854E5. Помилка вказує на порушення в підсистемі графічного ядра Microsoft DirectX і в більшості випадків з'являється після великих оновлень Windows 10.

Винуватцем цієї помилки є пошкоджений або несумісний драйвер відео карти. Також, може бути неправильна установка DirectX або DLL файл пошкоджений. Якщо ви зіткнулися з помилкою на ноутбуці, то безперервне перемикання між основним джерелом харчування і батареєю може викликати цю проблему. Сторонні антивіруси як Avast можуть призводити до різних родів BSOD. Давайте розберемо, що робити і як виправити помилку VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR на синьому екрані Windows 10.

помилка VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR

1. Відновити відео драйвер

Оновіть драйвер відео карти до останньої версії, особливо, якщо ви використовуєте карту Nvidia і драйвер 2015 року. Саме він був помічений в даній проблемі. Нижче будуть способи, які допоможуть вам правильно впоратися з оновленням відео драйвера, так як іноді простий спосіб "скачати драйвер" іноді не допомагає. Що ви повинні спробувати?

  1. Перейдіть на офіційний сайт виробника відео карти AMD, Nvidia або Intel і скачайте останню версію.
  2. Оновіть драйвер через диспетчер пристроїв.
  3. Видаліть повністю відео драйвер з системи, а потім скачайте новий з офіційного сайту.

2. Сторонній антивірус

В помилку VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR були помічені антивіруси як MCAfee і Avast. Це відбувається в тому випадку, якщо сторонній антивірус дуже застарів і має не останню версію. Якщо у вас так, то видаліть антивірус і подивіться чи усунуто помилка, якщо так, то встановіть останню версію антивіруса.

  • Як повністю видалити антивірус з системи Windows.

3. Перевірка системних файлів

Пошкоджені системні файли можуть викликати різні помилки в системі, в тому числі і VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR. Запустимо вбудовану в Windows команду, яка перевірить системні файли і виправить пошкоджені, якщо такі будуть. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть дві команди по черзі:

  1. sfc /scannow
  2. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Запуск SFC в CMD

4. Повторно DirectX

Завантажте останню версію DirectX для вашої версії Windows від Microsoft і заново встановіть її в своїй системі. Ви повинні розбиратися в цьому, так як установника DirectX не існує для Windows 10, він йде через центр оновлення, а для Windows 7 може знадобитися встановити патч KB ...

  1. Завантажити DirectX для кінцевого користувача.
  2. DirectX - Що таке? Як завантажити? Яку версію для Windows?

5. Джерело живлення

Якщо ви використовуєте ноутбук і стикається з помилкою, при цьому помічаєте затемнення екрану при відключенні харчування, то проблема може виникнути через постійне поганого контакту зі свого джерела живлення до зарядного пристрою. Зміни між основним джерелом харчування і харчуванням від батареї можуть з часом привести до синього екрану з помилкою VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR BSOD. Ви повинні проаналізувати свій ноутбук на наявність частих змін між джерелом живлення і батареєю, підключаючи і відключаючи шнур живлення. Якщо ви запідозрили неполадки в даних діях, то швидше за все вам доведеться замінити його гніздо або блок живлення.