SID користувача в Windows: Що це таке і як його дізнатися

Ви напевно намагалися керувати дозволами певних файлів, папок або часто переглядаєте реєстр Windows, то може здатися, що ви бачили деякі строкові значення типу  S-1-5-21-281723897-98365329832-7382047462- 600.  Ці значення відомі як ідентифікатори безпеки або SID . Давайте розберемо, що таке  SID користувача в Windows 10  і які способи його впізнати.

Що таке SID користувача в Windows?

Ідентифікатор безпеки або SID користувача в Windows 10 є єдиним значущим значенням, яке служить для ідентифікації принципу безпеки або групи безпеки в Windows. Тому можна сказати, що SID користувача в Windows 10 схожий на паспорт, який присвоюється кожному комп'ютеру під час установки операційної системи. Крім того, цей ідентифікатор може бути корисний під час виконання певних команд, пов'язаних з безпекою нашого комп'ютера, тому давайте розберемо, як дізнатися SID користувача в Windows 10.

Як дізнатися SID користувача в Windows за допомогою cmd

Одним з найшвидших способів дізнатися ідентифікатор користувача SID в Windows 10, - це скористатися командним рядком . Відкрийте командний рядок і введіть нижче команди, які відповідають вашим вимогам.

  1. Ім'я SID використовується в даний час : введіть команду   whoami /user і натисніть Enter.
  2. Ім'я SID певного користувача : введіть в командую рядок  wmic useraccount where name="хомячок" get name,sid. Де "хом'ячок" - це фактичне ім'я користувача.
  3. Все SID користувачів в Windows: введіть   wmic useraccount get name,sid.

Дізнатися SID користувача windows через CMD

Дізнатися ідентифікатор SID користувача в Windows через реєстр

  1. Натисніть Win + R і введіть в діалогове вікно regedit і натисніть Enter.
  2. У реєстрі скопіюйте / вставте або перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList.
  3. Нижче значення ProfileList, Ви побачите всіх користувачів і їх ідентифікатори SID.

Дізнатися ідентифікатор SID користувача через реєстр